Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheGuluPL

Upgrade komputera

Polecane posty

Witam, pomyslalem ostatnio, że wymienie coś w swoim komputerze jak najmniejszym kosztem, gdyż ( nie ukrywajac ) chcialbym pograc troche w lepszej ilosci klatek w gry. Myslałem zeby wymienic procesor na phenoma II x4 955,965.970 - koszt po kolei 250,350,400...oplaca sie dorzucic 150 do tej najdrozszej opcji ?  i dorzucic kosc ramu ( z tego co widzialem na morele to koszt 68 zł ) Mój aktulany sprzęt:

-Procesor Amd athlon II x2 250

-Karta graficzna Amd radeon HD6670 1GB DDR3

-Płyta główna Gigabyte GAM68MTS2

-Pamięc ram Kingston 4GB 1333MHz DDR3 NON-ECC CL 9

-Obudowa Logic B22 Black midi tower

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest banalna: generalnie 955 jako jedyny z wymienionych się jako tako opłaca, ale twoja płyta główna nie obsługuje żadnego z nich. Rozwiązaniem jest Phenom II X4 960T. Nawet są jakieś na Allegro za 250-270zł, więc ujdzie.

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że karta graficzna też jest do niczego i wymiana samego procesora nie rozwiąże problemu? Patrząc na ten komputer mam też wątpliwości, czy czasem nie masz jakiegoś badziewnego zasilacza do kompletu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by zmienić całą platformę,zależy ile masz na wydanie.

Z procesorów najtaniej co znalazłem to taki FX  http://olx.pl/oferta/procesor-amd-fx-4100-CID99-IDf8td7.html#0d62e6a8a6 

Nie jest to jakiś "mega" CPU,ale ma te cztery rdzenie i wydajniejszy od obecnego,no i patrzyłem na najniższe ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, adamix napisał:

ale ma te cztery rdzenie

To jest akurat sprawa dyskusyjna, zależy, jaką się definicję rdzenia przyjmie. To coś pomiędzy dwu- i czterordzeniowcem. Oczywiście od Athlona II X2 będzie lepszy, niemniej to nie były zbyt udane procesory.

500zł to bardzo mało na taki upgrade. Zakładając te 270zł za 960T + 70zł za 4GB DDR3 + używany zasilacz (np. Chieftec CTG-450-80P, obecnie 65zł na Allegro) zostaje mniej niż 100zł na kartę... a za tyle się nie kupi nic sensownego (a przecież nie wliczałem nawet kosztów wysyłki). Wypadałoby dozbierać chociaż do używanych HD7770 czy GTX650Ti, ale to wydatek ok. 250zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojc zgodzę się,sugerowałem się jak najtaniej,wiadomo że Phenom lepszy.

Co do kart,to taką znalazłem GTX 650Ti Boost za 270zł http://olx.pl/oferta/gigabyte-geforce-gtx-650-ti-boost-1gb-oc-box-CID99-IDfKRbh.html#1da68c14f4 na gw jeszcze.

Zasilacz JW,ja kiedyś kupiłem taki XFX używany http://olx.pl/oferta/zasilacz-xfx-atx-core-450w-80-psu-CID99-IDfPxnP.html#fdd5b9514e i do teraz mi śmiga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dopiero w wakacje będziesz na ten komputer zbierać, to nie bardzo widzę sens podawać jakieś konkretne propozycje, ale mógłbyś pewnie celować w coś na poziomie i5 na LGA1155 (300-500 zł) + płyta (100-200 zł), 4/8GB RAMu (70/140 zł), zasilacz (~100 zł), no i za resztę karta graficzna, czyli pewnie od poziomu HD 7770 do HD 7850, może w porywach do HD 7870.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...