Skocz do zawartości

Manga, Anime oraz jRPG


Gość Qn`ik

Polecane posty

Heh yaoi tak... prawda fire niema to jak łagodna męska erotyka... coś co płomyczki lubią najbardziej
Oj tak, Płomyczku. Lepiej wróć do swoich yaoi, będą dla Ciebie mniej szkodliwe niż ES.

Głodnym chleb na mysli, huh? ;]

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupi ludzie, którzy je zadają" :twisted: skoro tak lubimy cytować :>

"Quidquid latine dictum sit altum videtour"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

A tam obrazki z tej strony mimza są poprostu ładne..... Geniuszem Masakazu Katsura ... Rysuje najbarzdiej kawaii dziołszki jake w życiu widziałem i konkurować może z nim tylko Broccoli ^.- (-nyu!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 4 pierwszych odcinkach GITS: SAC i bardzo mi sie podoba, a i muzyka z openinga zamieszała mi w głowie. Ma ktoś albo wie skąd mógłbym zassać opening w mp3?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie ma to jak dostać prawie całego GITSa na płytkach... Feo, masz już resztę epków? ;] A tak poza tym opening jakiś dziwny jest... Najpierw śpiewają po rosyjsku, potem po angielsku i znowu po rosyjsku... ;] Dla mnie zbyt lekkie i melodyjne toto :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam obrazki z tej strony mimza są poprostu ładne..... Geniuszem Masakazu Katsura ... Rysuje najbarzdiej kawaii dziołszki jake w życiu widziałem i konkurować może z nim tylko Broccoli ^.- (-nyu!)

Yeah, Katsura rządzi! Może jego mangi nie są genialne, ale panienki rysuje GENIALNIE! I w całej ich mangowości - bardzo realistycznie. Taką kreskę właśnie lubię.

Jestem po 4 pierwszych odcinkach GITS: SAC i bardzo mi sie podoba, a i muzyka z openinga zamieszała mi w głowie. Ma ktoś albo wie skąd mógłbym zassać opening w mp3?

Taaa... mi się też podoba. A nawet bardzo. To jest opening, bo anime nie widziałem. :D

Ooooo! To to jest rosyjski? Ja żem myslał, że jakiś hebrajski albo jakieś inne suahili

Rosyjski. A w refrenie, o ile dobrze wiem, łacina.

a na mnie wywarła duże wrażenie "Akira". nie wiem czemu bo była taka średnia według innych, ale mi sie naprawdę podobała

To jest TEN Akira, a nie TA Akira, jak sugerujesz. :) I kto uważa, że jest średni? Ogół mangowego światka uważa tak mangę, jak i film, za jedne z najlepszych dzieł wszechczasów. Ja osobiście mangi nie czytałem, ale film bardzo mi się podobał. Zwłaszcza ta schizolska muzyka. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość makira

Jenyyy... ale blad... dlaczego dopiero teraz zarejestrowalem sie na tym forum^^? Tyle fajowych tematow (na przyklad ten:), a ja wlaczam sie do dyskusji na 21 stronie (LOL). No ale coz lepiej pozno niz wcale:].

Od czego by tu zaczac? Moze od tego, iz jestem ogromnym fanem m&a:P. Kocham to hobby.

Hmmm... moje naj, naj tytuly to: namber lan bezdyskusyjnie AKIRA. Zarowno anime jak i manga. Po prostu CUDO. Namber tu Ghost in the Shell (kinowka i manga). Ogolnie cale universum Gits'a jest zajefajne. A dalej to juz roznie, rozniscie:)...

Anime: X (movie i TV), Cowboy Bebop, Ninja Scroll, Slayers, Dragonball/Z, RahXephon, Naruto, Hellsing, Blame!... (?)... kurcze^^, jak mam cos wymienic to od razu zapominam... (jest tego duzo wiecej^_^U)

Manga: DB, Dr. Slump, Blade of the Immortal, Blame!, Battle Angel Alita i duzo wiecej...

Nienawidze: Pokemonow (ale Pikachu jest fajny^^), Beybladeow, Yu-gi-ohow i DB GT (za to co zrobili z Goku w SSJ4).

Taki jest mniej wiecej moj gust:)...

A i podpisuje sie pod osobami, ktorym podoba sie opening z Gitsa SAC. Jest znakomity.

