Skocz do zawartości

Rozwiązany: Komputer 3 800 + monitor


Polecane posty

Jakiś czas temu pisałem o 2 zestawach, miałem czekać z nowym zakupem, ale muszę mieć sprzęt przed feriami (30 stycznia), więc już na Zenka nie zaczekam niestety.

Są jednak dobre wieści, nie jestem już przywiązany do komputronika, a budżet się lekko zmienił - 4 400 z monitorem.

PC dla dziewczynki, raczej nie pro, maincraft i chyba chciała streamować swoją grę. Bez podkręcania oczywiście.
Jeżeli chodzi o system, jest jakaś opcja, żeby wgrali? Mogę im wtedy wskazać partycje?

Widziałem, że teraz rzucacie się na radki, a to nie będzie tak, że za 2 patche sterów to GF będzie rządził na DX12?

Ściągając od kolegi niżej - https://www.morele.net/inventory/info/XjzuBl/

Inna obudowa? Chłodzenie jakieś fajne? SDD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dzikipytonzlasudeszczowego napisał:

Jeżeli chodzi o system, jest jakaś opcja, żeby wgrali? Mogę im wtedy wskazać partycje?

Przede wszystkim to system musiałby się znaleźć w zestawie... (przydałaby się tu jasna deklaracja, bo jednak zabranie z budżetu 500 zł nieco namiesza)

10 minut temu, dzikipytonzlasudeszczowego napisał:

Widziałem, że teraz rzucacie się na radki, a to nie będzie tak, że za 2 patche sterów to GF będzie rządził na DX12?

Jaki interes miałaby nVidia we wstrzymywaniu się z pełnym pokazem mocy obecnej generacji kart? Dadzą konkretnego kopa wydajnościowego dopiero przed premierą swojej kolejnej generacji, zniechęcając ludzi do przesiadki? Dotychczas jeżeli można było zaobserwować jakiekolwiek trendy u zielonych, to raczej w odwrotnym kierunku, tj. osłabianiu odchodzącej generacji.

10 minut temu, dzikipytonzlasudeszczowego napisał:

Ściągając od kolegi niżej - https://www.morele.net/inventory/info/XjzuBl/

W sumie to nie jestem przekonany do brania 2x4GB RAMu, bo prędzej czy później trzeba będzie pomyśleć o rozszerzeniu do 16GB.
I o ile większa ilość złącz w monitorze nie jest potrzebna, to warto rozważyć tego Samsunga z FreeSync.

10 minut temu, dzikipytonzlasudeszczowego napisał:

Inna obudowa? Chłodzenie jakieś fajne? SDD?

Budę można by było podmienić (na np. M35, M35W), chłodzenie (CPU) to raczej sztuka dla sztuki przy niepodkręcalnym procesorze.
SSD byłoby fajnie zmieścić, choć żeby zmieścić sensowne ~250GB, pewnie trzeba by było wyrzucić HDD, bądź zrezygnować z RX 480 8GB na rzecz RX 470 4GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System mam, sam klucz do Win 10, nie chce mi się jednak ściągać instalki i bawić tym ;p No ale jak nie ma opcji, to nie ma opcji. Coś gdzieś tam widziałem, że za 3 dychy pre-instalują atrapę. Ale mniejsza...

Lekkie modyfikacje - https://www.morele.net/inventory/info/5IzEz4/

Stream będzie raczej dla 5 osób z klasy, czysto "bo można". Z SDD w takim razie się wstrzymam, pewnie na zawsze, bo znowu bym musiał robić formata :P

Lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, choć jeżeli z tym SSD jest tak, jak napisałeś, to tym bardziej wolałbym go na starcie wcisnąć kosztem HDD. Choć jak na złość najciekawsza trójka (Iridium Pro, MX300, SU800) albo jest niedostępna, albo z ceną się oderwała od rzeczywistości, więc najlepiej by było zamówić go gdzieś indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Dirian napisał:

Co do zestawu, to szczerze mówiąc to nie wiem czy nisko taktowany i5 + RX 480 (i sterownik mocno obciążający CPU w DX 11) w połączeniu ze streamowaniem to dobra opcja.

Zależy streamowaniem czego i za pomocą czego. Bo jeśli za pomocą ReLive i dotyczy to Minecrafta, to nie powinno być wielkich problemów. Jeśli OBS, to tu się zaczyna pojawiać więcej pytań (głównie ze względu na kiepskość optymalizacji Minecrafta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dirian napisał:

To chyba żadna nowość, że RX 480 lepiej wypada w połączeniu z mocno podkręconym i5, niż stosunkowo nisko taktowanymi modelami? 

I żadna nowość, że nie ma to absolutnie żadnego związku z tzw. narzutem na CPU, który większy jest w przypadku GTXów.

[edit]

Ten i kolejne posty w temacie tego samego autora. To nie jest kwestia tego w jakim stopniu sterownik obciąża CPU, tylko tego w jaki sposób korzysta z CPU. To jest CPU bottleneck, ale nie ma to dużego związku z obciążaniem CPU przez sam sterownik. Ze swej natury cięższy jest sterownik NVIDII.

[edit2]

I może jeszcze dorzucę te posty:

http://www.overclock.net/t/1595594/various-polaris-10-is-ellesmere-and-11-is-baffin-specifications-of-polaris-10-gpu-found/80#post_25019528

http://www.overclock.net/t/1595594/various-polaris-10-is-ellesmere-and-11-is-baffin-specifications-of-polaris-10-gpu-found/130#post_25021682

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ationx napisał:

RAM weź w dwóch kościach.

Tak właściwie po kiego grzyba? Przecież i tak w nieprzesadnie odległej przyszłości trzeba będzie pomyśleć o rozszerzeniu pamięci do 16GB - biorąc 1x8, dołoży kolejne 1x8 i nie będzie problemu, a jak teraz weźmie 2x4, to będzie się trzeba zastanawiać, czy dorzucić 1x8 i zrezygnować z DC, czy 2x4 i uniemożliwić sobie dalsze dołożenie (nie podmianę) RAMu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...