Jump to content
Sign in to follow this  
raul77

Rozwiązany: Problem z instalacją systemu

Recommended Posts

Witam serdecznie. Z góry przepraszam jeśli w złym miejscu piszę. Mam problem z instalacją systemu windows. Wczoraj brat wymienił częściowo platformę do grania. Z Pentium Dual Core na s775 na i5 szóstej generacji. Po wymianie konieczna była instalacja systemu windows 7. Niestety wtedy pojawiły się problemy. Po pierwsze nie chce ruszyć  płyty. Zachowuje się jakby jej tam nie było, a jest. Wszystko zostało jeszcze raz sprawdzone czy jest dobrze podłączone i jest ok. Potem spróbowałem z pendrive i niestety też są problemy. Wyskakuje zaraz na początku prawie " brak wymaganego sterownika stacji dysków cd/dvd włóz dyskietkę ze sterownikiem ...". Zmiana z portu usb 3.0 na 2.0 nic nie daje. Wtedy gdy wkładam płytę z systemem to przechodzi dalej, niestety pojawia się nowy problem. Nie mogę wybrać partycji do instalacji  "instalator nie mógł utworzyć nowej partycji systemowej ani zlokalizować istniejącej partycji systemowej..." . Próbowałem m.in. w diskpart używać clean all i tam czyścić partycje, ale to nic nie daje. Próbowałem też ze staruszkiem windows xp i  też nic z tego. Nie chce go czytać z pendrive. Nie mam już więcej pomysłów. Proszę o pomoc. Procesor to i5 6400,a płyta glówna to MSI B150M PRO-VH. Pozdrawiam

UPDATE: Udało mi się przejść na pendrive ten błąd "ze sterownikiem", niestety poajwia sę ten ze zlokalizowaniem istniejącej partycji... Jakiś pomysł ??

Edited by raul77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wciśnij F11 przy uruchomieniu komputera na pierwszym ekranie (zazwyczaj to logo płyty głównej) i wybierz urządzenie na którym masz płytę z instalatorem.

Wejdź do konsoli odzyskiwania WinRE i wpisz
diskpart
list disk
zobacz pod którym numerem jest dysk
select disk X    (X - numer dysku)
clean
exit


Zrestartuj i to samo F11.. i teraz spróbuj instalować.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomnij o instalacji Windowsa 7 z USB na tym kompie. W przypadku Skylake'ów Windowsa 7 najlepiej zainstalować z płyty (instalacja z USB jest bardzo skomplikowana, a i tak nie zawsze działa).

Diskpart w ogóle widzi dysk?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arcanem - Zrobiłem tak jak mówisz. To niestety nic nie dało.  Sevard - Tak, diskpart czyta dysk. Niestety instalacja z płyty nie wiem dlaczego, ale nie była możliwa. Mimo, że napęd był widoczny to instalacja nie chciała ruszyć z płyty. Rozwiązaniem była... rezygnacja z Win 7. Zainstalowałem ósemkę, poszło z pendriva bez problemu. Jakby nie to, że mam dostęp  dzięki uczelni do msdn to nie wiem co bym zrobił. Przeczytałem mnóstwo podobnych tematów na różnych forach, ale niestety nic nie pomagało. Co prawda sprawa nie zakończyła się tak do końca jakbym chciał, ale temat w sumie można już zamknąć. Dziękuje bardzo tym, którzy próbowali mi pomóc. Pozdrawiam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę autora o kontakt przez PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...