Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nyac55

Podkręcanie procesora Intel COre i5 760 2.8 GHz - porady, ogólne zasady podkręcania?

Polecane posty

Witam. Jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć czegoś o podkręcaniu tego procesora. Proszę o porady i ogólne wyjaśnienie tego co powinienem zrobić?

Dodatkowo czy podkręcając procesor, bazując na napięciu podkręcę tym samym pamięć RAM?
Z tego co widziałem w sieci, niektóre osoby po zrobieniu overclockingu, zmieniali timingi pamięci RAM, nie wiem dlaczego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną opcją na podkręcenie tego procesora jest zwiększanie szyny BCLK. Taktowanie procesora to mnożnik razy taktowanie szyny BCLK - w Twoim przypadku 21 * 133MHz (oczywiście do tego jeszcze dochodzi Turbo, itp.). Od szyny BCLK zależne jest również taktowanie pamięci - domyślnie 2 * 5 * 133MHz (czyli ~1333MHz). Dlatego podkręcając procesor podkręcisz również pamięci, i pewnie będziesz musiał obniżać jej mnożnik by pracowała stabilnie, lub zmieniać timingi, itp.

Oczywiście podczas OC oprócz zmiany BCLK trzeba również dostosować napięcie.

Zerknij na poradniki, np. https://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas podkręcania należy wyłączyć tryb TURBO? jeśli ustawię już szynę BCLK to standarowo powinienem ustawić napięcie na np. 2.25 V, później włączyć kompa i stopniowo obniżać do stabilnej wartości - dodatkowo testując komputer benchmarkami OCCT itd. Widziałem, że niektórzy tak robili... (Sprawdzałem mój procesor może pracować pod napięciem 0.6500 V - 1.4000 V)

Dodatkowo, po podkręceniu, jeśli chcę ustawić odpowiednie timingi pamięci RAM, to czy jest jakaś typowa wartość? czy muszę o tym poczytać i ustawić wedle zachowania kompa...

Dodatkowo mam pytanie jakich temperatur unikać 90 stopni Celcjusza to będzie za dużo, starać się ustawić coś w graniach 80 pod obciążeniem?

Czego powinienem unikać, aby nie uszkodzić procka lub doprowadzić do stanu kiedy system się nie włączy i nie będzie się dało nic zrobić? jakieś porady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...