Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mathius

Rozwiązany: Upgrade PC

Polecane posty

Witam,

 

Planuję w niedalekiej przyszłości mały upgrade mojego kochanego PieCyka.

Skurczybyk swoje na karku już ma, przeszedł też już całkiem sporo i wypadało by się o niego zatroszczyć.

W związku z tym, chciałbym dokonać wymiany płyty głównej oraz procesora. Komputer ma służyć do gier, nie planuję podkręcania procka, grafikę będę wymieniał w późniejszym terminie. O RAM się proszę nie martwić, na to będzie osobny budżet :).

Mój budżet to tak na oko ~2500 zł (może być więcej, ale nie przesadzajmy).

Termin zakupu to tak 3-4 najbliższe miesiące. Nie spieszy mi się za bardzo, a że w płytach głównych czy procesorach nic nowego na co było by mnie stać się raczej nie pojawi... No cóż :).

 

I chyba coś czego nie mam w stopce, używam monitora LG 27'' FullHD. (nie pamiętam modelu a zawsze kiedy jestem w domu, zapominam to sprawdzić :D)

 

Z góry dziękuję za pomoc! :)

 

Edit. Witam raz jeszcze!

Zdecydowałem się jednak na kupno procesora i7-6700k ponieważ chciałbym przy okazji spróbować swoich sił chociaż w lekkim podkręcaniu. Jedynym więc moim problemem aktualnie jest dobranie odpowiedniej płyty głównej, radiatorka oraz ramu. 

 

W kwestii radiatora, @webtom polecał Grandis, więc moje pytanie czy ten się nada, czy może coś innego wybrać?

Co do płyty głównej, nie bardzo mam jakiekolwiek rozeznanie. RAM który przedstawił @Dirian wygląda też zacnie, lecz moje pytanie jest tutaj takie jak w przypadku radiatora :).

Fundusze dalej takie jak wcześniej ~ 2.500 zł bez RAM'u.

 

Wdzięczny będę za podpowiedzi :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/fszFh0/

 

Choć nie wiem czy już nie lepiej dorzucić do 6600k - https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-6600k-3-5ghz-6mb-box-bx80662i56600k-707264/ - i zostawić sobie otwartą furtkę pod ewentualne OC. Bo różnica w cenie nie jest duża, a i tak dałem płytę do podkręcania z uwagi na obsługę szybszego RAM-u skoro budżet luźno na to pozwala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Fajnie że nawet RAM się w budżecie zmieścił.

W każdym razie czy potrzebowałbym lepszego radiatorka gdybym w przyszłości chciał zainwestować w geforce 1070 lub 1080, czy boxowe chłodzenie z racji mało prawdopodobnego kręcenia wystarczy?

 

Inna sprawa, że rozmyślałem po cichu nad i7 6700, chociaż nie wiem czy do gier potrzebowałbym takiego procka (patrzę też pod kątem premier na najbliższe 2-3 lata, a procka nie będę wymieniał przez 5+ lat ;P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mathius napisał:

W każdym razie czy potrzebowałbym lepszego radiatorka gdybym w przyszłości chciał zainwestować w geforce 1070 lub 1080, czy boxowe chłodzenie z racji mało prawdopodobnego kręcenia wystarczy?

Jak już będziesz wywalać 2.3-3.5k zł na kartę, to pewnie stówkę na Ferę 3 też byś znalazł, coby zapewnić sobie cichą pracę pod obciążeniem - oczywiście mowa o i5-6600, bo do 6600K nie jest dołączany cooler boxowy i musiałbyś od razu kupić porządny cooler do OC (czyli minimum Grandis).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze!

Zdecydowałem się jednak na kupno procesora i7-6700k ponieważ chciałbym przy okazji spróbować swoich sił chociaż w lekkim podkręcaniu. Jedynym więc moim problemem aktualnie jest dobranie odpowiedniej płyty głównej, radiatorka oraz ramu. 

 

W kwestii radiatora, @webtom polecał Grandis, więc moje pytanie czy ten się nada, czy może coś innego wybrać?

Co do płyty głównej, nie bardzo mam jakiekolwiek rozeznanie. RAM który przedstawił @Dirian wygląda też zacnie, lecz moje pytanie jest tutaj takie jak w przypadku radiatora :).

Fundusze dalej takie jak wcześniej ~ 2.500 zł bez RAM'u.

 

Wdzięczny będę za podpowiedzi :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grandis będzie ok. Ewentualnie jeżeli zależy Ci na cichej pracy, to niewiele drożej jest Macho Direct.

Jeżeli chodzi o płytę, to jeżeli nie nastawiasz się na przesadnie mocne OC, to Gaming K3 wystarczy. Jakbyś chciał coś lepszego - Extreme4.

Jeżeli chodzi o RAM, to podlinkowane HyperX będą ok, alternatywnie możesz wziąć taki lub taki zestaw. Bądź ten, jeżeli nie przeszkadzałyby Ci białe kości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...