Skocz do zawartości

Muzyka, której słucham, muzyka ktorą lubię


Smuggler

Polecane posty

ta buzka, ktora zes dopisal na koncu cytowanego mojego postu tam nie stala, tylko na koncu... a cynizm? Dlaczego? Czemu mam sie nabijac z fanow muzyki innej, niz ta, ktorej ja slucham? Nie jestem jak 90% ludzi, ktorzy nie potrafia tolerowac tego, ze ktos jest inny, wiec, prooosze, nie oskarzaj mnie o takie rzeczy :). Cynizmu tam nie bylo, bo i byc go tam nie mialo, naprawde interesuje mnie opinia ludzi, ktorzy sluchaja np. hip-hopu (bo to wszakze teraz modne, nie?) na temat metalu, i mysle, ze uslysze cos konkretniejszego niz "darcie ryja bez sensu". A tak poza tym to wlasnie siedze u kumpla, i chlopaka przekonuje, zeby mi Apocalyptice puscil (bo wielki fan...), ale jakos nie ma zamiaru w najblizszej przyszlosci tego zrobic, bo kanapki je. A co wy myslicie o... wiolonczelach? Wedlug mnie - piekny instrument, i pieknie wykorzystywany w przeroznych balladach... chociazby w G'n'R o ile sie nie myle...

I czy kojarzy ktos moze kapele The Cult? Mi swita piosenka "Edie, Ciao Babe)", ktora zaczyna sie wlasnie parta skrzypiec, wiolonczel itd..., to jest po prostu piekne.

Heheheh, widzocznie źle Cie zrozumiałem. Oko, "nie bede Cie oskarzal o takie rzeczy" :) Ja po prostu dostaje bialej goraczki, gdy ktos wysuwa postulaty o niejakosci muzyki któraj NIE słucha. Nie tawie po prostu fanatykow i ortodoksow.

A Twoj post utwierdzil mnie w przekonaniu ze sa na swiecie jeszcze normalni ludzie. POZDR.

BTW. the Cult to po prostu kult !! Rock is not dead:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gość Bimber89
BTW. the Cult to po prostu kult !! Rock is not dead:)

Nawet nie wiedziałem ,że są jeszcze ludzie słuchający Kultu (jeśli chodzi o Polski). Jest to mój ulubiony zespół (szczególnie pierwsze płyty). Uwielbiam jeszcz eJAcka Kaczmarskiego (mam tak zwany niżowy gust:))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
Rock is not dead:)

a jednak...

"Rock'n'roll umarl,

rock jest martwy, stary.

po co konczysz to piwo?

masz karabin zamiast gitary!"

I to jest prawda. Rozumiem, ze sa wciaz dobre kapele Rock'n'rollowe - np. Rollcage albo Dragstrip Riot - ale... ile tego? Rock nie ma juz tak silnej sceny jak kiedys, zostali na jego rynku tylko weterani, grajacy juz bardzo dawno, i o sprawdzonej marce... jak np. Bon Jovi czy Aerosmith. Muzyka potrzebuje drugiego oddechu - rock go jakos nie dostaje....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem ,że są jeszcze ludzie słuchający Kultu (jeśli chodzi o Polski). Jest to mój ulubiony zespół (szczególnie pierwsze płyty).

"chcę ci powiedzieć jak (bardzo się mylisz)...

chcę ci powiedzieć (że nie masz racji)...

chcę ci poweidzieć ( nie tylko ty słuchasz KULTu i okolic)...

ale nie mam odwagi :P"

tak to jest lewe lewe lof (trochę) zmienione :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
A ja mam pytanie... otoz od pewnego czasu slucham jedna z plytek DreamTheater i nie wiem, pod jaki typ muzyki to podciagnac... moze ktos mi pomoc?? :)

to jest progresywny rock, z tego co sie orientuje... tak samo jak OSI i inne tego typu kapele, niestety nie jestem mocny w takiej muzyce, ale co do Dream Theater jeste pewny, ze to wlasnie progresywny rock :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie moge tutaj napisac o czyms takim, gdyz zastanwiam sie co o tym mysla ludzie, na codzien sluchajacy np. hip-hopu.
No ja na ten przykład z reguły nie czytam postów o metalu, bo zwykle i tak nie rozumiem o co biega jak co chwilę ktoś wymienia nazwy zespołow nieznanych mi kompletnie (swoją drogą myślałem, ze tylko hiphopowcy grają w zabawę "Kto więcej zespołów wymieni"). Morał tego postu taki, że wątpie żebyś pogadał sobie o metalu z ludźmi niesłuchającymi tej muzki :) (co nauralnie wykluczone nie jest, ale szanse są zgoła małe IMHO).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty i tak jesteś znośny, bo siedzisz cicho kiedy mówią o rocku i metalu. Mam paru znajomych którzy jak dowiedzieli się, że słucham metalowej muzy to zaczęli bluzgać jak to oni kiedy słyszą tą muzykę to i tu cytat "mam ochotę rozpierdolić głośnik".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty i tak jesteś znośny, bo siedzisz cicho kiedy mówią o rocku i metalu. Mam paru znajomych którzy jak dowiedzieli się, że słucham metalowej muzy to zaczęli bluzgać jak to oni kiedy słyszą tą muzykę to i tu cytat "mam ochotę piiipć głośnik".