PS. A widzial ktos odcinki z drugiej serii telewizyjnej Gitsa: SAC 2nd GIG?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak dobrze mówi! :) Witamy serdecznie, makira. :) Stwierdzam, że w wielu kwestiach podobne gusta mamy. Masz u mnie sporo dodatkowych punktow za X, który jest jak dla mnie genialny. Za Cowboy Bebop, Slayers i Hellsing tez masz punkty :) A za zdanie o DB GT to już w ogole :wink:

Feanorze>>> Wiesz, że właśnie zdobywam pierwszy epizod Serial Experiments Lain.... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... Nekko czy ty przypadkiem nie jestes dziewczyna Lorda Ravena ? Jesli tak to ... czy bedziecie na Kamikaze 2 ?

hehehe... Z tego co wiem, to nie znam żadnego Lorda Ravena, a to jest chyba wystarczający powód, żeby nie być jego dziewczyną. :wink: A skąd taki pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak dobrze mówi! :) Witamy serdecznie, makira. :) Stwierdzam, że w wielu kwestiach podobne gusta mamy. Masz u mnie sporo dodatkowych punktow za X, który jest jak dla mnie genialny. Za Cowboy Bebop, Slayers i Hellsing tez masz punkty :) A za zdanie o DB GT to już w ogole :wink:

Hehe, a wiesz że to samo pomyślałam? ^^. A w dodatku ten avatar...Sol Badguy... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blame!,
Wreszcie jakiś osobnik, który zna Blame! Dla mnie to jedna z najlepszych mang, jakie czytałem, skończona doskonałość sci-fi etc etc. Jakkolwiek by tego nie nazywać, jest świetne. I tutaj pojawia się pytanie - skoro widziałeś Blame! to pewnie także czytałeś prequel do tego - Noise. Otóż to: Czy Sanakan z Blame! to przypadkiem nie Susono Musubi z Noise? Design jest identyczny, choć przyporządkowanie do dobrych/złych już nie takie proste...

A manga Hellsinga jest jakieś 50-60 razy lepsza od anime;] Polecam, poza tym Hirano Kota to znany dojinshi-man;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość makira
Wreszcie jakiś osobnik' date=' który zna Blame![/quote']

Ja w sumie rowniez nie spotkalem wielu fanow tej mangi. A przynajmniej takich co ja wymieniali w swoich ulubionych.

:)+-->

(MANGAzyn #2 :))
Glowna bohaterka "Noise" jest kobieta, policjantka Susono Musubi. Postac znana tym, ktorzy w wedrowce po swiecie "Blame!" zabrneli juz dosc daleko. Znana jednak jako zupelnie inna postac i przedstawiona w co najmniej dwuznacznym moralnie swietle - wiecej zdradzic nie moge. W "Noise" jednak odgrywa role "tej dobrej" i jest zdecydowanie mlodsza i to o ponad... trzy tysiace lat!"

I polecam jeszcze anime Blame!. Chociaz nie jest to moze takie "zwykle", tradycyjne anime, jakie zna wiekszosc ludzi (tzn ok 23 min) i tak wymiata! Jest to mianowicie 7 Logow (6 + Extra Log), ktore maja od 3 do 6 minut! Tu takie infko. Ci, ktorzy nie czytali mangi kompletnie nie skumaja o co w tym biega (zreszta mesa mange czytal, a i tak mial problemy [CKM?] ^^U)

Jeszcze tylko odnosnie Hellsinga. Manga jest podobno znacznie bardziej krwawa od anime (fajowo :twisted: ). Szkoda, ze jej nie czytalem. Kurcze, JPF mial wydac juz 1 tomik i cos sie im schrzanilo Y_Y. Trudno trzeba byc cierpliwym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsing ruuulez :) Ja oddałam na plastykę [na konkurs hehe] rysunek właśnie z Hellsing :D A pani powiedziała tylko: "znowu takie mroczne?".

