Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

topolowaty

Upgrade PC za około 1k-1,5k

Polecane posty

Tak obecnie wygląda mój 2,5 letni PC (oprócz wymienionych części posiadam też dysk SSD Goodram Iridium Pro):

Chciałbym się dowiedzieć co najbardziej wpłynęłoby na wydajność w grach. Planuję dorzucić 8GB ramu i kartę graficzną, ale czy ten procek nie będzie tych nowszych kart ograniczać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, miałem pytać, czy jest sens pchać się dalej w RAM DDR3 1600MHz, a dopiero teraz zauważyłem, że moja płyta główna nie obsługuje DDR4 i wyższych częstotliwości niż 1600... Tak z ciekawości - jak duża będzie różnica wydajności między, dajmy na to, 16GB RAM DDR3 1600MHz, a 16GB DDR4 2133MHz?

 

Opłaca się do tego procesora brać jakiegoś GTX 1060, jeśli bym dorzucił te 200-500zł do startowego 1k? Ten by się nadał?

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-oc-6gb-gddr5-192-bit-2xdvi-d-hdmi-dp-box-gv-n1060wf2oc-6gd-974808/

 

A, no i jak by to wyglądało z obecnym zasilaczem? Pewnie też trzeba będzie go wymienić?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, topolowaty napisał:

Tak z ciekawości - jak duża będzie różnica wydajności między, dajmy na to, 16GB RAM DDR3 1600MHz, a 16GB DDR4 2133MHz?

Zapewne bliska zeru.

Procesor nie stanowi żadngo poblemu do GTX1060. Zasilacza oczywiście nie trzeba wymieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 1600/CL9 nie za bardzo masz się na co przesiadać (bo pozbywanie się CL9 na rzecz CL8 to raczej spora przesada, a wyższe takty na Twojej płycie nie zadziałają), więc po prostu kup kolejny zestaw o takich samych parametrach.

Po włożeniu nowych kości i odpaleniu komputera BIOS sam powinien to wykryć i Cię o tym poinformować, ewentualnie możesz sprawdzić, czy działa z odpowiednimi parametrami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...