Każdy przedsiębierze środki, na jakie go stać ;)

A tak serio - to topic o muzyce, a nie o ludziach jej słuchających. Mówię to teraz, aby nie czytać potem wojny metale kontra hiphopowcy. Dziekuję za zrozumienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest progresywny rock, z tego co sie orientuje... tak samo jak OSI i inne tego typu kapele, niestety nie jestem mocny w takiej muzyce, ale co do Dream Theater jeste pewny, ze to wlasnie progresywny rock :)

wielkie dzieki.... sam nie wiedzialem co to jest, wiec nie chcialem wchodzic na dzial o metalu,zeby bana nie dostac ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki.... sam nie wiedzialem co to jest, wiec nie chcialem wchodzic na dzial o metalu,zeby bana nie dostac ^^
Nonono... pamiętaj, że niektórzy modkowie z działu Metalu też moderują OT :twisted: :twisted: :twisted: Dobra, żarty, nie rób KM2 obciachu - tam taki rygor nie panuje, co najwyżej faszyzm i dyktatura, ale żeby zaraz banować za takie pytanie? To tylko, jeżeli ktoś się domaga :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nonono... pamiętaj, że niektórzy modkowie z działu Metalu też moderują OT :twisted: :twisted: :twisted: Dobra, żarty, nie rób KM2 obciachu - tam taki rygor nie panuje, co najwyżej faszyzm i dyktatura, ale żeby zaraz banować za takie pytanie? To tylko, jeżeli ktoś się domaga :P

Eld'a sie balem :P:>:D .... ale to tak jest,ze nei wiedzialem wogole co to jest za tym muzyki i moglbtym niezla gafe walnac :P :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

No dobra, mam wiec inne pytanie - wolicicie aby utwory byly krotkie - ale na temat, czy dluuuugie, rozbudowane itd.? Ja osobiscie nie odczuwam roznicy i zalezy czego slucham ;). Jesli jakiegos pieknego utworu, z masa solowek, orkiestra symfoniczna - to wiadomo, chce by byl dluuugasny i rozbudowany - jak juz jest, gdy zas leci cos metalowego, maksymalnie szybkiego... tez wole gdy jest dlugie :D, a wy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dragon_666
No dobra, mam wiec inne pytanie - wolicicie aby utwory byly krotkie - ale na temat, czy dluuuugie, rozbudowane itd.? Ja osobiscie nie odczuwam roznicy i zalezy czego slucham ;). Jesli jakiegos pieknego utworu, z masa solowek, orkiestra symfoniczna - to wiadomo, chce by byl dluuugasny i rozbudowany - jak juz jest, gdy zas leci cos metalowego, maksymalnie szybkiego... tez wole gdy jest dlugie :D, a wy?

Dlugie no ale bez przesady, Fajne sa tez Krótkie utwory mogą byc szybkie ale niekoniecznie wkoncu zawsze utwor np.2minutowy mozesz sobie w kolko poscic i bedzie :P

Ja jestem za utworami srednimi np.5-7minutowymi :P zreszta jak na plycie to powinna byc mieszanka takie songi 2minutowe miedzy 6minutowymi a koncowka 10 moniutowa i po plycie:-D

Wez my przyklad Plyte hammerheart bathorego sa utwory 6 minutowe 9 a nawet 10(one Rode to Asa bay) a jest tez Utwor 2minutowy to jest Dobra mieszanka:-] :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie przepadam za krótkimi utworami. Jeśli są dobre, to szybko się kończą, zaraz puszczam je znów i wnet mi sie nudzą. Ale w drugą stronę też nie można przesadzić. BTW na pierwszej płycie Limp Bizkit jet utwór końcowy "Everything", który trwa z 15 minut. Ale jest świetny po prostu :!: . Jest jakiś taki inny i w ogóle jeno samobójcze myśli mnie nachodziły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię każdy rodzaj muzyki (powiedzmy). Są utrwory popowe, hiphopowe, rockowe, metalowe itd, które są dobra, a są takie, których się ni9e da słuchać... ja słucham wiele piosenek, które są związane z moimi wspomnieniami (np. obozy, zimowiska, imprezy itp.), chociaż czasem są to piosenki wykonawców, których zwykle nie słucham

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mam wiec inne pytanie - wolicicie aby utwory byly krotkie - ale na temat, czy dluuuugie, rozbudowane itd.? Ja osobiscie nie odczuwam roznicy i zalezy czego slucham ;). Jesli jakiegos pieknego utworu, z masa solowek, orkiestra symfoniczna - to wiadomo, chce by byl dluuugasny i rozbudowany - jak juz jest, gdy zas leci cos metalowego, maksymalnie szybkiego... tez wole gdy jest dlugie :D, a wy?

