Skocz do zawartości

Team Fortress 2


mateusz(stefan)

Polecane posty

Witam ludziska mam do was pytanie niezbyt związane z waszą rozmową. Od niedawna znowu zacząłem grać w TF i pytanie jest odnośnie itemów, grałem już wcześniej gdy dopiero zostały wprowadzone, no ale teraz zbytnio nie ograniam tego wszystkiego, w tej chwili itemy podzieliły się na kolory są niebieski, fioletowy żółty i biały o co chodzi z tymi kolorami i czy one coś dają tak samo jak i lvl itemów. Jeszcze mnie zastanawia jak te przedmioty dropią wiem że wypadają one randomowo ale mała szansa jest na to i że są za achivmenty lecz niestety nie jestem w stanie pojąć jak mogę grać 4 godziny, nie dostać nic wyjdę z gry przyjdę na drugi dzień i nagle mam informacje że mam nowy przedmiot nie czaje tego. do tego jeszcze ta cała sprzedaż, wymiana przy której jestem blady zielony i huhu. Jak by ktoś mógł dać mi jakąś wskazówkę jak nie zostać "wyru****" na przedmioty, bo czasami ludzie chcą oddać rzeczy które mi się bardzo przydadzą niby za małą cenę tam jakiegoś innego itemu który mi nie jest potrzebny no ale się boje że jednak ktoś mnie w kakao zrobi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Dla mnie najwidoczniejszymi zmianami, wprowadzonymi przez nowy update, to kompletne zniknięcie mojego plecaka (w samej grze też nie mogę zmienić itemów, choć te, które miałem wcześniej, zostały) oraz bug z achievementem za ukończenie treningu (zrobiłem wszystkie kursy, w tym solda po raz drugi, a nadal mam 3/4 - za szpiega nie zaliczyło). Co do pozostałych zmian to muszę pograć i się zastanowić jeszcze, w każdym razie nie jest to niestety to, czego się spodziewałem i jestem na razie troszkę rozczarowany.

Aha, na stronce z update jest na samym dole portal, a po kliknięciu na niego info, że ci, którzy mają pre-order Portala 2, dostaną to Companion Cube Pin. Jeśli tylko mój plecak wróci, to pewnie będę mógł się nią nacieszyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanchez, co do kolorków tu masz wyjaśnienie http://wiki.teamfortress.com/wiki/Quality#Item_name_colors

Z tego co zauważyłem, to ludzie są skłonni płacić sporo więcej jeśli oferujesz im vintage. Też nie wiem czemu.

I tak jak mówili przedmówcy, ceny przedmiotów analizuj poprzez stosowny temat na forum steama.

MSaint, plecaka też nie mam, ale osiągnięcie mi zaliczyło. Dodam, że po treningu dla żołnierza zagrałem sugerowany meczyk z botami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Itemy - bronie to generalnie rzecz łatwo dostępna, co tydzień dropi ci parę (limit dropów resetuje się co czwartek). Przeważnie te bardziej pożądane są nowsze, należy zobaczyć na historię update'ów by się dowiedzieć, które itemy pojawiły się niedawno. Co do hatów to już problem większy, a rynek coraz bardziej się gmatwa, więc dla higieny psychicznej przestałem się tym przejmować :)

Trening - też zagrałem na dustbowl i po treningu dla solda dostałem 1/4 achieva, tak samo dla demo i enga. Dla szpiega pograłem dwukrotnie i nie zaliczyło, choć przy wszystkich czterech klasach pisze mi "completed". Ale nowe problemy to integralna część update'ów do TF2, choć ich rozwiązanie może nastąpić dopiero w poniedziałek (najgorszy możliwy scenariusz). Brakujący achiev w końcu kiedyś zostanie naprawiony, ale plecak to już rzecz dużo bardziej istotna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ gerbilos- popatrz sobie na tabelkę broni dla Scouta. Ryba ma takie same obrażenia co zwykły kij, a ta wzmianka o mniejszym kącie uderzenia to bzdura jest.

