Skocz do zawartości

Komputer 3 200, ocena składanek (2)


Polecane posty

Możecie to ocenić? Fajnie by było, gdyby to były te zestawy, jeżeli wychodzą opłacalnie.
Sam skłaniam się ku 1 ze względu na kartę, dzisiaj 3 GB to już mało i SDD trochę mały.

Zestaw 1, grafika 6GB, razem 3 200 zł:    
Intel Core i5-6400     839 zł    
MSI GeForce ® GTX 1060 ARMOR OC 6GB GDDR5     1 279 zł    
MSI H110M PRO-VD     229 zł    
HyperX Fury Black 8GB [1x8GB 2133MHz DDR4 CL14 DIMM]     179 zł    
Corsair VS 550W CP-9020097-EU     219 zł    
Logic M4 Micro Tower     85,99 zł    
WD Blue 1TB     239 zł    
Lg DVD-REC GH24NSD1RBBB     59 zł

Zestaw 2, grafika 3GB, dysk SDD, razem 3 000 zł:   
Intel Core i5-6400     839 zł    
EVGA GeForce ® GTX 1060 3GB GAMING ACX 2.0 SF GDDR5     989 zł    
MSI H110M PRO-VD     229 zł      
HyperX Fury Black 8GB [1x8GB 2133MHz DDR4 CL14 DIMM]     179 zł    
Corsair VS 550W CP-9020097-EU     219 zł
SilentiumPC Brutus S20 Pure Black     89 zł
ADATA SP550 240GB     289 zł    
LiteOn DVD+/-RW iHAS122-14     60,90 zł    

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że reszta bez znaczenia? Tzn. jak mam dołożyć 200 zł, to lepiej wziąć 6 GB kartę, a nie 3, czyli zestaw 1 i wymienić zasilacz, najwyżej później dokupić SDD (z tych co polecasz) obok HDD.

A co do micro-ATX - jest straszny problem z grzaniem, przydałby się jakiś cooler może, czy znajdą się tam wejścia na wentylator sterowany programowo? W swoim mam tylko 1 regulowany, reszta leci na sztywno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak martwisz się o temperatury to przede wszystkim pomyśl nad lepszą obudową, bo w obu przypadkach są one takie sobie jak na gamingowy sprzęt. Poniżej Brutusa M20 / Zalmana Z1 bym nie schodził.

Natomiast płyty mATX nie grzeją się jakoś specjalnie, tym bardziej że to zestaw bez OC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to, że teraz są fajne programy do pracy komputera i mogą narzucać pracę wentylatorów (tryb eco, granie, wydajność), w zależności od stopnia zmieniają % pracy wiatraczków. Sam mam Fractal Design Define R4 i w nim micro-ATX (:D) i co z tego, jak mogę sterować tylko wentylatorem na procesorze. Reszta leci w 100%, ale mniejsza, i tak wygłuszone tym kolosem. Nie pogorszy to ogólnie chłodzenia/komfortu pracy tutaj?

Zmieniłem obudowę na Zalmana Z1 (nie będzie micro?).
Zasilacz na CX450M.
Reszta z 1 zestawu wyżej, grafika 1060 6 GB, dysk HDD i dokupię później SP920.

A cenowo, w miarę akceptowanie? Do ceny dochodzi 100 zł za montaż, stąd ceny ogólne. Z nową obudową i zasilaczem wyjdzie jakoś 3 300 zł.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Equisetum napisał:

Dodatkowo GTX 1060 w wersji 6 Gb nie różni się od swojego słabszego brata jedynie pamięcią vRAM. Jeśli chcesz brać GTX to bierz 6 GB, ale szczerze mówiąc według mnie lepszym pomysłem jest zakup RX 480.

Bzdura. 3GB jest słabszy od 6GB. Ma mniej jednostek cieniujących i teksturujących.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, dzikipytonzlasudeszczowego napisał:

Sam mam Fractal Design Define R4 i w nim micro-ATX (:D) i co z tego, jak mogę sterować tylko wentylatorem na procesorze. Reszta leci w 100%

A to po kiego grzyba kontroler obrotów we Fractalu, hę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, webtom napisał:

A to po kiego grzyba kontroler obrotów we Fractalu, hę?

Tzn.? Teraz już to olałem kompletnie, ale miałem oprogramowanie do pracy chłodzenia na każdy wiatraczek i niewiele to dało przy braku dostępu (przez mATX). Obecnie mimo wszystko słyszę pracujące wiatraki, a siedzę tylko przy chromie, fajnie by było je skręcić, ale nie da rady bez ingerencji sprzętowej. Tutaj faktycznie nie wpływa to na pracę, niech lata jak szybko może, ale w sumie spoko opcja mieć władzę... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Equisetum napisał:

Nie będę się znęcał nad czytaniem ze zrozumieniem itd. :) shit happens.

