Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

daramushi

(Nie)Rozwiązany: NOWY PC i problem

Polecane posty

wyłączam , wrzucam screen dla pewności czy to na pewno to . zaraz testuje

shader cache.png

no i lipton wlasnie przed momentem scieło się tak ze jak odróciłem mysz obraz stanął w miejscu po czym znow grałem płynnie bo to nie zacina się tylko staje na moment w miejscu na ułamek sekudny masakra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to było to ustawienie. Skoro to jest bez wpływu, to przywróć poprzednie ustawienie.

Możesz wrzucić wszystkie ustawienia z tej tabelki, tak, żeby było je widać. Część widocznych ustawień jest dziwna.

Ile masz monitorów?

Filtrowanie anizotropowe sam wyłączałeś globalnie, czy tak już było?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey wrzucam, mam jeden monitor , w zasadzie siedziałem na telewizorze co prawda ale kupiłem nowy monitor Samsung 27 cali żeby jednak nie siedzic pod tv . Nie ja nic nie wyłączałem ani też nie włączałem , dzisiaj po raz pierwszy cos ustawiałem jak mi doradzono w tym panelu nvidia.

1.png

2.png

3.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz jeden monitor, to możesz przełączyć przyspieszenie wieloekranowe w tryb jednego monitora.

Tryb zarządzania energię przestaw na maksymalną wydajność.

I poza tym możesz pobawić się z synchronizacją pionową - sprawdzić jak to się będzie zachowywało, gdy będzie włączona w sterowniku i wyłączona w grze i na odwrót.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem to z trybem jednego monitora , i przestawiłem energie na maksymalna wydajność, a z synchronizacja jest tak ze jak wyłączę ze sterownika to jadą mi paski po ekranie jak gram , i tak to samo , a jak jest włączony w sterowniku a wyłączony w grze to tak jak mowie myszka się zacina i scina się częściej ja może wrzuce screeny z ustawen gry może to pierwszy krok do sukcesu?

a to wrzucam

gt1.jpg

gt2.jpg

gt3.jpg

przepraszam za jakość nie chciało się zaladowac bo przekroczyłem ilość mb na forum chyba dlatego zmniejszyłem rozdzielczość w programie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda w porządku i proste metody niewiele zmieniają. Ja tutaj wymiękam - w internetach widzę, że trochę osób ma podobny problem i większość z nich ma Pascale, więc zakładam, że winna jest karta, ale nie wiem dlaczego i jak to naprawić. Można kombinować w zmniejszanie ustawień, ale ten zestaw powinien bez trudu poradzić sobie z tą grą na takich ustawieniach, więc raczej nie tędy droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko to jest dziwne,  gram w online to normalnie bajka jest, przecież grafiki nie zmieniam na online,  normalnie gralem wczoraj ponad 5 godzin , wchodzę na singla i w jakichś momentach zacina się , wiec mysle ze z kartą wszystko wporządku, hmm raczej MSAA podkręci grafikę w górę ale spróbuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2017 o 11:36, daramushi napisał:

no tak tylko to jest dziwne,  gram w online to normalnie bajka jest, przecież grafiki nie zmieniam na online,  normalnie gralem wczoraj ponad 5 godzin , wchodzę na singla i w jakichś momentach zacina się , wiec mysle ze z kartą wszystko wporządku, hmm raczej MSAA podkręci grafikę w górę ale spróbuje.

Nie zmieniasz grafiki, ale zmieniasz to, w jaki sposób jest obciążana. GTA V potrafi się dziwnie zachowywać, gdy gra generuje za dużo klatek (to jest bug w silniku gry), co już samo w sobie bywa upierdliwe, ale da się z tym żyć - wystarczy zwiększyć poziom ustawień, a gdy to nie pomaga - włączyć limiter klatek lub VSync. I tu powstaje problem - jeśli masz za mocną kartę, to zwiększanie ustawień nie pomaga. Na kartach AMD pomaga włączenie limitera klatek w sterowniku lub VSynca. Na kartach NVIDII włączenie VSynca jak widać nie pomaga, a włączenie limitera klatek wymaga dodatkowego programu (NVIDIA Inspector) i powouje dosyć znaczne zwiększenie input laga (i nie wiadomo, czy pomaga, czy nie).

To jest też przyczyna dla której GTA V nie powinna być wykorzystywana w testach GPU i CPU - często średnie klatki są OK, ale gra przycina. Szerzej problem jest opisany tutaj.

W skrócie - masz za mocną kartę i za mocny procek do tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm okey pobawię się ustawieniami jeszcze no popróbuje nic mi nie pozostało, a pytanie takie bo było coś mówione że te ustawienia moje w panelu sterowania nvidia są jakies dziwne ? jak ustawić je żeby były one przeciętne lub tak jak powinny być zrobione, w sumie kupiłem teraz H1Z1 też zauważyłem co jakichś czas właśnie podobny efekt już sam nie wiem może ta karta się jakoś blokuje ? może procesor słaby pod ta karte

dzisiaj włączyłem tylko MSAA 2x wiec na razie nie ma tych zatrzymań w grze z czasem zobaczę czy wszystko okey trochę wymaga to czasu i podróżowania w rozone miejsca , w roznych miejscach jest przycięcie ale to są wybrane miejsca , dana ulica np. tam koło kina ale to chyba już gra nie tylko u mnie ten problem jest po prostu tak gra jest stworzona .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia w panelu zostaw na domyślnych. Skoro NVIDIA tak sobie to wymyśliła, to niech tak będzie. Przy filtrowaniu tekstur dziwne jest to, że jest włączona tylko optymalizacja trójliniowa, a nie anizotropowa. To może przełożyć się na nieco niższą jakość obrazu, ale nie musisz się tym jakoś mocno przejmować.

O różnych metodach filtrowania tekstur, które możesz ustawić w sterowniku możesz przeczytać tu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...