Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miech

15 klatek więcej za 500 zł?

Polecane posty

Cześć!

Mój obecny PeCet służy mi już od 2012 roku i zawsze dzielnie znosił wszelkie nowe gry uruchamiane na nim. W trakcie tych kilku lat zdążył się już co prawda zestarzeć, ale po upgradzie (w pierwszej kolejności dokupiłem drugą kość 4 GB RAMu, a mniej więcej rok temu zdecydowałem się na kupno Radeona RX480 4GB) wciąż pozwala na komfortową grę w interesujące mnie tytuły (CS:GO, GW2, Wiedźmin 3). Wyjątkiem okazał się Battlefield 1, który w średnich detalach (które przy zbliżeniach prezentują się tak sobie) działa w ok 40 fps. Nie jest to absolutnie coś, co dyskwalifikuje u mnie grę, ale zastanawiałem się czy niskim kosztem (ok. 500 zł) dałoby się wycisnąć dodatkowe 15 klatek z mojego starego druha i na takiej kroplówce przeżyć z nim jeszcze 1/1,5 roku? Myślę, że karta graficzna da radę jeszcze przez 2 lata, więc celowałem w dokupienie RAMu lub zmianię procesora, ale nie wiem, co najkorzystniej wpłynęłoby na wydajność.

Obecnie specyfikacja przedstawia się tak jak na załączonych obrazkach (podzespoły+zasilacz).

Magicy, pomożecie?

Przechwytywanie.PNG

Przechwytywanie1.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2018 o 23:20, Miech napisał:

Wyjątkiem okazał się Battlefield 1, który w średnich detalach (które przy zbliżeniach prezentują się tak sobie) działa w ok 40 fps.

Miałeś na myśli multiplayer?

Dnia 10.05.2018 o 23:20, Miech napisał:

Myślę, że karta graficzna da radę jeszcze przez 2 lata, więc celowałem w dokupienie RAMu lub zmianię procesora, ale nie wiem, co najkorzystniej wpłynęłoby na wydajność.

Obstawiam, że większą różnicę zrobiłaby wymiana RAMu na jakieś kości 1600/CL9 (2x 8GB).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bull3t napisał:

Miałeś na myśli multiplayer?

Obstawiam, że większą różnicę zrobiłaby wymiana RAMu na jakieś kości 1600/CL9 (2x 8GB).

Zagdza się, chodziło o multi w BF1.

Dzięki za sugestię, poszukam w sklepach pasujących kości.

A co sądzisz o dokupiniu wentylatora w stylu Cooler Master Hyper 212+/212 EVO i podkręceniu procesora do jakichś 4,5 GHz? Z tego co czytałem małymi kroczkami da się to przeprowadzić w miarę bezproblemowo. Na ile wpłynie on na rozgrywkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Miech napisał:

Dzięki za sugestię, poszukam w sklepach pasujących kości.

Właściwie to na razie poczekaj z zakupem. Najpierw odpal np. MSI Afterburner i zaobserwuj podczas rozgrywki przy tych 40 FPS obciążenie CPU, GPU oraz zużycie pamięci RAM.

 

Podkręcenie procesora na pewno w jakimś stopniu pomoże, ale nie musi to być ogromna poprawa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...