Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

boban666

Gtx 1060 6Gb - problemy z utrzymaniem płynności animacji

Polecane posty

Hm, że Project Cars tak mocno obciąża procek to jest normalne, ale pozostałe gry, które wymieniłeś są względnie dobrze zoptymalizowane. Jesteś w stanie sprawdzić co tak mocno obciąża procek? Na początek możesz sprawdzić nawet za pomocą menedżera zadań, choć lepszy byłby Process Exploerer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wróce z roboty to obadam co i jak.Sam jestem zdziwiony no chyba że faktycznie procek za słaby do tej grafiki ??.Przecież system mam czysty , nowy tylko sterowniki , nawet antyvira nie mam wszystkie "dodatki" od intela po blokowałem w UEFI , ale może gdzieś coś siedzi.

 

Zainstalowałem PE i najwięcej zżera mi MSI AB bo aż 0.24 oraz IDLE bo 99.90 reszta to 0.03 itp.Ogólnie mam uruchomione max. 50 procesów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może sprawdź dysk oraz ram czy nie ma błędów.Do głowy przychodzi mi jeszcze jedna rzecz, wiem, że to dosyć głupi pomysł, sprawdź czy karta dobrze siedzi w slocie.Ja raz gdy wyjmowałem kartę z komputera i później z powrotem ją zamontowałem to jakoś dziwnie mi się przycinał komputer(nie pamiętam co było dokładnie) a okazało się, że była nie prawidłowo osadzona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzsiaj jak miałem przygodę z tym BIOSEM to właśnie pierwsze co to dociskałem wszystko , a dyski mam nowe SSD Good Ram i WD 1TB.Zrobiłem teraz test w R3R i przy full detalch obciążenie CPU prawie 90% , a GPU ma.45% ?? Wiadomo R3R działa tylko na DX9 , ale żeby aż tak wolno?? Sam procesor ma prawo byc obciążony bo generuje fizykę , a ona rochę mocy potrzebuje , a reszta?? Ręce już mi opadają.

Ostatnia szansa.Instaluje w10 może tam lepiej pracują sterowniki?? Zobacze i dam znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.Wczoraj korzystając z dnia wolnego porobiłem wszystko co się da no może wszystko.Pierwsze co to podmiana zasilacza.Wyszarpałem od ojca jakiegoś FEEL 650W :D.Bałem się trochę bo to jakiś chiński sprzęt , ale adrenalinka musi być :).Nic to nie dało.Odziwo dość dobrze się sprawował ten zasilacz , ale na dłuższą metę nigdy nie wiadomo lepiej dołożyć i kupić coś pewniejszego.Potem zaczęła się zabawa i żonglowanie  dyskami.Najpierw czysta instalka w10 na SSD i wcześniej podane gry.Bez zmian wszysko tak samo , no wczytywało się wszystko szybciej ale wydajność praktycznie bez zmian.To samo zrobiłem potem na kolejnych dyskach , czyli czysty system plus gry , bez rezultatu.Każdy dysk był podłączony samotnie.Pamiętam jak kiedyś uwalił mi się przewód SATA , więc do każdego dysku podpinałem każdy z posiadanych przewodów SATA.Jedno jest pewne że wszystkie przewody są dobre , tak samo jak dyski.Wychodzi więc , że albo CPU jest faktycznie za wolne do tej karty , albo leży optymalizacja sterowników.Ten sam test zrobiłem instalując potem na każdym dysku W7 SP1 lecz dalej to samo.Gdzieś czytałem , że moja płyta B85 ma słabą sekcję zasilania więc pewnie tu jest problem.Nic poczekamy może w końcu Nvidia coś mądrego wypuści , a jak nie to trzeba się uzbroić w cierpliwość , poczekać aż dzieci trochę podrosną i kupić całkowicie nowy sprzęt.Dzięki za wszystkie sugestie i poświęcony czas.Jak by coś komuś przyszło do głowy do niech wali jak w dum :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI AB coś kole 24.00 , ale bez różnicy czy jest załączony czy nie i przy IDL-u piszę , 99.00.Sam się dziwię czemu tak mocno jest obciążany procesor w grach , najlepsze jest to że naprawdę mam tylko zainstalowany system plus sterowniki i MSI AB to wszystko co mam poinstalowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem już tak :), tzn. odinstalowałem go i sprawdzałem klatki Frapsem nie było różnicy w klatkach , z tym że nie wiem jak wtedy wygląda obciążenie procesora.

