Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Puxerek

Najtańszy komputer

Polecane posty

Cześć
Rodzice potrzebują komputera, żadne gierki, żadne programy, będzie używany wyłącznie do przeglądarki internetowej

I tu jest mały problem, bo wiadomo, że gotowce ze sklepów to najczęściej chłam, połowa podzespołów dobra, połowa nie nadaje się do niczego.
Czy istnieje może taki sklep który składa sam podzespoły które się wybiera i wysyła gotowy sprzęt z którym nie trzeba się bawić?
Czy znacie może takie strony? I czy moglibyście doradzić mi jakie to mogłbyby być podzespoły?
Pamiętam, że kiedyś w cd-action były takie tabelki które pokazywały w jakim przedziale cenowym można sobie kupić niezły komputer i z tego co pamiętam to nawet za 1000zł już było coś niezłego.
Kompletnie nie znam się co i ile kosztuje i co warto kupować a czego nie, także prosiłbym o pomoc
Sprzęt musi być nowy.
Najlepiej jakby w pakiecie był już system
Dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się złożyć totalnie budżetowy zestaw za nieco ponad 1100 zł, no ale ceny nowego systemu się nie przeskoczy i finalnie otrzymujemy ~1550 zł* (możesz poczekać, aż ktoś obeznany rzuci jeszcze okiem na zasilacz).
Problem w tym, że dwa gołe rdzenie nie są jakoś wybitnie satysfakcjonujące, stąd może warto rozważyć zakup jakiegoś poleasingowca (np. taki, czy taki i zakup SSD na własną rękę)?

*Przydałyby się jeszcze jakieś informacje o monitorze, bo być może trzeba by rozważyć inną płytę główną. I przydałoby się potwierdzenie, czy taka pojemność dysku będzie wystarczająca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z monitorem?

I niby istnieją SSD ~64GB, ale tak na dobrą sprawę mogłoby ich nie być - abstrahując już od tego, że taka pojemność nie wróży zbyt dobrze na przyszłość, a zapełniony SSD nie jest zbyt dobrym pomysłem, oszczędność jest bardzo znikoma i okupiona nie tylko utratą pojemności, ale i wydajności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sprzet ma byc wylacznie do przegladania internetu, to moze zamiast stacjonarnego komputera lepszym rozwiazaniem bylby tablet? Mniej miejsca to zajmuje, jest tansze, ma prostsza obsluge i mozna z niego korzystac w dowolnym miejscu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli cena odgrywa dużą rolę to polecam używke. sam mam już swój komputer używany kilka lat, działa do tej pory. Intel core i3 3.3 Ghz (2 rdzenie 4 wątki) 8Gb ramu, dysk 750 GB, radeon hd 7850 1gb. Gram tym w Rainbow six siege na wysokich w ookoło 60 fpsach. do tego dostałem monitor 23 cale, całkiem dobry. Cena całości 1200 złotych. W tej cenie bez monitora i tej karty graficznej można kupić dysk SSD i masz zestaw, którym naprawdę będzie śmigał. Nie bałem się, że to jakiś złom, bo wiedziałem, że był kupiony w 2012 roku i jeszcze miałem części na gwarancji niektóre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Puxerek napisał:

W porównaniu z moją propozycją - 150 zł różnicy w cenie pokrywa różnica w ilości RAMu, a tutaj w pakiecie dostajesz płytę główną z raptem 4 USB na tylnym panelu, HDD ze śladową zawartością SSD, raczej nieco mierniejszą obudowę i brak napędu (zresztą wrzuciłem go tylko dlatego, żeby nie było problemów z instalacją systemu).

7 godzin temu, Puxerek napisał:

I czy będzie się to łączyć przez Wi-Fi? Bo w specyfikacji jest napisane "Łączność: LAN 10/100/1000 Mbps"

Nie, to zwykła przewodowa sieciówka. Musiałbyś dołożyć osobną kartę WiFi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej
To może wie ktoś ile potrzeba ramu i procka do płynnego przeglądani internetu?
Serio, karta graficzna nie jest potrzbena do niczego poza oglądaniem jakichś zdjęć i może od czasu do czasu filmiku z jutuba.
Nie trzeba chyba aż 4gb ramu do odpalnia firefoksa na jednej karcie? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...