Skocz do zawartości

Upgrade zestawu Ivy - czy ma sens?


k4cz0r

Polecane posty

Mój zestaw w sygnaturce.

Zastanawiam się nad odświeżeniem (i jego sensem) zestawu. Procesor często już się nie pojawia nawet w minimalnych wymaganiach - z reguły jest i5-3570(K). ;) Ale mimo to daje rade, choć właśnie widzę często spore spadki bądź po prostu mniejszy fps niż jest osiągany z taką kartą (tym bardziej, że po OC jest). RAM to też minimalne wymagania, i o ile nie widzę efektów totalnych zmrożeń gry (jak pamiętam kiedyś w Watch Dogs gdy miałem 4GB), o tyle często spore chwilowe spadki FPS.

Tak więc:
- wymiana na Core i7. Ceny Ivy czy nawet Sandy są wręcz śmieszne jak za używane iSiódemki. Nawet w granicach 400 zł i7-2600, czy 500-550 zł za i7-3770
- wymiana RAM na 2x8GB. W tym wypadku mam akurat okazję na właściwie pół-darmo jedną dobrą kostkę 8GB Goodram. Także drugą kostkę też bym kupił z małą dopłatą po sprzedaniu swoich Korsarzy

Jednak czy ma to sens? Jaki będzie wzrost wydajności między i5 a i7? Zastosowań każdych po trochu - czasem coś skompresować w 7-zipie, kompresja filmu, no i oczywiście gry. Głównie gry. ;) Boli w tym zestawie brak USB 3.0 i SATA3, ale prędkość SSD daje radę, a USB 3.0 to bardziej większa wygoda więc dam radę żyć bez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet mam taki jak będzie trzeba (ale oby jak najniższy oczywiście), tylko najwyżej odłożę to w czasie nieco. ;)

W tej chwili zamiana i5 na i7, i RAM z 8GB na 16GB wyniesie mnie z własnej kieszeni (licząc, że sprzedam i5 za 200 zł, i za 150 zł RAM) gdzieś około 300-400 zł. Do zmiany całej podstawy na pewno nieco więcej, tyle że nie wiem jaki CPU będzie takim minimum dla GTX 970, aby go nie ograniczać? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nowe i3 podołają temu zadaniu, ale przesiadka z 4 rdzeni na inne 4 rdzenie chyba ma średni sens. Więc jeśli zdecydowałbyś się na zakup procesora Coffee Lake, to warto celować w np. i5-8400. Tylko na tańsze płyty byś musiał poczekać do przyszłego roku, bo w bieżącym mają zadebiutować jedynie konstrukcje oparte o chipset Z370 (umożliwiające OC), które będą swoje kosztować.

W najbliższy poniedziałek Intel ma zaprezentować jakieś szczegóły (może poznamy ceny?) na temat najnowszej generacji procesorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...