Mnie najbardziej w Hellsingu rozwala Alucand z ta spluwa strzelajaca srebrem ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -=Uchiha Sasuke=-

Ja tam sie teraz za Naruto zabrałem (wczesniej byl Dragon Ball) i juz jestem przy 76 odcinku a 31 marca wychodzi 77. Hmm co do mangi to mam 23 tomy na dyskaczu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej w Hellsingu rozwala Alucand z ta spluwa strzelajaca srebrem
Hehehe... W jednym z lol-dojinów widziałem jak Alusiowi się amunicja skończyła i zrobił napad na jubilera... :D
(i tu przerwa... nie wiem czy, moze czytujesz MANGAzyn? W numerze drugim byla recka mang Blame! i Noise) az do momentu, gdy przeczytalem to:
Nope, nie czytuję... Ale sporo słyszałem, Dżedaja lubię, a jeżeli takie spoko dają recki to może się nawet skuszę... ;]

Ten tekst z Mangazynu wyjaśnia wszelakie wątpliwości. Swoją drogą Sanakan z miejsca stała się moją ulubioną postacią w mandze. W tomach 9 i 10 znowu przechodzi metamorfozę przynależnościową... Ciekawe, nie powiem. Szkoda tylko, że manga kończy się na tomie 10, w samym środku rozpoczętego wątku... Mam nadzieję, że Nihei znowu zabierze się za nią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość makira
Swoją drogą Sanakan z miejsca stała się moją ulubioną postacią w mandze.

Mi z kolei najbardziej przypadl do gustu Killy. Chlop ma styl^^. No i ta jego spluwa...

(Ooo... dobry moment^^, ankieta...: czyja spluwa jest lepsza, Alucarda czy Killy'iego?... Zartuje z ta ankieta... ale jak ktos chce to cos tam moze napisac^^) - Giwerka Alusia wyglada znakomicie i zadaje super obrazenia (gdzies czytalem, ze z tej broni "prawdziwy", zwykly czlowiek nie moglby strzelac: a) ciezar B) odrzut - lapa urwana w polowie;] - czy cos w tym stylu). A jezeli chodzi o pukawe z Blame'a!, to jest ona ciut inna - emiter promieni grawitacyjnych - wyglada rowniez swietnie, a sile ma chyba ze 100x wieksza (a moze jeszcze jedno zero? chyba bym nie sklamal)... Podsumowujac... wolalbym miec ta druga bron :)

Mam nadzieję, że Nihei znowu zabierze się za nią.

Jeszcze raz odniose sie do MZ. Jest tam napisane:

Liczba tomow: 10 (seria kontynuowana)

Z tego wynika, ze Nihei-san dalej sie meczy :D (oby...)

PS. A Mangazyn polecam... najlepsze i jedyne czasopismo o m&a w Polsce (bo Kawaii to niestety gazeta... na dodatek brukowiec...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka a tak chciałęm na KAmikaze jechać... a tu się okazuje że niema już miejsc LOL !..... Tak cardi miałęk kilka epków któych neimiałęś ale dysk sie sfajczył i niemam NICCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC AAAAAAAAAAAAAARRRRRGGGGGHHHHHHHH. (tak próbowałem sie zapić, ale kasy brakło)...... NAwet miałęm gitsa z ruskim dubbingiem i francuskimi napisami ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo... dobry moment^^, ankieta...: czyja spluwa jest lepsza, Alucarda czy Killy'iego?...
Ciekawe, bo przecież emiter grawitacyjny też daje niezły odrzut, co dobitnie widać podczas strzelania... No i moc wzrasta imm dłużej przytrzymasz spust... No i przede wszystkim daje zniszczenie absolutne, chyba że wiązka zostanie odbita ;]

Co do HS: Srebro jako naboje się nie nadaje - zbyt łatwo się odkształca ;] No i jeszcze ten design - toż to kicha zupełna, śmiać mi się chciało, gdy patrzyłem na broń Alusia.

Ergo - obie spluwy są do bani;]

Liczba tomow: 10 (seria kontynuowana)
Ehe. To znaczy 'będzie kiedy będzie.' Pewnie nigdy :?

A które momenty w mandze najbardziej przypadły ci do gustu. Mnie podoba się scena, w której jeden z ludzi czochra włosy Sanakan, dziękując bohaterom za pomoc - no i ciach, nagle okazuje się, że nie ma pół ręki ;] Absolutnie genialne. :) Podobnie jest ze śmiercią Divinelulinvegi. Sam Domoszewski też jest<był> niezłym bohaterem, zwłaszcza w połączeniu z Iko. Szkoda go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...