Skocz do zawartości

Rozwiązany: Gothic 1 nie działa.


Kaziu3212

Polecane posty

Witam wszystkich. Mam problem z grą Gothic. Kiedy zaczynam rozmowę z Diego gra bardzo przycina tak że nie da się grać. Potem im bliżej Starego Obozu tym gorzej. Gra tnie się okrutnie. Proszę o pomoc bo Gothic to najlepsza gra w jaką grałem i chcę do niej wrócić. Problem występuje też w Gothic 2 NK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Windows 8, to ten fix może pomóc. Co prawda dotyczy ustawienia gry na pełen ekran (jeśli uruchamia się z ramką okna), ale ponoć pomaga także na zacinanie się.

Przy okazji - z grą (i 2 oraz NK) jest jeszcze taki feler na nowych systemach, że filmiki się dobrze nie odtwarzają (dźwięk jest, obrazu nie) - wtedy albo przełączasz w pliku gothic.ini linijkę scaleVideos=1 na scaleVideos=0 (wówczas filmiki są wyświetlane we względnie małym oknie na środku ekranu, ale zważywszy, jak strasznie pikselowo wyglądają na rozciągniętym ekranie, to to specjalnie nie przeszkadza) albo alt+tabujesz grę raz czy dwa po uruchomieniu aż zaczną działać (można sprawdzić, wybierając "wprowadzenie" w menu.

Podobno pomaga też przełączenie AA w ustawieniach karty graficznej na opcję "kontrolowane przez aplikację", ale u mnie to nie pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zainstalowałeś grę? Jeśli w program files, to radzę zainstalować w odpowiedniejszej lokacji (C:\Gry\Gothic jest ok), bo z dostępem do plików w program files może być czasem problem, a na paru forach już pisali, że czasem są problemy z Gothikami, jeśli je tam instalujesz.

Jak już to zrobisz i ciągle tak będzie, to spróbuj jeszcze, po zainstalowaniu powyższego fixa, zmienić w gothic.ini także zStartupWindowed=0 na zStartupWindowed=1.

Zakładam, że odpalasz grę jako administrator?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować w menedżerze zadań (ctrl+alt+del), po uruchomieniu gry, znaleźć gothic.exe, kliknąć prawym przyciskiem myszy i ustawić koligację na jeden procesor (domyślnie są ustawione wszystkie) - może pomoże. Problem w tym, że to rozwiązanie każdorazowe - trzeba to robić przy każdym uruchomieniu gry.

Jeszcze możesz spróbować tego rozwiązania (z drugiego posta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...