Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mitek1171

Upgrade PC

Polecane posty

Witam zastanawiam się nad upgrade'm jednostki, lecz zastanawiam się nad sensem i czy są jakieś możliwości... Więc co posiadam :

Płyta : AsRock P67 Pro 3 b3
Procesor: I5 2500k podkręcony do 4.5Ghz

Pamięć Corsair Vengeance Low Profile 2x4GB 1600MHz, DDR3, CL(9-9-9-24), XMP (CML8GX3M2A1600C9)

Zasilacz XFX TS 550W 120mm 80+ Bronze (P1-550S-XXB9) 

Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 660 2048MB DDR5/192bit

oraz SSD z którym jest mały problem :ADATA SX900 128Gb jako dysk C CrystaldiskInfo pokazuje jego stan jako ZŁY 1% a Windows komunikował o jego awarii lecz nadal działa od przeszło miesiąca czy taki dysk nadaje się do odesłania na gwarancje?

 

Gram w gry lecz okazyjnie głownie komputera używam do Lightrooma czy PS'a więc obróbka zdjęć i tutaj moje sugestie co wymienić:

Grafika pokroju GTX 1050 ?

8 GB RAM 

oraz inny SSD dysk 240\500 Gb ??

Czy zmiana płyty głównej ma sens?

 

Załączam screena z HDtune odnośnie SSD

 

HDTune_Health_ADATA_SX900.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mitek1171 napisał:

SSD z którym jest mały problem :ADATA SX900 128Gb jako dysk C CrystaldiskInfo pokazuje jego stan jako ZŁY 1% a Windows komunikował o jego awarii lecz nadal działa od przeszło miesiąca czy taki dysk nadaje się do odesłania na gwarancje?

Problem w tym, że SF-2281 powoduje sieczkę, jeśli chodzi o odczyty parametrów. W teorii nośnik jest do wymiany - w praktyce...  trudno powiedzieć. Ale sam fakt, że to jest nośnik z SF-2281 implikuje, że wymiana na coś lepszego byłaby dobrym pomysłem. Goodram Iridium Pro 240GB/Crucial MX 275GB/525GB

Godzinę temu, mitek1171 napisał:

Grafika pokroju GTX 1050 ?

GTX 660 wymieniałbym przynajmniej na RX 470.

Godzinę temu, mitek1171 napisał:

8 GB RAM 

Tu bym się poważnie zastanowił, czy nie wymienić kości na 2x8GB (i to jeśli będzie w rozsądnej cenie to raczej 2133 MHz CL10).

Godzinę temu, mitek1171 napisał:

Czy zmiana płyty głównej ma sens?

Nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odp odnośnie Ramu to myślę o dokładce 8 GB ram mam w profilu ustawiony na 1866Hz i myślę o sensie posiadania 16gb Ram płyta szybszych pamięci nie obsługuje, więc w tym kontekście myślałem o zmianie płyty głównej ? Odnośnie dysku ssd jeszcze to kontroler wcześniej nie wykazywał żadnych błędów około 2 lata. 

I tutaj pytanie czy po zmianie Grafiki dokładce ramu i podmianie Ssd będzie różnica w osiągach komputera względem Lightroom Photoshop; bo w grach wiadomo iż karta zrobi różnice.

Odnośnie ssd dorzucam screena z Crystaldisk..

Bez tytułu.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mitek1171 napisał:

I tutaj pytanie czy po zmianie Grafiki dokładce ramu i podmianie Ssd będzie różnica w osiągach komputera względem Lightroom Photoshop; bo w grach wiadomo iż karta zrobi różnice

Szybszy SSD, RAM zrobią różnicę. A przy większych projektach/filtrach to z pewnością szybsza i wyposażona w więcej RAM karta graficzna też nie zaszkodzi (Adobe wspiera zarówno CUDA, jak i OpenCL).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz doczytałem ze moja płyta obsługuje Ram 2133 więc tu pytanie czy zamienić swoje Coirsary podkręcone do 1866 8gb na 2133 i na jakie Cl najlepiej i na ile Gb 8 czy 16 od razu? Odrazu może jakieś konkretne tylko Low profile bo mam założonego Grandisa i już jest milimetr od coirsarów nad slotem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jest sens skoro moje działają (chyba) skoro pamięci w biosie są ustawione na 1866MHz CL 9 ? Wystarczyło zmienić profil bios? To może lepiej dokupić  Corsair Vengeance Low Profile takie jak mam? i dokupić do 8 giga 8 lub nawet 16? Jeszcze Panowie jakaś rada odnośnie mojego SSD?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...