Skocz do zawartości

Muzyka, której słucham, muzyka ktorą lubię


Smuggler

Polecane posty

Ja ze swojej strony jestem fanem muzyki typu LP i LB.... CT kiedys tez trawilem, ale po pewnym czasie mi sie znudzilo..... Moja ulubiona kapela jest Linkin Park... Lubie ich glownie za texty ich piosenek, chociaz muze tez maja niezla....

(wiem, że głupia, bardzo głupia, nazwa)

Czemu sadzisz, ze CT to glupia nazwa ????? Przeciez nazwa takiej kapeli jak Limp Bizkit po przetlumaczeniu na Polski brzmi "Kruche ciasteczko" albo "Kruchy herbatnik" (sa rozne tlumaczenia).... Wiec moim zdaniem zadna nazwa nie jest glupia... (no moze oprocz kilku ktorych nie wimienie, bo nie chce sie nikomu narazic :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Sęk w tym, że ja nienawidzę LP, LB (2x bardziej) itd. a CT jakimś cudem lubię... bardzo. :) To co się dzieje w ich muzyce jest fantastyczne (mówię o płycie Darkhorse!)! Mocny (no jak dla mnie :P) refren, nawet ch rapowanie mi się podoba, dosłuchałem się tam nawet melodycznej rapowanej zwrotki. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CT - nazwa zwyczajna - ani żadna rewelacja, ani kaszanka. A co do muzyki - szczerze mówiąc słyszałem jedynie hit "Butterfly", który zaserwowali pare lat temu. Nic więcej o nich nie wiem, ale ten jesen kawałek mi się spodobał, więc z resztą pewnie też całkiem źle nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - dalszy ciąg ciekawych fragmentów:

:arrow: Black Sabbath - Supernaut - za początek i riff gitarowy przewijający się przez cały utwór (swoją drogą ostatnio mój ulubiony kawałek Sabbatu)

:arrow: Cradle of Filth - Fear of The Dark - za ten wstęp na skrzypcach...

:arrow: In Flames - Man Made God - jedyny utwór instrumentalny jaki przypadł mi do gustu...szczególnie ok. 1:10 ta spokojna gitara i przejście z powrotem do galopady.

:arrow: Red Hot Chili Peppers - Don't Forget Me - w zasadzie całość...obok "Can't Stop" jest to mój ulubiony utwór z "By The Way"

Przeciez nazwa takiej kapeli jak Limp Bizkit po przetlumaczeniu na Polski brzmi "Kruche ciasteczko" albo "Kruchy herbatnik"

Że już nie wspomnę o np. Żelaznej Dziewicy ;) albo Czerwonych Gorących Papryczkach Czili :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Ama zepsuła nam zabawę :wink: Zawsze można umieszczać słowa piosenek, których tekstów nie ma w sieci albo pozmieniać tak słowa, by żadna wyszukiwarka ich nie znalazła... No, ale ze współmoderatorką kłocić się nie będę :wink: Słowa piosenek będę umieszczał tylko w celach demonstracyjnych.

RW "Swing When You're Winning" - Bardzo mi się podoba ta płytka i widzę, że nie tylko mi. Bardzo dobra na poprawę humoru. Ma taki bardzo sympatyczny klimacik. Przez jakiś czas nie mogłem przestać słuchać. Ale ciągle doskonale na mnie działa. "Mr. Bojangles"... ech...

Staind --> Czyli wykonawca cytowanej przeze mnie piosenki. Nie tak do końca Aaron Lewis & Fred Durst. Fred Durst śpiewa tylko w wersji koncertowej, która jest bonusem na płycie "Break the Cycle". W pierwszej wersji Durst'a nie ma. No, ale to nieważne. Gorąco polecam całą płytę. Klimatyczne, mocne rockowe granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbuś - planuję zrobić taki większy test, ale tak, aby teksty z zagranicznych piosenek były po polsku. Wtedy nikt w wyszukiwarce niczego nie znajdzie. Ale to ma być większy test i jeszcze muszę nad tym popracować ;). Poza tym trzeba będzie to wszystko przetłumaczyc ^^

A co do "Swing...", to mój ulubiony kawałek (obok Things) to Straighten Up And Fly Right. Choć odrobinę za krótki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee.tam najlepsze sa nazwy raperow Polskich :).Jak uslyszalem "Rymoplastykon" to sie tarzalem po podlodze przez 5 minut :).Mi przypadlo do gustu tylko LB,wg. mnie Linkin Park jest za malo melodyjny,ale kazdy ma inny gust.Ja moge dac tekst jakiegos rapera Polskiego,nie znajdziecie w przegladarce :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się genialny tekst mojego kolegi, który nie ma pojęcia o IM^^

Idę sobie z kumpelą ze szkoły, a za nami naszych 2 kolegów. Na plecaku, za dawnych czasów, miałam naszywkę "Iron Maiden" ^^. I jeden z gostków powiedział "o, żelazna dziewica!" , na co ten drugi-"a skąd wiesz że dziewica?"