 

31 minut temu, hajper napisał:

Ło. moja wina, myślałem że nie wstawił przecinka niechcący :)

 

Już napisałem, że się zakręciłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dzikipytonzlasudeszczowego napisał:

Tzn.? Teraz już to olałem kompletnie, ale miałem oprogramowanie do pracy chłodzenia na każdy wiatraczek i niewiele to dało przy braku dostępu (przez mATX). Obecnie mimo wszystko słyszę pracujące wiatraki, a siedzę tylko przy chromie, fajnie by było je skręcić, ale nie da rady bez ingerencji sprzętowej.

Za klapką, na prawo od napędu masz taki 3-stopniowy pstryczek (5/7/12V), natomiast wewnątrz obudowy jest jedno gniazdo MOLEX i bodaj 3 3-pinowe gniazda na wentylatory. Co prawda pstrykanie przełącznikiem można traktować jako "ingerencję sprzętową", no ale jest to raczej mniejsze zło, niż wsłuchiwanie się w szum wentylatorów.

59 minut temu, Equisetum napisał:

Dodatkowo GTX 1060 w wersji 6 Gb nie różni się od swojego słabszego brata jedynie pamięcią vRAM.

Ja z tego zdania rozumiem tyle, że GTX 1060 w wersji 6 Gb (tak swoją drogą - GB) ma jakiegoś słabszego brata, od którego różni się wszystkim poza pamięcią vRAM :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia intonacji :D

Wow, faktycznie jest pstryczek :D Pewnie niepodłączony, ale i tak WOW ;P Dzięki za info ;)

 

Co do tematu, przekazałem zestaw do ponownej wyceny, pochwalę się jutro pewnie co z tego wyszło i może urodzą się nowe pytania. Na razie dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, webtom napisał:

Ja z tego zdania rozumiem tyle, że GTX 1060 w wersji 6 Gb (tak swoją drogą - GB) ma jakiegoś słabszego brata, od którego różni się wszystkim poza pamięcią vRAM :smile:

Nie no, Ty tak całkiem serio_?:) Zdanie mówiące, że wersja 6 GB nie różni się JEDYNIE vRAM-em od wersji 3 GB odczytałeś, że różni się wszystkim poza vRAM? Ja wiem, że to zdanie nie jest jakąś perłą literatury, że zjadłem jeden przecinek, ale bez jaj :)

Jak byś zinterpretował zdanie "Ze wszystkich kandydatów nie przegrał jedynie Trump"?
I widzę, że ciągle masz apetyt na przecinki :D
 [webtom]

Parafrazuję pierwotne zdanie na tą modłę: Dodatkowo, Trump nie różni się od swojego kontrkandydata jedynie poglądami (w domyśle różni się też płcią, wzrostem, czy zarostem). " Dodatkowo GTX 1060 w wersji 6 Gb nie różni się od swojego słabszego brata jedynie pamięcią vRAM" (w domyśle różni się też ilością jednostek cieniujących i teksturujących). Co do przecinków, to przyznam, że na forach internetowych czesto zdarza mi się przy szybkim pisaniu, pomijać te małe stworzonka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Equisetum napisał:

Dodatkowo GTX 1060 w wersji 6 Gb nie różni się od swojego słabszego brata jedynie pamięcią vRAM.

Takie zdanie, o ile ma mieć sens, można zinterpretować tylko w jeden sposób. To pogrubione "nie" sprawia, że tu nie za bardzo można się pomylić z interpretacją. Choć fakt, że zdanie jakoś mi nie brzmi - na końcu spodziewałbym się jakiejś wstawki w stylu ", ale również...", a nie od razu kropki.

 

A co do tematu, to jedna mała uwaga - 8 GB powoli przestaje wystarczać. Są już gry, które przy tej ilości pamięci nie wyrabiają, więc warto pomyśleć nad wzięciem od razu 16GB pamięci lub dołożeniem pamięci przy najbliższej nadarzającej się okazji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sevard napisał:

Takie zdanie, o ile ma mieć sens, można zinterpretować tylko w jeden sposób. To pogrubione "nie" sprawia, że tu nie za bardzo można się pomylić z interpretacją. Choć fakt, że zdanie jakoś mi nie brzmi - na końcu spodziewałbym się jakiejś wstawki w stylu ", ale również...", a nie od razu kropki.

 

Chciałem rozwinąć myśl, ale w trakcie pisania zmieniłem zdanie i tak zostało. Dobra, koniec offtopu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off:

1 godzinę temu, Sevard napisał:

Takie zdanie, o ile ma mieć sens, można zinterpretować tylko w jeden sposób.

