Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

paczek263

Kupno płyty głównej i zasilacza

Polecane posty

Cześć, dawno tu nie zaglądałem i trochę wypadłem z tematu. Mój aerocool strike-x 500w umarł a razem za sobą pociągnał( tylko?) płytę główną asrock z77 extreme 4. Płyta nie daje oznak zycia.

Reszta podzespołów

plextor m5s 128gb

Intel core i7 3770k

gtx 770

g skill ares 2x 4gb

Potrzebuje oczywiście kupić nową płytę i zasilacz. To drugie na bank ma być nowe , natomiast co do płyty to chyba trudno będzie teraz znaleźć coś nowego dobrego i w miare taniego pod lga 1155?. Płytę chciałbym też na z77, ale myślę, że i p67 zda egzamin jak będzie najnowszy bios( bo pod ivy bridge chyba musi być?). Da radę zamknąć się w 4 stówkach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko. Zakładając, że chcesz płytę na której da się sensownie podkręcić procesor, to chyba najtaniej będzie coś takiego: http://allegro.pl/asus-p8p67-evo-ddr3-1155-usb3-sata3-fv-sklep-i5817290863.html - trzeba zapytać o BIOS.

Z zasilaczy najtańszy godny polecenia to Corsair VS450, ok. 170zł. Czyli razem ok. 440zł + wysyłki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie ma o 24W więcej (432W vs 408W na linii 12V; Twój zestaw powinien nieco przekraczać 300W pod obciążeniem), ale też 2-letnią gwarancję (w zamian D2D).

Prawdę mówiąc przy podzespołach z takiej półki (szczególnie jeżeli powoli zabierasz się za wymianę karty graficznej) pomyślałbym o dołożeniu do CX450M - ma 5-letnią gwarancję, lepsze bebechy, ciut więcej mocy i częściowo odpinane kable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zasilacza zasosowałem się do porad i kupiłem vs-450( nie planuję szybko zmieniać grafiki) a co do płytki wyrwałem w okazyjnej cenie asus sabertooth p67, tyle ze ze starym biosem, ale dokupiłem za 2 dychy celerona g530. Zaktualizuje i odsprzedam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...