Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Problematyk12

Nagrywarka - pomoc

Polecane posty

Hejka pisze do was bo totalnie się na tym nie znam otóż zamówiłem komputer bez nagrywarki, ale praktycznie cały czas są z nim jakieś problemy wywala system itd. i ciągle trzeba go formatować a bez tej nagrywarki to jest katorga bo raz nie działają usb raz coś innego i po prostu żyć się odechciewa. Chciałbym żebyście polecili mi jakąś tanią nagrywarkę. Próbowałem przełożyć z mojego starego komputera, ale brakowało tam jakiegoś kabelka i dlatego wole żeby tutaj mi ktoś podesłał odpowiednią ze wszystkimi kabelkami od razu niż znowu coś spieprzyć i kupić zła.

Tutaj zestaw jaki posiadam ; https://www.morele.net/inventory/info/BKar8j/

Dziękuje z góry i pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej tutaj jest całe zajście. Dodam, że nie jest to pierwszy raz. Za pierwszym razem kiedy w końcu doprowadziłem komputer do ładu czyli wgrałem system itd. to działał z 2 miesiące i chyba po wgraniu aktualizacji wykrzaczyło mi system. Teraz pochodził zaledwie dwa tygodnie znów coś chyba wgrałem i znowu wykrzaczyło. Tyle, że nie wykrzacza tego zaraz po wgraniu aktualizacji tylko za jakiś czas. Przynajmniej tak mi się wydaje, że może przez aktualizacje tak się dzieje, ale nie jestem pewien. Komputer jest nowy ma parę miesięcy a modelu nagrywarki ze starego kompa nie znam, ale wiem że brakowało tam jednego kabelka i po prostu szukam pasującej nagrywarki do tego zestawu, który podałem wyżej i w miarę taniej oczywiscie chodzi tylko o to, żeby łatwiej sie robiło formaty a nie przez ten cholerny pendrive..

Tutaj filmik ( najwięcej dzieje się pod koniec dlatego polecam zobaczyć cały )

https://megawrzuta.pl/download/422de00e223967b0370c27c3a4710781.html

Niestety nie wiem jak dodać filmik, żeby nie trzeba było pobierać ale mam nadzieje że to nie problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupować nową nagrywarkę, kiedy możesz po prostu dokupić brakujący kabel do obecnej pod warunkiem, że pasuje? A wiesz, że do nagrywarek nie dodają kabli, więc zostałbyś po prostu z nie jedną, a dwiema nagrywarkami których nie możesz podłączyć bo nie masz kabla?

Właśnie dlatego pytałem o model nagrywarki. Przekopując się przez twoje posty widzę, że masz najzwyklejszą nagrywarkę SATA. Wejdź w posiadanie zwykłego kabla SATA za pięć złoty i ją podłączysz.

Ale chyba nie masz zamiaru formatować dysku co 2 miesiące i mieć nadzieję, że za którymś razem "samo się" naprawi? Bluescreen mówi o problemie z kartą graficzną, jaką wersję sterowników masz zainstalowaną? I jaki system masz teraz zainstalowany?

Film pobrałem, ale polecam taki serwis jak Youtube - użytkownicy mobilni też będą mogli oglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka @Orion wybacz, że dopiero teraz odpisuje lecz miałem ciężki okres w życiu prywatnym i nie miałem czasu zając się tym komputerem. Jeszcze raz przepraszam. Więc tak system był bodajże home premium 64 bit jutro się dowiem na 100% jak uruchomie kompa w trybie awaryjnym. Sterowniki mojej karty graficznej są pobierane ze strony producenta czyli najnowsze. Okej a co do nagrywarki to kupie kabel SATA i podłącze starą. Tylko teraz męczy mnie ten problem z bluescreenem bo faktycznie masz rację nie widzi mi się robić formatów co miesiąc/dwa. Może to przez BIOS? Gdzieś czytałem, że się go aktualizuje czy coś takiego, wybacz jestem totalnym noobem jeżeli chodzi o te sprawy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP

