Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SerwusX

Monitor za ~400PLN

Polecane posty

Generalnie sprawa ma się tak, że mam dostępnego laptopa (niezbyt wydajnego, ale i tak nie mam zamiaru grać w nic wymagającego), którego rozdzielczość 15 cali doprowadza mnie momentami do szewskiej pasji. Z tego względu chciałbym dokupić do niego monitor o rozdzielczości 22-24 cali (nie musi być FullHD, 1680×1050 również byłoby cacy).

  • Głównym założeniem jest to, żeby oczy nie wypłynęły mi na wierzch podczas jego użytkowania. Obecnie na jednostce używam monitora Iiyama E2410HDS, monitor o podobnych parametrach byłby w porządku.
  • Monitor NIE musi być nowy, ale że specjalnie się na tym nie znam, to nie wiem na co zwracać uwagę. Generalnie nie zniósłbym, gdyby wyświetlacz miał jakieś uszkodzone piksele (albo subpisksele, brrr).
  • Mógłby mieć teleskopową podstawką, bo będę trzymał go na płaskim biurku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że "obecnie na jednostce używasz". Co to dokładnie oznacza? Przy stacjonarce masz tę Iiyamę i potrzebujesz drugiego monitora do laptopa? Jeśli tak, to proponowałbym podłączyć Iiyamę do laptopa, a do stacjonarki wziąć jakiegoś IPSa, który raczej nie będzie miał zauważalnie gorszego czasu reakcji, natomiast będzie wyświetlał znacznie lepszy obraz. Na przykład AOC i2269Vwm, albo jakiegoś Della P2*1*H (ta pierwsza gwiazdka to może być 1, 2, 3, 4, a ta druga 4 lub 7), bo ta Iiyama wrażenia nie robi. Co prawda Dell w tej cenie byłby używany, więc chyba wolałbym nowego AOC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 2real4game napisał:

Della P2*1*H (ta pierwsza gwiazdka to może być 1 ...)

Nie może być - P221[47]H mają 21.5'', a mniejsze to P201[47]H - 19.5'' + 1600x900.
Przy czym do używanego Della i tak trzeba by było dołożyć stówkę (P2314H) - na allegro jeden jedyny P2214H mieszczący się w budżecie nie ma podstawy (klik).

Zresztą nie jestem przekonany, czy zakup używki to najlepszy pomysł - tak właściwie ma się jakąś gwarancję na brak choćby właśnie martwych pikseli?

Jeżeli na dopłatę do i2269Vwm (bądź większego i2369Vm, czy jeszcze większego, ale słabiej wyposażonego w złącza S24E390HL) nie ma szans, a dodatkowo gry nie wchodzą w grę, to zaproponowałbym BenQ GW2270 (D-Sub + DVI)/GW2270h (D-Sub + 2xHDMI) - matryce *MVA nie powalają może czasami reakcji, ale w zamian oferują niezłe kąty, kolory lepsze niż w TNce i świetną czerń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...