Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Takuim

Upgrade komputera?

Polecane posty

Witam,

To mój obecny zestaw.

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz

Karta graficzna MSI GTX 770, 2GB DDR5

Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4

Zastanawiam się czy warto już ulepszać mojego pcta. Pomimo iż to zestaw już prawie dwuletni (a i wtedy części nie były najnowsze) wciąż daje rade. Po za tym z karta graficzną mam tego typu problem iż dwa razy darzyło się, że jeden z wentylatorów się nie kręcił i dopiero lekkie stuknięcie sprawiło że zaczął znów wirować, więc może warto wymienić, czy lepiej czekać na następną generacje?

Z innymi zmianami nad którymi myślałem to zwiększenie ilości ramu do 16gb - moje uzasadnienie jest takie że często odpalam po kilka kont w mmo w które gram, a które zużywa dosyć dużo ramu (7gb na jednym koncie) oraz najnowszy Batman Arkham Knight w którego nie grałem ale słyszałem że jest bardzo pamięciożerny. Tutaj moje pytanie co do ramu, czy muszę kupić dokładnie takie same kości, czy mogą być jakieś starsze (np. z jakiegoś pięcioletniego pcta) lub nowsze modele?

Jedyna bardziej wymagająca gra w jaką zamierzam grać w najbliższej przyszłości (z tych zapowiedzianych) to Dark Souls III (no i wymieniony wcześniej batman, ale to jeszcze nie teraz bo wciąż mam poprzednie do nadrobienia).

Po za tym takie moje obserwacje grając w wiedźmina 3/gta5 są takie iż procesor rzadko kiedy nawet zbliża się do maksymalnego zużycia (nie jest jeszcze nawet overclocked), natomiast karta graficzna dosyć często chodzi na 100%.

PS: Z pewnością wciąż wypowiadają się tu osoby które dwa lata temu pomogły mi złożyć ten zestaw - dzięki, pc sprawuje się znakomicie od tamtego czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kartą zaczekaj do czerwca. Póki obecna się jeszcze sprawuje to nie ma potrzeby jej teraz wymieniać.

Nie sądzę, aby więcej pamięci RAM cos zmieniło, no ale jakbyś bardzo chcial dokupić, to najlepiej te same kości. Albo o takich samych parametrach, czyli o tej częstotliwości, opóźnieniu i napięciu.

Procesor podkręcałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznałem, że to pytanie będzie miało więcej sensu w Twoim temacie, niż w tym.

Sanki w Twojej budzie pozwalają na przymocowanie do nich dysków 2.5''.

Przydać może się natomiast kabel sygnałowy, o ile nie masz żadnego nadmiarowego. No i naturalnie będziesz potrzebować wolnej wtyczki SATA od zasilacza, ale z tym zapewne nie będzie problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...