 

Edit

Znalazłem , nie wiem może półśrodek.Otóż w grach a których pisałem wcześniej zależało mi na płynności.Wiadomo mam monitor 60hz i jak pisałem wcześniej problemy z płynnością , więc pogrzebałem w plikach i wszędzie gdzie się dało pozmieniałem odświeżanie na 50Hz.Gry chodza płynnie i o to mi chodziło , czy jest jakieś migotanie to nie wiem bo ja nic nie widzę.Obciązenie procesora też spadło.Ciekawe jest to że jak zmieniłem w windowsie odświeżanie to w grach dalej było 60Hz.Nic pozostaje sprawa zabawy bo może teraz do się coś jeszcze wycisnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak :).Zrobiłem zobie benchmark Valley coś tam i porównałem z innymi użytkownikami i trafiłem na użytkownika z tym samym procesorem , płytą główną , oraz zasilaczem , tyle że karta graficzna GTX970.Zrobiłem ten sam test i wyszło mi 3143 , a jemu 2382.Porównałem sobie te dwie karty i wychodzi średnio że 970 jest wolniejsza o ok 10/15 kl/s.Więc wyłączyłem całego vsynca i sprawdziłem i zadko kiedy spadają mi kl/s poniżej 50 , tylko ten cały tearing/rozszarpowanie obrazu jest straszny.Może jest jakaś opcja zamiast vsync??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku NVIDII jest coś takiego jak fast sync, przy czym to jest zamiennik Vsynca (albo to, albo to) i podobnie jak Vsync działa tylko wtedy, gdy karta może wygenerować więcej klatek niż monitor jest w stanie wyświetlić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i te "szybkie" nie rozcina obrazu ale z kolei straszne skoki występują.Zrobiłem jeszcze jedną żecz.Wyskalowałem w sterownikach przy pomocy DSR roździelczość najwyższą jaką się dało.Odpaliłem R3R oraz pCars i bardzo się zdziwiłem gdy nagle obciążenie GPU było na 100% ,  a CPU na ok 70/75 ?? Oczywiscie średnie kl/s spadły troszkę , ale przy mojej natywnej rozdzielność FHD GPU jest obciążone 60/70 a procesor to prawie 100% a przy wyższych rozdzielczościach na odwrót??Totalnie zgłupiałem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne. Im wyższa rozdzielczość tym bardziej liczy się karta graficzna, a mniej procesor. Procek ma niewiele więcej pracy, a karta sporo więcej. Przy takich zabiegach przesuwa się bottleneck z procka na GPU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sevard napisał:

Nie wyłączaj superfetch! To nic nie daje, a może jedyni coś spowolnić. Jeśli wyłączenie superfetcha pomaga, to znaczy, że problem jest gdzieś indziej w systemie.

Tak w ramach ciekawostki, to u siebie na laptopie miałem problem z wyciekiem pamięci, jak się po użyciu poolmon okazało winowajcą był ReadyBoost (mimo, że z niego nigdy nie korzystałem i gdzie bym nie spojrzał to nie był włączony) i jedyną radą jaką znalazłem w necie (która pomogła) było wyłączenie Superfetch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojc Miałeś wyciek pamięci, czy menedżer zadań pokazywał Ci, że proces System zajmuje dużo pamięci? Jeśli to drugie, to jest to normalne przy sprawnie działającym Superfetchu - to jest niskopriorytetowy cache, który zazwyczaj siedzi sobie w pamięci wirtualnej. Jeśli to pierwsze, to najczęściej winowajcą jest Windows Defender - wyłączenie Superfetcha rozwiązuje wtedy problem, ale to nie on jest przyczyną. Podobne kwiatki potrafi powodować jeszcze kilka sterowników.

@boban666 Co z tym dyskiem jest nie tak? Jak na moje, to wygląda normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Dear customer,

 

Intel has forced us to implement a code in BIOS that prevents overclocking.

It is only allowed using a Z series (Z87) chipset, and a K series CPU.

If the 1.80 version works, I would suggest to use that, we are not allowed to create special BIOS versions for this.

 

 

Taką odpowiedź dostałem od Asrock-a.Przywróciłem sobie tego biosa.Poczytałem jeszcze sporo na temat wspópracy GTX serii 10 i nawet ludzie z 1080 mają problemy z wydajnością względem procesora.Więc pozostaje czekać na sterowniki albo tak jak pisałem na kolejny update komputera :-D

A co do tego całego bottleneck-a to posprawdzałem na multum gier i  teraz przynajmniej wiem która gra jest zoptymalizowana itp. Np. Dirt Rally , który śmiga na "ultra" a obciążenie CPU jest rzędu 60 % także faktycznie może troszkę przesadzam :).Dzieki za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...