Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eldownachi

PC 2800pln

Polecane posty

Witam,

proszę uprzejmie o pomoc w złożeniu PC. 

  • Budżet na komputer:~2800pln
  • Części do kupienia:procesor, płyta główna, RAM, SSD, karta WI-FI, karta graficzna, obudowa, zasilacz, kabel DVI, ze starego komputera wykorzystam nagrywarkę DVD i dysk HDD,
  • Czy wliczyć system w cenę: nie, posiadam win10 64-bit,
  • Zastosowanie komputera: gry (chciałbym wreszcie odpalić kiszącego się na półce Wiedźmina 3), autocad,
  • Preferowany sklep: morele, esc (do obu na tym, czy innym, forum, są dostepne kody na wysyłkę i złożenie - obecnie jednak morele wydają mi się tańszym sklepem),
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): LG 24MP58VQ-P, HDMI, DVI, D-Sub,
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: nie,
  • Termin zakupu komputera: najbliższy poniedziałek, wtorek,
  • Dodatkowe uwagi: Próbowałem sam coś sklecić i wyszło tak - https://www.morele.net/inventory/info/e7a43587/. Nie znam się kompletnie na tej materii, więc podejrzewam, że są jakieś niedoskonałości. Droższa (od najtańszych płyt z chipsetem z370 o jakieś ~50-60pln) płyta główna przekonuje mnie dobrą kartą dźwiękową i złączem USB-C (może za parę lat będzie to nowy standard?). Nie zależy mi na pół modularnym zasilaczu, ale ten jest tani i ma "wysoki" certyfikat sprawności jak na sprzęt w tej cenie. Grafikę wybrałem na podstawie opinii o kulturze pracy. Proszę serdecznie o pomoc w skorygowaniu zestawu, czy też własne, zupełnie inne, propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc!

Niestety, faktem jest, że na zasilaczu i obudowie troszkę przyoszczędziłem przy składaniu tego zestawu. Gdy miesiąc temu orientacyjnie wybierałem podzespoły, to wkładałem do koszyka właśnie wersję 500W wspomnianego przez Ciebie zasilacza. Do zakupu wersji 600W zniechęca mnie to, że część pieniędzy wydaję na większą moc, która zdaje mi się w tym zestawie być niepotrzebna. Łącznie, kupując SPC Vero L2 600W i Z3, wydaję 80zł więcej. Gdyby nie szalejące ceny RAMu, problemu by nie było. Zastanowię się jeszcze, prawdopodobnie posłucham się Twoich zaleceń. Było nie było, jest to osiem dych wydanych na - być może - większą żywotność całego zestawu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem trochę strategię i postanowiłem postawić bardziej na żywotność zestawu. 

https://www.morele.net/inventory/info/c5352a3a/

(po rabacie od działu handlowego ~2890pln)

Lepsza obudowa, bdb zasilacz, podstawka AM4 umożliwiająca (jeśli AMD nie ściemnia) upgrade w przyszłości i tzw."procesor nie-glut". Wydajność powinna być i tak wystarczająca do Wiedźmina III na wysokich, a może co nieco z tego komputera przeżyje trochę czasu.

Dzięki serdeczne za wszelkie uwagi, pomoc! 

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...