Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam, piszę ponieważ myślałem o podkręceniu komputera pod kątem wydajności w grach, więc proszę o pomoc sam nie za bardzo orientuję się w temacie sprzętu i nie chciałbym wydać pieniędzy nie będąc pewnym że ma sens to co robię. 

Tak więc myślałem o wymianie karty graficznej i może dołożeniu ram'u, jeżeli chodzi o kratę to budżetowo tak mniej więcej 1600zł, ale tak jak pisałem nie wiem czy ma to sens więc proszę o pomoc :) napiszcie jak wy to widzicie, konfiguracja pudła w sygnaturce, z góry dziękuję za poświęcony czas :)

 

PS. Dodam jeszcze że gram w rozdzielczości 1920x1080. wcześniej na 1366x768 było lepiej ale po zmianie monitora wydajność w grach spadła. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor ma jakieś złącze cyfrowe?
Mógłbyś się jeszcze pochwalić modelem obudowy?

Generalnie procesor powinien jako tako wystarczyć do kart pokroju RX 480, czy GTX 1060 6GB.
O dołożeniu RAMu też można pomyśleć, choć równie niegłupim pomysłem byłoby dokupienie SSD, przynajmniej o ile jeszcze takowego nie posiadasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proponowałbym wziąć RX 480 8GB (np. MSI).

Jeżeli chciałbyś wykorzystać cały budżet, to wypełniłbym go właśnie SSD - znacząco poprawiłby responsywność całego komputera. W ~400 zł mieszczą się MX300 (niezły stosunek cena/pojemność) i Iridium Pro (dłuższa gwarancja i lepsze kości - MLC). Choć w sumie przykładowo MX300 525GB jest wyceniony znacznie ciekawiej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłaby ok, gdyby była ~100 zł tańsza (jak np. w komputroniku).

I raczej obecnie nic mocniejszego nie ma sensu przy tej rozdzielczości - powyżej znajdują się właściwie tylko GTX 1070/1080 (Ti), które póki co i tak nie miałyby okazji się wykazać, a ciężko powiedzieć, jak przetrwają próbę czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...