Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kin1313

How to Get Away with Murder (2014-)

Polecane posty

7710137.3.jpg

 

Sposób na morderstwo to amerykański dramat sądowy tworzony przez ABC Studios i ShondaLand. Serial opowiada o Annalise Keating, profesor prawa i adwokat z zakresu prawa karnego oraz pięciorgu studentach, którzy pracują z Annalise w ramach stażu (a których sama wybrała z klasy, którą uczy). Wkrótce bohaterowie zostają wplątani w morderstwo.

Fajny, przypadkowo odkryty serial z ciekawą muzyką i fabułą. Podobały mi się dynamiczne wstawki z retrospekcji, a Viola Davis to klasa sama w sobie. Pozostała obsada też daje radę. Na minus może są pozostałe jednoodcinkowe sprawy, które mogą razić schematycznością.

Serial ma jak na razie dwa sezony, który liczą po 15 odcinków, jednak w produkcji jest już trzeci również 15-odcinkowy, który zostanie wyemitowany we wrześniu.

Polecam w razie gdyby ktoś jeszcze nie widział, a interesują go takie klimaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób na Morderstwo bardzo przypadł mi do gustu. Chyba ostatnio jest moda na silne główne bohaterki. Annalise jest świetna, a intryga ciekawa, choć jej całkowite wyjaśnienie jeszcze potrwa (to dla tych, którzy myślą, że po pierwszym sezonie wiedzą wszystko).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek sezonu ciekawy. Podobał mi się realizm. Studenci, po wszystkim co przeszli, przestali być uczelnianymi orłami i mają większe, mniejsze problemy osobiste. Annalise zaczęła im matkować, co zawsze fajnie się ogląda, a chwilowy spokój jest niewątpliwie ciszą przed burzą.

No i jak zwykle świetny soundtrack.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burzą ognistą... Zanosi się, że utracimy jednego bohatera i wygląda na to, że wypadnie na Connora. Serial ciągle jest dobry, nie widzę spadku formy.

W czwartym odcinku trzeciego sezonu do ucha mi wpadł Scars od IAMXu. Warto przesłuchać, bo zespół jest niezły.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czekam na sezon 4. Poprzedni sezon, a raczej ostatni finał był rozczarowujący. Nie podobało mi się rozwiązanie zagadki śmierci Wesa i zabiegi mające na celu zrobienie z Laurel Wesa 2.0 (fajnie jakby wątki były rozłożone po równo pomiędzy bohaterów, a teraz, prawie na pewno, ona będzie grać pierwsze skrzypce:angry:). Było też trochę nieścisłości  Zaczynam poważnie wątpić w umiejętności scenarzystów, ale aktorstwo, jak zwykle, to rewelacja (Jack powinien mieć częściej sceny z Violą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2018 o 11:09, Stasza napisał:

Serial dostał zamówieniena sezon piąty. Moim zdaniem powinni pojechać po bandzie i zrobić z Laurel antagonistkę i wariatkę. Ostatni sezon uczynił na to świetną okazję. 

Pomysł dobry, ale chyba zbyt kontrowersyjny, choć sprawa z jej matką wymaga wyjaśnienia (zabiła ją czy nie?). Informacje z planu zapowiadają powrót do konwencji pierwszej serii i zagmatwaną tajemnicę. Jestem za. To były najlepsze czasy htgawm i lepiej trzymać się sprawdzonych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...