Heheheheh!! Nie ma to jak co najawyzej 1.5 minutowe hardcore'owe petardy :) Przy standarowej liczbie trackow (14) na plycie i rownie standardowej dlugosci plyt (ok 25 minut)... Sama słodycz. Kto by sie masakrowal jakimis dlugasami pokroju DT:)

A tak wracając na ziemie, to dlugie utwory tez maja klimat. Przykladowo taki the Gathering...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

jest pewien utwor... ktory trwa 15 minut... grany na klawiszach, na trzech dzwiekach... Wspominalem go juz tutaj. Jest to "Tomhet" Burzum. Nie zmienia sie w nim praktycznie nic, nic sie nie dzieje - jednakze, gdy go sluchasz... zapominasz. Gdy tego sluchasz.. czujesz po prostu skrajna pustke, ja widze wtedy siebie w wodzie, ktora pokrywa caly swiat.. Wyobrazenie plywania w odmetach, ktorych nie da sie przebyc, ktore na zawsze pozostana i pokryja swiat, a my nie bedziemy miec nadzieji odplynac...

...ale jednak, konczy sie... pare dzwiekow, ktore mowia nam: "bedzie dobrze"; "nastanie nowy swit"... ze jest jeszcze nadzieja...

...wlasnie leci ten utwor...

...jesli sie zbytnio rozkleilem, to sorry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pewien utwor... ktory trwa 15 minut... grany na klawiszach, na trzech dzwiekach... Wspominalem go juz tutaj. Jest to "Tomhet" Burzum. Nie zmienia sie w nim praktycznie nic, nic sie nie dzieje - jednakze, gdy go sluchasz... zapominasz. Gdy tego sluchasz.. czujesz po prostu skrajna pustke, ja widze wtedy siebie w wodzie, ktora pokrywa caly swiat.. Wyobrazenie plywania w odmetach, ktorych nie da sie przebyc, ktore na zawsze pozostana i pokryja swiat, a my nie bedziemy miec nadzieji odplynac...

...ale jednak, konczy sie... pare dzwiekow, ktore mowia nam: "bedzie dobrze"; "nastanie nowy swit"... ze jest jeszcze nadzieja...

...wlasnie leci ten utwor...

...jesli sie zbytnio rozkleilem, to sorry...

O ! Wreszcie ktos sie znalazl normalny :twisted: Te kawalek jest po prostu nie do opisania... trzeba go posluchac od poczatku do konca [to wazne] i najlepiej pare razy. Naprawde goraco polecam.

Ps. Wiesz skad jest ta okladka plyty na ktrorej znajdowal sie ten kawalek ? Nie ? To gg do mnie ;-) Jesli tego nie znales to Ci szkeka opadnie.

Pozdrawiam.

[burzum rox]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
Ps. Wiesz skad jest ta okladka plyty na ktrorej znajdowal sie ten kawalek ? Nie ? To gg do mnie ;-) Jesli tego nie znales to Ci szkeka opadnie.

Przeciez to wie kazdy, autorem tego jest Theodor Kittelsen, norweski malaz z 1857 - (bodajze) 1914. Wydal pare serii obrazow, ta nazywana jest "The Black Death", macie kilka innych obrazow z niej:

http://www.cs.uit.no/~espensk/kittelsen/pestakommer.jpg

http://www.cs.uit.no/~espensk/kittelsen/pestatrappen.jpg

http://www.cs.uit.no/~espensk/kittelsen/fattigmann.jpg - ta okladka

http://www.cs.uit.no/~espensk/kittelsen/svartedauen.jpg

http://www.cs.uit.no/~espensk/kittelsen/musstad.jpg

Poza tym, z jego malarstwa korzystalo wiele innych zespolow - np. grecki Naer Mataron

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cardinal, miałem okazję posłuchać Kovenanta i... no, jestem pod wrażeniem, nie powiem. Rytmiczne, klimatyczne, oryginalne, ale... chciałbym jeszcze wiedzieć o czym oni śpiewają, żebym nie zaczął powtarzać słów niezgodnych z moją ideologią, tzn. chlanie, jointy i imprezy (vide HH) i sax & drugs (vide Manson i reszta ferajny). Jeśli to jest legalne, mógłbyś wrzucić tu jakieś z jego tekstów piosenek lub podać stronę gdzie teksty jego piosenek można znaleźć. Oczywiście, jeśli to jest legalne, bo jak nie, to wybacz, że pytałem:/

Ah, i byłbym zapomniał: Brat rozumiał jeden tekst tak: "We gonna take your soul to the radio" a ja "You have to take it slow, take the radio":D

Która wersja jest bliższa oryginałowi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ! Wreszcie ktos normalny zna Kittelsena ... ufff... a juz myslalem :D.

A tak nie offtopikujac to slucham sobie ostatnio Varttine, Garmarne i stosunkowa nowosc - ich trole [nie mylisc z ich trzy]... kto lubi wypasna muzyke to polecam.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i stosunkowa nowosc - ich trole [nie mylisc z ich trzy]... kto lubi wypasna muzyke to polecam.

Pozdrawiam

tego zespołu słyszałem tylko "Polka pierdołka".Bardzo fajny kawałek,nawet zassałem ten utwór z ich strony ale był w fatalnej jakości :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...