No i ciekawa rzecz z tym updatem. Wszystko fajnie, pięknie, TF2 staje się coraz bardziej "noob-friendly", trenerstwo, trening z botami i w ogóle (BTW mi też nie zaliczyło tego achieva), to uważam, że Medykowi też przydałby się tryb treningu- przecież niektórzy gracze nigdy nawet nie sięgają do Mediguna! Chociaż, z drugiej strony- może nie chcą. A może nie wiedzą, jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę, wrażenia z update'u raczej negatywne. Plecak ostatecznie wrócił, ale po dłuższym czasie. Przycisk mute przez pewien czas był niewidoczny w menu, w ogóle nie widziałem tego nowego przycisku na górze (bo go nie było). Trening dla kolejnych klas to niby fajna rzecz, ale chyba bardziej by się przydał tak cztery lata temu, gdy gra startowała. Choć może rzeczywiście bariery wejścia dla nowego gracza są teraz większe, nie wiem - w każdym razie trening wydaje mi się średnio potrzebny w 2011 roku. System coachingu wygląda mi bardziej na test przed Dota 2, gdzie ma być to samo. Wrażenie popsuł zbugowany achiev, o czym pisałem wcześniej.

Dodatkowo gra zaczęła mi się zawieszać, zdarzyło mi się to dzisiaj 2-3 razy, a wcześniej prawie nigdy. Winię za to update. Poprawy w wyświetlaniu grafiki również nie zauważyłem, ale to dlatego, że TF2 działał mi generalnie bez zarzutu na nowym komputerze, na temat tej części update'u musiałby się wypowiedzieć ktoś, komu gra wcześniej zwalniała.

Nowa mapa to nic ciekawego, ani nic nowego. Tęsknię za czasami, gdy Valve robiło duże, dobre mapy typu thundermountain czy upward. Zmiany w broniach również nie spowodowały jakiejś drastycznej różnicy, szczerze mówiąc - ale przynajmniej ludzie częściej korzystają z Sydney Sleepera, co jest lekko irytujące.

Podobno Vita-Saw miało też pokazywać poziom zdrowia wrogów, pisało o tym na TF2 Wiki w "undocumented changes", ale po pierwsze nie ma czegoś takiego, po drugie wycofano już ten zapis.

Krótko mówiąc: zapychacz, parę poprawek i zmian odkładanych na przyszłość oraz jedna mapa zrobiona przy minimum wysiłku i mamy "duże update", które sprawia więcej problemów, niż wprowadza naprawdę pożytecznych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle nie mam plecaka i zaczyna mnie to powoli wkurzać (mógłbym spróbować zrobić achiev ze wsparciem 5 znajomych buff bannerem, ale nie mogłem zmienić broni :pokerglass:) A treningu nie mogę (albo nie umiem) uruchomić, chociaż już to wcześniej robiłem. No i zrobiłem achieva z najwyższym rakietowym skokiem, mimo iż ciągle nie wiem jak. Na mapce toy_fort strzeliłem do spy'a, gdy staliśmy na tej konstrukcji nad środkowym pointem, mnie odrzuciło, spadłem i widzę, że mam achievka :trollface: I jedno pytanie do was - gdzie próbować robić najdalszy skok demomanem na achieva ? Próbowałem wiele razy, to albo za krótko, albo gdzieś się blokowałem, albo ginąłem (bo to chyba trzeba przeżyć)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spectre - wiesz, niektorzy szukają kogoś z czymś w rodzaju karabinu maszynowego. Karabin strzykawkowy w działaniu go przypomina, w osiągach "trochę" mniej.

Co do Sydney Sleepera - Ludzie teraz latają z nim, bo jest ulepszony. Tak samo: ilu ludzi zauważyłeś z czymś innym niż BB jako pyro? Ja może 5... Osłabienie obrażeń Cabera to moim zdaniem niezbyt dobry pomysł. Ta broń to taka ostatnia szansa ratunku gdy trzeba walczyć z kimś innym niż Heavy.

Aczika zrobiłem bez problemów, może dźgasz ich w złej kolejnościi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle nie mam plecaka

Podczas gry odłącz net i włącz z powrotem, gra "załapie" i plecak powinien wrócić, skuteczność tego sposobu oceniam na 50% (czyli raz mi się udało, a drugi raz nie, ale w trakcie grania plecak wrócił sam z siebie).

gdzie próbować robić najdalszy skok demomanem na achieva ?

