Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MajinYoda

Heroes of Might and Magic IV nie działa na Windows 10

Polecane posty

Witam, niedawno upgradowałem swojego Windowsa 7 do "dziesiątki". Miałem ochotę pograć w HoMM IV i tu zonk.

Gra zainstalowała się (na "czysto") poprawnie, ale gdy próbuję ją uruchomić - nic się nie dzieje. Próbowałem włączać i jako administrator i w trybie zgodności z każdym Windowsem. Próbowałem nawet opcji uruchomienia w rozdzielczości 640x480. Nic to nie dało.

Proszę o pomoc.

PS. Ten sam problem mam z Medieval 2: Total War, ale nie będę dublował tematów :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś to dość dawno, więc już może sam się dowiedziałeś, na czym rzecz polega, ale jednak pozwolę sobie odpisać, bo to ważne. Upgrade'ując system wpadłeś pułapkę zastawioną przez Microsoft. W Windowsie 10 zablokowano możliwość instalacji w systemie zabezpieczeń płyt z grami. Wiem o tym, że było to zło, z którym musieliśmy jako gracze bujać się przez wiele lat. Z jakiegoś powodu zostaliśmy teraz "ukarani" za to, że chciało nam się kupować kiedyś gry.

Wszystko zależy od tego, jaki ma się wydanie i od podejścia pomocy technicznej wydawcy - bo Microsoft palcem nie kiwnie w tej sprawie. Np. U mnie na Win 10 bez problemu zainstalowała się i działa platynowa edycja Railroad Tycoon II i Starcraft w wydaniu Bestseller. Nie umiem grzebać w zawartości płyt na tyle sprawnie, aby stwierdzić, czy te płyty były niezabezpieczone. Herosi III ze Złotej Edycji CD Projektu chyba też. Ale Sim City 4 za nic nie chciało ruszyć. Zainspirowany udaną próbą kogoś z internetu zgłosiłem się do pomocy technicznej, odpowiedziałem na kilka pytań, wysłałem fotkę płyt, pudełka razem z instrukcją i kodem, i udało mi się otrzymać kod do Origina. Mam już grę na Win 10, tyle, że w wersji cyfrowej. Próbowałem tego samego z Herosami IV, ale po miesiącu oczekiwania na reakcję po prostu za późno sprawdziłem maila od Ubisoftu i będę musiał zacząć procedurę jeszcze raz.

Podstawowa sprawa jest taka - jeśli mają coś jeszcze w dystrybucji elektronicznej, to musi działać na nowszych systemach.

Medieval II nie zadziała na Win 10. Chyba udało mi się dodać go do Steam, ale nie z każdą grą to wyjdzie. Moi Herosi IV to edycja na płytach CD, do niczego nie chcieli się dodać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...