Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Melitran

PC ~3000zł

Polecane posty

Cześć,

Czy ceny kart graficznych już są ok? Można już składać komputer?
 

  • Budżet na komputer: ~3000zł
  • Części do kupienia: Skrzynka.
  • Czy wliczyć system w cenę: Skrzynka i to co w niej.
  • Zastosowanie komputera: GRY, czasami amaorskie zastosowanie photoshopa..
  • Preferowany sklep: Bez znaczenia.
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): Brak, ale będizie coś Full HD i HDMI - nie wliczać w budżet.
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Może w przyszłości, gdyby brakowało mocy.
  • Termin zakupu komputera: Na dniach.
  • Dodatkowe uwagi: Zależy mi na sprzęcie, który uciągnie obecne gry jak i nowe przez kilka lat. Nie zależy mi na wyglądzie tylko wydajności i kulturze pracy.
    Chiałbym coś z gtx 1060 6GB i I5-7500 - oczywiście jeśli ma to sens.
    Ram w jednej kości. Dysk HDD 1TB. Bez systemu i nagrywarki. Opcjonalnie karta wifi.



    Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Melitran napisał:

gtx 1060 6GB i I5-7500 - oczywiście jeśli ma to sens

Ma sens, ale trochę kłóci się z budżetem - nawet w (nieprzesadnie, ale jednak) budżetowym wariancie wychodzi 3 stówki ponad 3k (zestaw). Jeżeli mimo wszystko za drogo - możesz podmienić procesor na i5-7400 i od biedy płytę na H110 Pro-D.

Masz już na oku jakiś konkretny monitor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

// Nie cytuj poprzedzającego posta w całości [webtom]

Można zwiększyć trochę budżet, tak by włożyć Ryzena 5 1600X. Jednak na niego się zdecydowałem, po wielu testach i przemyśleniach. 
GTX 1060 zostaje, tylko nie wiem czy od MSI (1390zł) czy ASUS z Twojego lnku. A może inną wersje z oc. Różnice to kilkadziesiąt zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Ryzenem 1600X problem jest taki, że kosztuje 150 zł więcej od Ryzena 1600 i od razu musisz dołożyć (przynajmniej) drugie tyle na cooler CPU (1600X, w przeciwieństwie od wariantu bez 'X', nie posiada dołączonego coolera). Jeżeli chodzi o płytę, to proponuję AB350M Pro4. No i warto by było dołożyć do wysoko taktowanego RAMu - jako że cena tej kości jest dość sroga, może warto rozważyć wzięcie nieco lepiej wycenionego zestawu 2x8GB (choć pewnie budżet może już tego nie pomieścić)?

Co do karty - mógłbyś podlinkować ten konkretny model MSI (bo żadnego w tej cenie nie widzę)? Od razu napiszę, że odpowiednikiem tego Asusa byłby Gaming X+ (którego za te 1390 zł bym wziął, bo chłodzenie MSI cenię sobie nieco wyżej, acz w tym teście Asus wypadł niczego sobie), bo Gaming/Gaming X mają wolniejsze pamięci (a dopłata do Armora, czy tym bardziej OCV1, to już nijak się nie broni).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Melitran napisał:

Jestem w stanie dołożyć do 1600X i Coolera. 
Myślę, że znajdę jakieś 500/600zł - budżet 3600zł na całą skrzynkę.

Dostrzegam tu pewną niespójność - z 1600X i Fortisem wychodzi niemal 3900 zł (niewiele taniej, jakbyś zdecydował się na tę mierną inwestycję w 2x4GB). Po podmianie procesora na 1600 i wyrzuceniu coolera, cena wyniesie nieco poniżej 3.6k.

23 minuty temu, Melitran napisał:

Co do MSI, to własnie ten model Gaming X jest za 1390zł.

Gaming X (a nie X+) ma niżej taktowane pamięci, także pozostałbym przy Asusie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...