Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dawids42

Uniwersalny komputer do 3000zł

Polecane posty

  • Cena komputera: max 3000zł
  • Części, które kupujemy: skrzynia
  • Czy zestaw ma zawierać system: nie
  • Miejsce kupna komputera: morele
  • Zastosowanie komputera: internet, youtube, filmy 1080p
  • Czy będziesz podkręcał: tak
  • Termin zakupu komputera: nawet dzisiaj

Witam.

Proszę was o pomoc w złożeniu komputera który będzie mi służył jako domowe centrum multimedialne. Skrzynia będzie podłączona pod TV SONY 50W809C.

Komputer na pewno nie będzie służył mi do gier. Po prostu potrzebuje solidnego i szybkiego sprzętu.

Tak jak napisałem wyżej, będzie dużo youtube i filmów o wysokiej rozdzielczości.

Aktualnie działam na laptopie Lenovo Z50-70 z i3-4030U, który nie daje sobie rady z filmami 720p/60fps. Stąd właśnie decyzja o kupnie nowego sprzętu.

Komputer ma być po prostu szybki i ekspresowo radzić sobie z każdym zadaniem. Jeżeli chodzi o dysk to 128GB wystarczy mi w zupełności...

Czytałem że jeżeli na komputerze nie będzie grane to lepiej wybrać procesor od AMD co o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dawids42 napisał:

Czytałem że jeżeli na komputerze nie będzie grane to lepiej wybrać procesor od AMD co o tym myślicie?

Dziwne stwierdzenie, bo do Twoich zastosowań wielu rdzeni nie potrzeba.

Niestety Ryzeny nie mają zintegrowanej karty graficznej, więc należałoby jakąś kupić. A skoro grać na tym sprzęcie nie zamierzasz, to jest to chyba niepotrzebny wydatek.

18 minut temu, dawids42 napisał:

Termin zakupu komputera: nawet dzisiaj

Jeśli się nie pali, to ja bym poczekał do 5 października - wtedy powinna zadebiutować kolejna generacja procesorów Intela (Coffee Lake).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...