Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Elof

Rozwiązany: msi b85m-e45 + obudowa mATX? + inne pytania

Polecane posty

Witam!

Zakupiłem płytę główną msi b85m-e45, do tego procesor intel i5 4460 i w związku z tym mam parę pytań. Zamówiona płyta główna to format mATX. Czy w takim razie obudowa mATX w zupełności wystarczy, czy będzie ciut ciasno? Chciałbym zamontować jeszcze kartę graficzną geforce gtx 960. Kolejna sprawa to: czy do wspomnianego procesora wystarczy chłodzenie SilentiumPC Spartan HE912Lt, czy inwestować w lepsze? Procesora nie będę podkręcać (z resztą i tak chyba tego się nie da).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie obudowa mATX w zupełności wystarczy, czy będzie ciut ciasno?
Zależy - jeżeli w przyszłości chciałbyś stopniowo rozbudowywać skrzynkę, to w pewnym momencie format mATX może się okazać przeszkodą. Jeżeli nie zależy Ci na małych wymiarach zewnętrznych, to IMHO lepszym rozwiązaniem od tanich bud mATX (Brutus S20/S30, Zalman T3/T4/T5) będzie Gladius M20 - dopłata do niego z grubsza pokrywa się z kosztem drugiego wentylatora.
Chciałbym zamontować jeszcze kartę graficzną geforce gtx 960.
Jakiś konkretny model?
czy do wspomnianego procesora wystarczy chłodzenie SilentiumPC Spartan HE912Lt, czy inwestować w lepsze?
Jeżeli już masz, to oczywiście się nada. Jeżeli dopiero planujesz zakup - dorzuciłbym do nieco wyższej półki tego samego producenta, tj. Fery 2 lub 3 (sprawdź, czy aby na pewno wejdzie do obudowy).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o model karty to zastanawiam się nad tymi wersjami:

ASUS GeForce gtx 960 STRIX

MSI GeForce gtx 960 OC

MSI GeForce gtx 960 Gaming

Silentium Spartan HE912Lt już posiadam.

Chyba kupię jednak normalnego ATX-a.

Jaszcze jedno pytanko: posiadam zasilacz Chieftec GPA450S8 450w. Według tego kalkulatora http://www.enermax.outervision.com/PSUEngine wystarczy i jeszcze zostanie mały zapas na zestaw, który chcę złożyć:

Intel i5 4460 (chłodzenie takie jak wspominałem)

Płyta główna MSI b85m-e45

GeForce gtx 960

8 GB RAM (później 16 GB RAM)

1x HDD 320 GB

1x nagrywarka DVD (później blu ray)

Można ufać takiemu kalkulatorowi czy nie bardzo? 450w wystarczy na taki zestaw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wystarczy z palcem w nosie, cały zestaw pod obciążeniem będzie pobierał ok. 200W.

Co do modelu, nie wiem czy wersje które podałeś są 2-gigabajtowe, czy 4-gigabajtowe i przede wszystkim w jakich są cenach. Ja bym proponował taki model: http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-960-4-gb-gddr5-128-bit-3xdp-dvi-i-hdmi-box-04g-p4-3967-kr-776793/ - porządne chłodzenie, wysokie taktowania, świetny serwis, obecnie bardzo dobra cena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj poprzedzającego posta w całości [webtom]

Trochę poczytałem i wychodzi na to, że zasilacz istotnie w zupełności wystarczy. Do dzisiaj wydawało mi się się, iż obecnie rozsądny zasilacz to min. 500W a nawet i więcej. To chyba jednak mit.

Karty graficzne, które podałem posiadają 2GB. Twoja propozycja wydaje się rozsądna smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciągle jednak małe wątpliwości w związku z zasilaczem. Czy Ten Chieftec gpa450s8 450w na pewno wystarczy? Onarion napisał, że bez problemu. Czytam i czytam w necie i wydaje mi się to trochę mniej oczywiste. Czy ktoś ma podobny zestaw komputerowy jaki wcześniej podałem z takim właśnie zasilaczem? Wszystko działa ok.? W sumie wolałbym zaoszczędzić parę groszy jeśli nie jest konieczna wymiana, no ale... jeśli mam zepsuć nowy komputer...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mam jeszcze jedno pytanie: zastanawiam się czy kupić geforce'a gtx 960 4gb od EVGA, oraz odpowiednik od Asusa wersja "Turbo". Zanim wszyscy zaczną mi odradzać kupno wersji "Turbo", to proszę mi dokładnie powiedzieć co jest w niej złego (po za wyglądem, bowiem ja osobiście uważam, że jest piękna :-)). Raczej nie będę grał w rozdzielczościach FullHD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma gorsze chłodzenie - tzn. o tyle lepsze że wywiewa ciepłe powietrze poza obudowę, ale będzie pracować głośniej i z wyższymi temperaturami niż EVGA. ASUS ma też minimalnie niższe taktowanie, ale róznica jest tak mała że można to pominąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Karta graficzna zamówiona. Mój wybór to EVGA GeForce GTX 960 4gb SuperSC ACX 2.0+. Nadal boję się, że mój Chieftec 450w nie starczy no ale stało się. Zobaczymy :-) Pozostałe komponenty się nie zmieniły:

Intel i5 4460 (chłodzenie Spartan HE912 LT)

8 GB RAM

obudowa: Gladius M20

dysk(320 GB) i napęd biorę ze starego kompa

Jeśli ktoś chciałby o czymś ważnym jeszcze mnie poinformować (a czego mógłbym nie dopatrzeć) to byłbym bardzo wdzięczny.

Jeśli nie, to w takim razie byłoby na tyle. Dzięki wszystkim za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...