No i normalnie miałam takie brechty^__^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sa rozmowy o LP i LB, a jest jeszcze jeden zespol tego gatunku ktory IMO zasloguje na uwage, a mianowicie P.O.D.... A zwlaszcza ich ostatnia plyta "Payable on death"... To jest po prostu super.... A co wy o tym sadzicie ????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z PODu lubie ze 2 piosenki,zdecydowanie wole RATM.Mi bardziej do gustu przypada funk,niz muzyka PODow.Ani to nie jest ostry rock,ani rap,takie niewiadomo co.Niektorym sie moze podobac,mi zdecydowanie nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.O.D podobał mi sie ten kawałek do Matrixa. "Sleeping away" czy cuś takiego :wink: .

Tylko się nie smiejcie. Co to jest ten cały Enter Chaos? (już widzę to ostrzeżenie od Elda, za niewiedzę :wink: )

P.O.D. ==> kawałek zwałsię "Sleeping awake" i był jednym z jasniejszych punktów "Reaktywacji"

Enter Chaos ==> polski zespół metalowy, w którym na mikrofonie udziela się Martex, znaczy Eldżona :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.O.D podobał mi sie ten kawałek do Matrixa. "Sleeping away" czy cuś takiego

Słyszałem i muszę stwierdzić, że nic nadzwyczajnego.I nie uważam tak tylko dlatego, że nie lubię ttakiej muzyki, po prostu...taki mam gust.Nie mówię, że kawałęk cienki ale"nic nadzwyczajnego".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo...wlasnie ten utwor mi sie podobal z PODow.Po pojawieniu sie Reaktywacji mialem taka manie Matrixa ,a ze slowa tego utworu wiaza sie w pewnym sensie z Matrixem,dlatego ten kawalek mi tak przypadl do gustu.Slucha ktos na tym forum RATM?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbuś - planuję zrobić taki większy test, ale tak, aby teksty z zagranicznych piosenek były po polsku. Wtedy nikt w wyszukiwarce niczego nie znajdzie. Ale to ma być większy test i jeszcze muszę nad tym popracować ;). Poza tym trzeba będzie to wszystko przetłumaczyc ^^

Hmmm... Jeśli pozwolisz to ja chętnie pomogę. Z tłumaczeniem problemów nie będzie. Powiedz tylko, co chcesz :) Chętny i gotowy do pomocy :!: A tak na marginesie: kto słucha Vangelis'a :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mookie_Blaylock
tak czy inaczej wole Limp Bizkit
. cytat mocno okrojony, ale chodzilo mi tylko o Limp Bizkit:D:D:D. Nie rozumiem ich muzyki. Fred Durst wg mnie zachowuje sie jak totalny pozer;). No bo jak inaczej nazwac jego mastahowskie wypowiedzi i ogolny wizerunek:D. Co do muzyki, to w ogole nie przypada mi do gustu, bo to taki troche rock dla 10-latkow tak jak LP ale LP jest duzo lepsze;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piosenka jest spoko, teledysk też. Najfajniejsze jest chyba to, jak wokalista Sonny przesuwa te klocki (Neo=One). Piękne^^

W teledysku podoba mi sie tez jeden moment gdy obaj gitarzysci po krotkiej przerwie w graniu podnosza gitary do prawej reki, spojrza na siebie i robia krok w prawo... Podoba mi sie synchronizacja ich ruchow...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo ze 10 lat nie mam ,nie przeszkadza mi sluchanie tej muzyki i wielu innych zespolow.Jesli nie rozumiesz ich muzyki,to sie angielskiego naucz albo sobie kup slownik :P.Jak dla mnie LP to wlasnie taki zespol dla dziewczyn czytajacych rozne Twisty itd. i zachwycajacych sie jak to ten wokalista jest piekny .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z PODu lubie ze 2 piosenki,zdecydowanie wole RATM.Mi bardziej do gustu przypada funk,niz muzyka PODow.Ani to nie jest ostry rock,ani rap,takie niewiadomo co.Niektorym sie moze podobac,mi zdecydowanie nie.

Pozwolicie że się wypowiem. POD nie lubię po prostu muzyka mi nie pasuje i teksty (chrześcijanski rock :? ) Ogólnie rzecz biorąc nie lubie nu-metalu, te wszystkie połączenia hip- hopu z rockiem itd po prostu doprowadzają mnie do białej gorączki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limp Bizkit dla mnie zespół "bezpciowy" ni w te ni wew te poprostu taki sobie. Mnie niczym nie zaskakuje ani nie zachwyca ale podobał mi się w ich wykonaniu motyw przewodni do "Mission Impossible".

Mi się zawsze zdawało, że to Metallica nagrała do tego filmu motyw przewodni...ale jak widać chyba się myliłam^^"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limp Bizkit dla mnie zespół "bezpciowy" ni w te ni wew te poprostu taki sobie. Mnie niczym nie zaskakuje ani nie zachwyca ale podobał mi się w ich wykonaniu motyw przewodni do "Mission Impossible".

Mi się zawsze zdawało, że to Metallica nagrała do tego filmu motyw przewodni...ale jak widać chyba się myliłam^^"

Nie pomyliłas się. Kawałek nazywa się I disapear i został specjalnie nagrany na potrzeby filmu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...