Okej nagrywarka podłączona i o dziwo komputer miesiąc temu padł ( bluescreen ) dzisiaj włączył sie normalnie i mogę grać w Overwatcha i w sumie we wszystko tylko co jakiś czas pojawiają się (tylko podczas rozgrywki) artefakty ( różne kropki, czasami obraz jest taki jak podczas stracenia sygnału w TV takie jakby mrowienie nie wiem jak to opisać) I co mogę z tym zrobić? Póki komputer jest sprawny to mogę podać wszystkie potrzebne informacje, proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artefakty sugerują uszkodzoną kartę graficzną (być może od początku była uwalona). Warto by ją podpiąć do innego PC i sprawdzić czy problem będzie występował. Jeśli tak, to trzeba odsyłać na gwarancję (bo zakładam, że taką jeszcze posiadasz). Wydaje się to najbardziej oczywistą opcją. Zakładam, że wciąż masz aktualne sterowniki, i kabelki dobrze powpinane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie zdarzyło mi się to podczas grania w overwatcha i to nie odrazu np. dzisiaj dopiero wyskoczyło to po ok. godzinie gry nagle ekran zaczął czarnieć po czym po chwili komputer się ściął. Myślałem, że znowu zakończy się bluescreenem lecz udało mi się go włączyć ponownie lecz włączył sie powoli :/ Niestety nie mogę sprawdzić czy tak samo będzie się działo na innym monitorze bo mój drugi nie ma odpowiedniego wejścia. Nie wiem co mam zrobić, mam taki panel z ustawieniami karty radeon jeżeli coś by to dało to mogę zamieścić tu zdjęcie z tego programiku. Da się jakoś inaczej sprawdzić czy karta jest uszkadzana prócz podłączania jej do innego kompa?

Edit: nie wiem czy może chodzić o uszkodzoną kartę graficzną ponieważ te artefakty nie wyskakują odrazu gry zrobie formata kompa. One występują jak porobie aktualizacje itd. i to też nie odrazu po tym tylko tak z miesiąc czasu komputer chodzi normalnie potem go szlak trafia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to może tak: na jakim Windowsie siedzisz? Tak jak koledzy wcześniej radzili przeszedłeś na win10 czy ciągle na 7? Na początek proponuję odinstalować wszystkie sterowniki jakie masz przy pomocy programu Display Driver Uninstaller, po czym od nowa zainstalować wszystkie najnosze stery do karty graficznej ze strony producenta. Na wszelki wypadek włącz w trakcie gry program HW Monitor i zerknij jak wyglądają odczyty maksymalne temperatur. Jeśli nic się nie zmieni trzeba znaleźć inny PC (jakiś znajomy?) i przetestować kartę u niego innej opcji nie ma. Warto też wcześniej spróbować porad Sevarda i 2real4game. Wypnij kartę i pograj w coś na integrze, jak będzie to samo się działo to znaczy, że karta jest prawdopodonie niewinna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej siedzę na windowsie 7 na sp 1 :/

Tutaj zapodaje screeny z mojego programu, zaraz spróbuje wszystko odinstalować i wgrać na nowo.

https://zapodaj.net/cde23b2e1e521.png.html

https://zapodaj.net/d04c4ec52a86d.png.html

https://zapodaj.net/b2fe28f1a9448.png.html

Edit: komputer padł. Nie pomogła aktualizacja sterowników. Będę przechodził na Windowsa 7 dam znać co i jak, jak już będzie po wszystkim. Myślę że to nie wina zepsutej karty graficznej bo wady ujawniają się długi czas od postawienia systemu na nowo. Wcześniej nie miałem nagrywarki stąd brakowało niektórych sterowników może to przez to. Może coś z czymś się gryzie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na Windowsa 10, a nie 7. Poza tym możesz jeszcze sprawdzić temperatury po jakimś czasie gry. Może to być też kwestia zasilacza. Odpuść też w końcu tej nagrywarce, bo spokojnie można się w dzisiejszych czasach obejść bez niej, gdyż nie jest potrzebna do zainstalowania większości współczesnych sterowników. Masz komputer, system i internet = masz wszystkie potrzebne sterowniki. No i instalowanie kilku sterowników do tego samego urządzenia zwykle nie jest najlepszym pomysłem, więc zwracaj uwagę co instalujesz.

I tak swoją drogą, to czy po crashu nie powinien się utworzyć dump w "c:\windows\minidump\"? Może on by na coś naprowadził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie jest to problem z kartą graficzną. Komputer świeżo po formacie, wgrałem sterowniki do niej i komputer znowu padł z tym samym błędem. Dramat. I teraz pytanie komputer był kupowany na morele.net na raty, jeżeli chciałbym odesłać tę kartę do do kogo mam pisać i co? Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na fakt, że MSI RX 470 Gaming jest kartą półpasywną to normalne:

1) Przy uruchamianiu (POST/UEFI) karta graficzna jest obciążona - wiatraki się kręcą.

2) Po przejściu do ładowania Windowsa - firmware karty zauważa, że temperatura jest niższa od docelowej (bo karta nie jest obciążona) i wiatraki się wyłączają.

3) Po przekroczeniu pod obciążeniem temperatury docelowej - wiatraki zaczynają pracować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...