Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WildLemur

Chce kupić mysz z programowalnymi przyciskami

Polecane posty

Witam witam

Zepsuła mi się myszka. Co jest niesprzecznym powodem by kupić nową.

Dotychczas używałem jakieś totalnie standardowej (Logitech M185), ale teraz chciałbym coś z programowalnymi przyciskami. Im więcej tym lepiej.

Potrzebuję jej głownie do pracy z excelem i zabawą z Unity3D. Pod przyciski chciałbym popodpinać proste kombinacje jak Ctrl+C, Ctr+V

Mysz praworęczna, przewodowa - docelowo poniżej 200zł.

Znalazłem dwie dość odmienne propozycje, ale nie wiem jak się do nich ustosunkować stąd jestem otwarty na wszelkie inne sugestie.

1. A4Tech Bloody Commander Laser Ml16:

http://www.ceneo.pl/32206767#tab=click_scroll

2. Mars Gaming Czarna (MM4)

http://www.ceneo.pl/38181204#tab=click_scroll

 

PS. Razer a kilka względnie sensownych modeli, ale sporo poza moim budżetem.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TT Esport VOLOS(Laser) lub nowość Sharkoon Skiller SGM1(optyk) 

Generalnie A4tech ... jest ciężka w obsłudze bo ta klawiaturka jest bardzo mała a wcelowania w nią dokładnie podczas gry to nie jest chyba łatwe.

Mars... ciekawa... ale czy trzymanie ciągle kciuka na przyciskach jest wygodne ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kebab84 napisał:

Mars... ciekawa... ale czy trzymanie ciągle kciuka na przyciskach jest wygodne ?

Pare lat temu uzywalem pierwszej wersji Razer Naga i ciagle trzymanie kciuka na przyciskach nie stanowilo wtedy dla mnie, absolutnego swiezaka w dziedzinie uzywania tego typu gryzonia, zadnego problemu. Przyzwyczajenie sie do bocznej klawiatury zajelo mi kilka godzin, pozniej klopoty sprawialo jedynie wciskanie przyciskow 10-12, bo nienaturalnie trzeba bylo wtedy odchylac kciuk. Pisze tu jednak o pierwszej wersji Nagi z 2009 roku, w ktorej przyciski nie byly jeszcze ergonomicznie wyprofilowane. Pozniej jeszcze sporadycznie uzywalem poprawionej wersji Nagi, ktora byla duzo wygodniejsza w obsludze dzieki wyprofilowaniu bocznej klawiatury, ale na co dzien uzywam Nagi Hex i nie wyobrazam juz sobie, zeby w grach nie miec dostepu do tych niesamowicie wygodnych przyciskow pod kciukiem.

W modelu Mars jest ich wiecej niz w Naga Hex, ale z tego co widze sa dosyc dobrze wyprofilowane i raczej nie powinny wywolywac u uzytkownika gryzonia dyskomfortu. Nie wiem tylko na ile jest to solidna konstrukcja jesli chodzi o wykonanie calosci, bo sprzetu od tego producenta nigdy nie uzywalem i o jego jakosci nic powiedziec nie moge.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4Tech Bloody Commander Laser Ml16  nie będzie najlepszym pomysłem. Z tego co wyczytaliśmy w sieci jest ona dość wygodna a programowanie jej przycisków jest szybkie i wygodne więc nada się ona dla Ciebie jak najlepiej. Druga opcja jakoś nam nie podchodzi, oprócz wyglądu jej sensor mógłby być lepszy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź tego Tacensa Mars, ona jest na laserowym Avago więc tragedii nie ma a jakościowo też raczej jest ok. 

Rzuć okiem jeszcze na tego sharkoona to też ciekawa opcja. 

a jak zdąrzysz to przeczytać to masz za 40$ https://www.amazon.com/gp/product/B0086UK7IQ/ref=s9_pdx_hd_bw_b1ybg_g147_i4?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=merchandised-search-5&pf_rd_r=RQPADT7J7NDP96BKPANJ&pf_rd_t=101&pf_rd_p=43908647-74a6-5d01-b10c-2af39bd253d4&pf_rd_i=471304

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...