Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raul77

Rozwiązany: Zakup SSD

Polecane posty

Chciałbym prosić o pomoc w doradzeniu w zakupie Dysku SSD. Maksymalny budżet to 300 zł. Ten model jest w swojej cenie ok: Sandisk ?? Macie jakieś inne propozycje ?? Dodatkowe pytania: jest w ogóle sens zamiany starego HDD (tylko 160GB, bardzo stary :P) na SSD gdy ma się tylko SATA II ?? Jak w łatwy i bezproblemowy sposób przenieść system i całą jego zawartość ze starego dysk na nowy ??

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSD+ to o tyle kiepski pomysł, że kuleje przy odczycie małych plików. Rozsądniejszym wyborem będzie Iridium Pro 240GB, który przy okazji ma dłuższą gwarancję.

Tak, nawet w przypadku SATA II jak najbardziej jest sens inwestować w SSD - maksymalne transfery będą co prawda obcięte o połowę, ale dużo lepsze czasy dostępu pozostaną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzi. O instalowanie systemu od nowa to bym się nawet nie pytał. Chciałbym wiedzieć czy można obecnie już zainstalowany system z innymi danymi przenieść/sklonować na nowy dysk SSD bez utraty obecnych danych :) ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie masz system, który jest w stanie skorzystać z dobrodziejstw SSD. Jednak w takim przypadku rodzi się drugie pytanie - jaką masz płytę główną? Przy SATA II jest ten problem, że sporo kontrolerów deklaruje zgodność z SATA II, ale nie są w stanie wyciągnąć prędkości zbliżonej do maksymalnej dla SATA II przez co SSD się marnują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaryzykować, ale patrząc na to, że sporo osób ma problemy z połączeniem nForce 630a + SSD, to i Ty możesz je mieć. Wtedy teoretycznie można kombinować coś ze sterownikami, ale nie mam pojęcia, czy to zadziała czy nie. Innymi słowy - kupujesz na własną odpowiedzialność. W każdym bądź razie jak coś, to na moją pomoc nie licz - ja już mam serdecznie dosyć użerania się z potworkami NVIDII.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...