Gdzie tam, poprawna intonacja, co oczywiście jest trudne przy piśmie. W każdym razie, tutaj z kontekstu wynika sens, dopowiedzenie do "3 czy 6 giga". Ciężko utrzymywać, że chodziło o to, że mają jednakowe pamięci, kontekst wręcz wyklucza to, jak niektórzy tutaj odbierają to zdanie. Żadnego przecinka tam nie brakuje, wszystko jest w jak największym porządku! Zabrakło ci "ale również", ale tę funkcję spełnia właśnie tekst, na który odpowiedziano. Nielogiczne jest wyciągnięcie interpretacji z jednakową pamięcią. Mnie oczywiście łatwiej było odczytać prawidłowe intencje, bo znam cały zarys sprawy.

Acz im więcej się rozwodzimy nad tym, tym bardziej staje się sprawa mętna ;d

 

Temat:

Ogólnie myślałem nad tym (RAM), ale cena jest lekko zaporowa, przynajmniej, jeżeli mówimy o tej katalogowej (280 zł). Jeżeli utrzymają jutro cenę 179 zł, to pomyślę nad wzięciem dwóch kostek. Myślę jeszcze nad Zalmanem Z3, choć te obudowy nie różnią się chyba niczym szczególnym, jak i lepszą płytą główną, cokolwiek podrzucą z wyższej półki (dołożę 50 zł i będzie spokój na dłużej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dzikipytonzlasudeszczowego napisał:

Jeżeli utrzymają jutro cenę 179 zł, to pomyślę nad wzięciem dwóch kostek

Chyba nie utrzymał :(

5 godzin temu, dzikipytonzlasudeszczowego napisał:

Myślę jeszcze nad Zalmanem Z3, choć te obudowy nie różnią się chyba niczym szczególnym

Z3 to chyba najtańsza buda z 3 fabrycznymi wentylatorami i możliwością zainstalowania łącznie aż 5. Choć cenę ma dosyć mierną, z kolei M35 całkiem znośną...

5 godzin temu, dzikipytonzlasudeszczowego napisał:

lepszą płytą główną, cokolwiek podrzucą z wyższej półki (dołożę 50 zł i będzie spokój na dłużej)

Chyba pierwsza ciekawsza płyta to B150M-VDH z 4 slotami na RAM kosztująca 60 zł więcej. IMHO jeżeli już brać coś lepszego, to B150M-D3H - dokłada chłodzoną sekcję zasilania, 8-pinowe zasilanie procesora, DualBIOS, dodatkowy slot na karty rozszerzeń, złącze M.2, czy lepszą dźwiękówkę.

6 godzin temu, dzikipytonzlasudeszczowego napisał:

jak niektórzy tutaj odbierają to zdanie

O mnie chodzi? Ja rozumiałem sens tego zdania jeszcze zanim zostało napisane ;)
Ot, porzucając kontekst, logikę i/lub semantykę, zrozumiałbym je nieco inaczej (chyba mogłem to od razu dopisać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dzikipytonzlasudeszczowego napisał:

A cenowo, w miarę akceptowanie? Do ceny dochodzi 100 zł za montaż, stąd ceny ogólne. Z nową obudową i zasilaczem wyjdzie jakoś 3 300 zł.

Biorąc pod uwagę to, ze bez problemu da się znaleźć sklep z niższymi cenami, który dodatkowo zmontuje to za darmo bądź za sporo mniejsza opłatą to coś mam wrażenie, że mimo wszystko lepiej będzie przenieść się z komputronika do jakiegoś innego sklepu typu Morele/Techplanet/ESC. O X-kom nie wspominam, bo oni chyba nie montują zestawów jeśli dobrze kojarzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wyszło jak zwykle, miałem lecieć do komputronika miejscowego na już, bo siostrzenica chce, a wyszło że po świętach, bo bla bla..

W każdym razie, jak przeczekała, niech wytrzyma jeszcze do lutego czy jeden pies, zamawiać, bo gorączka świąteczna już minęła?

I dalej, musiałem reanimować starego kompa, jak nowego nie dostała i przy okazji wyszła sprawa monitora. Ma z 15 cali czy ileś, nic nie widać, do powyższej konfiguracji jaki powinien być, nadal FHD i tyle w temacie? Któryś z proponowanych w CDA w tym miesiącu?

Z pytaniem co do zestawu wrócę, pozbieram z wątków na forum, coś poskładam i wtedy znowu uderzę. Ale najpierw do kiedy czekać? Tendencje znacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są bardziej zależne od kursu dolara niż od aktualnego okresu, a że kurs mamy wysoki, to i ceny są nieco przerażające.

Skoro i tak już tyle czekałeś, to moim zdaniem warto poczekać na procesory Kaby Lake i Ryzen. Obydwie serie powinny pojawić się niebawem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...