Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

michałedek

Rozwiązany: Nowy PC

Polecane posty

  • Budżet na komputer: 2000 zł (nieprzekraczalne!)
  • Części do kupienia: Cała skrzynka
  • Czy wliczyć system w cenę:Tak
  • Zastosowanie komputera:Gry
  • Preferowany sklep: Komputronik.pl ze względu na możliwość odbioru w salonie (mieszkam w Iławie), morele,net, X-kom.pl
  • Rozdzielczość posiadanego monitora:1366x768, nabyty oddzielnie
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie
  • Termin zakupu komputera: Najpóźniej 10 stycznia 2016 r.
  • Dodatkowe uwagi: Dysk SSD: Nie.

Co sądzicie o tym monitorze?

Monitor ASUS VS197-DE

http://www.x-kom.pl/p/124191-monitor-lcd-led-19-asus-vs197de-czarny.html

Czy będzie pasował pod ten zestaw?

http://www.x-kom.pl/p/261383-desktop-x-kom-picasso-hp-500-g3250-gtx750-4gb-1tb-wx.html

Czy może jest jakaś lepsza alterntywa dla zestawu?

Dzięki z góry za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie pasował pod ten zestaw?

http://www.x-kom.pl/...4gb-1tb-wx.html

To może na początek uwagi do tego zestawu:
  • płyta główna nie ma headera USB 3.0, także niebieski port na froncie obudowy będzie nieaktywny
  • kość 4GB RAMu w połączeniu z płytą główną z dwoma slotami to nierewelacyjne rozwiązanie (choć pewnie jeszcze trochę czasu upłynie, zanim 8GB przestanie wystarczać)
  • karta graficzna jest niby ok, ale w perspektywie uruchamiania nowszych gier 1GB pamięci może być drobną przeszkodą (choć to problem o tyle mały, że przy Twojej rozdzielczości przesadnie wiele pamięci nie potrzeba), no i na pewno nie jest to zbyt przyszłościowe rozwiązanie
  • procesor - obecnie dwa wątki to już trochę mało i wyszło już kilka gier, które w ogóle nie będą się chciały na nim uruchomić
  • zasilacz - 336W na linii 12V to jeszcze nie tragedia, ale jednak jakbyś w przyszłości chciał wrzucić jakąś naprawdę porządną kartę graficzną, to zapas wcale nie będzie za duży (przy okazji nie wiem, jak z jakością tej konstrukcji, ale chyba tragedii nie ma)

Alternatywa #1 - płyta główna z headerem USB 3.0, 8GB RAMu, mocniejszy zasilacz z lepszym okablowaniem i śladowo lepszy procesor. Problem to budżet na kartę graficzną - obecnie najtańsze warte uwagi karty graficzne to R7 250X, które kosztują >400 zł (choć IMHO wszystko poniżej GTX 750 Ti 2GB za 500+ zł jest mało opłacalne), także trzeba by pozostać przy używkach (choć jakbyś znalazł HD 7850 2GB (aka R7 265), to byłoby szybciej nie tylko od 750 (zestaw z x-koma), ale i nawet 750 Ti, ewentualnie możesz też szukać używanych HD 7790). Jeżeli koniecznie całość musi być nowa, to ewentualnie możesz rozważyć wzięcie tańszego procesora (Celerona), a w zamian dorzucenie do 750 Ti - choć takie rozwiązanie miałby sens tylko, gdybyś tego procka podmienił (najlepiej na i5) w nieodległej przyszłości.

Alternatywa #2 - lepszy procesor, który całkiem nieźle radzi sobie nawet w nowych grach, 4GB RAMu i w zamian płyta główna z 4 slotami (ale też gorszą dźwiękówką). Na kartę graficzną zostanie 180 zł, a za tyle pozostaje polowanie na HD 5770/6770 - niewybitnie, ale przy takiej rozdzielczości nie będzie tragedii, a karta tak czy siak będzie się kwalifikować do wymiany w pierwszej kolejności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesprecyzowałem (mój błąd), że nie chodzi mi o najnowsze gry, zależy mi głównie na graniu w starsze tytuły typu Wiedźmin 2, Deus ExHR czy trylogię Mass Effect, a z nowszych o ile pójdzie w Wiedźmina 3 - już niekoniecznie w FHD, więc karta pokroju 750 TI mi pasuje i niestety budżet mam baardzo napięty. Co do kart wolałbym Geforce'y. Alternatywa 1 jest w porządku. Muszę ją rozważyć. Może coś wysupłam bez wprowadzania zmian w podanej przez ciebie konfiguracji razem z 750 tką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt mi się widzi supłanie do 750tki, która ani nie jest przesadnie opłacalna, ani przyszłościowa.

Może lepiej zastosować myk z podmianą RAMu i płyty, dołożyć porządny model 750 Ti (z wysokim taktowaniem i niezłym chłodzeniem) i kupić coś takiego? W sumie jakby dołożyć jeszcze do lepszej płyty głównej (B85M-D3H), to wyglądałoby to naprawdę nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższa propozycja webtoma wygląda bardzo przyzwoicie. Za te pieniądze lepszego zestawu nie dostaniesz, choć pamiętaj, że procesor przydałoby się zmodernizować dość szybko jeśli miałbyś chrapkę na najnowsze tytuły no i RAM też by się przydało możliwie szybko dokupić kolejną kość.

Zajrzyj do tego tematu

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=271216

Darmowa wysyłka + montaż/pendrive za symboliczną złotówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się zestaw i chcę go zamówić, ale mam dwa pytania:

1. Wybrać opcję montażu z chłodzeniem czy wystarczy bez?

2. Czy po montażu bedę miał też zainstalowany Windows, czy sam bedę musiał to zrobić?

Wiem dziwne pytania, ale to mój pierwszy zakup w tym sklepie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bez dodatkowego chłodzenia.

2. Za instalację systemu musiałbyś zapłacić dodatkowe 50 zł, IMHO znacznie sensowniej samodzielnie przeklikać to kilka okien. Tak swoją drogą, jeżeli i tak planowałbyś szybką przesiadkę na Win10, to możesz od razu kupić właśnie ten system (klik) - co prawda ma gorszą licencję, ale w zamian nie będzie się trzeba tracić kilku godzin i gigabajtów internetu na upgrade.

@down

A nie jest przypadkiem tak, że 7 i 8 też już zostały odpowiednio "doposażone"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Co do Win 10, to raczej nie jestem jego fanem, bo nie podobają mi się jego szpiegowskie zabawki. Za ósemką też nie przepadam, ale lepszy to ni xp, który niestety już nie wyrabia.

No i zamówienie złożone. Dzięki wszystkim. Tematu proszę na razie nie zamykać. Napiszę o moich wrażeniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, telemetria do W7 i W8.1 już została jakiś czas temu wprowadzona. U siebie usuwałem to co wypłynęło na początku. Nie wiem czy są jakieś kolejne łatki wprowadzające szpiegowanie, trzeba by na bieżąco śledzić portale, które zajmują się wyłapywaniem takich syfów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, a zwłaszcza Webtomowi za pomoc i skompletowanie zestawu. Przepraszam za długie milczenie, ale musiałem się nacieszyć nowym sprzętem, który w porównaniu z moim poprzednim kompem, prawie 10 letnim (Winxp, GeForce fx5200, AMD Athlon i 512 mb) to rakieta. Co do upgrade'u, cóż na chwilę obecną nie pozwala mi na to brak pieniążków, jednak nie wykluczam zmian, a kupiłem taki zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/aCTVVj/

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...