Rób np. na pierwszym stage'u goldrush (w ataku), albo na badwater (też w ataku). Jest tam dużo miejsca, gdy twój team pojedzie z wagonikiem dalej, to masz wolne pole i przede wszystkim szybciej znajdziesz się na linii frontu. Jeśli skoczysz na crit minie, to powinno zaliczyć (liczy się odległość, nie wysokość, więc detonuj, gdy będziesz już za miną, a nie bezpośrednio na niej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki dzięki za odpowiedź. Wczoraj grając na serwerze maxplay napisał to mnie typek i chciał się wymienić za czapkę która kiedyś mi dropła dla medyka i zrobiła się niebieska, dał mi za nią chyba z 8 broni w tym ze 3 z nowych serii i pare metali, jak dla mnie to był świetny interes bo czapki mnie praktycznie w ogóle nie interesują wystarczy mi mój cylinder i aureolka którą mam. Zastanawiam co bym dostał za niebieski wyrównywacz(ten dla solda kilof) pewnie dużo mniej bo to jednak nie czapka ale i tak nie gram soldem. Nie jestem w stanie ogarnąć jak można oddać tyle rzeczy za jakąś głupią czapkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza airblastem do bb pojawilo sie kilka nowych zmian, m. in. zwiekszenie dmg w loch n load, co bylo bardzo mile ze strony valve :) Moim zdaniem sam update byl nieco na sile zrobiony, dodanie systemu glosowania inicjowanego przez graczy, zmiana w statystykach broni, która i tak dzisiaj ponoć zostatła cofnieta :( Sam fakt braku plecaka przez jeden dzien nie jest chyba az takim problemem ? ( zawsze mozna nie grac :) ) Fakt, ze sam tf2 dazy w strone casualowej gierki nie jest niczym dziwnym jako ze ludzi grajacych godzinke w niedziele jest wiecej i tacy ludzie nie chca skomplikowanego systemu rozgrywki. Zwlaszcza, ze gra wciaż jest w sprzedazy i moze ja kupic ktos kto dopiero zaczyna swoja przygode z strzelankami i taki maly (chociaz dosyc krotki ) trening przed rozgrywka zawsze moze mu sie przydac, czyz nie ? :P

@Sanchez, co do twojego zdziwienia, skad taka oferta. Itemy vintage, maja wartość okolo 2-4 innych n.v. broni ( czyli tyle mozesz dostac za wyrównywacz), itemy vintage z hmm jakby drugiej serii czyli sety dla medyka, solda, grubego, demo itp. w zaleznosci od przedmiotu to od rafina do nawet 5 jesli komus bardzo zalezy. Co do czapek vintage to podobnie jak unusuale sa pozadane ze wzgledu na swoja unikatowsc. I z tego wzgledu sa wyzej cenione niz te z zoltym napisem.

BTW. na maxplay uwazaj na kogo trafisz, bo poza adminami sa tam ludzie, ktorzy moga probowac oszukac na handlu,

cytat z Max-PLay:

-sprzedam farby po rafinie

-lol, przeciez farby nie sa tyle warte

-wiem, szukam frajera

tyle na temat CZESCI handlowcow z tego serwa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby takie jak Lime czy Pink idą po refined jako cena przeciętna, nie widziałem aby kogoś to denerwowało - to po prostu normalne. Są to farby, których nie da się ani kupić w sklepie, ani wydropić losowo, jedyna możliwość na jej zdobycie to otworzenie skrzynki, zatem ich cena nie powinna bulwersować. TUTAJ macie pełną tabelkę, abyście wiedzieli które są do wydropienia i kupienia, a które tylko do odpakowania ze skrzynki.

A broń nawet o statusie Vintage nie jest jakoś przesadnie droga, bez problemu możesz kupić za jednego scrapa jedną broń vintage (z tych pre-MannCo. Update oczywiście, te nowe, jak kusza, są droższe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że bronie nie są tyle warte co czapki vintage. Ja w sumie to zbieram itemy tylko dla scouta(co przy tej wymianie mnie ucieszyło bo dostałem ten wachlarz) bo jest to moja ulubiona postać którą gram, jedynie grubym i demo jeszcze gram reszta klas odpada bo jakoś mnie nie kręcą, nie wiem czemu lubię satysfakcje jak scoutem wykończę grubego i medyka :) ostrzelam ich trochę z daleka, gruby dostaje szota z piłki, 2 strzały z bliska w meda, jak go nie zabije to odleci(siła natury) że grubego nie będzie mógł leczyć, następnie bieganie w około grubego i strzelanie :D kocham to

a co do skrzynek to trochę niezbyt wygodne według mnie że kluczy nie da się z craftować ani wydropić tylko trzeba kupić, mam parę skrzynek ale nie mam co z nimi zrobić bo nie mam klucza, może wiecie jaka jest cena klucza chętnie bym kupił ze 3 ale zapewne kosztuję jakiegoś rafina co jak dla mnie jest dość trudne do zrobienia :)

a i jeszcze grałem osatnio na jakimś serwerze zagranicznym na mapie chyba medival co dostępne są tylko łuki, kusze i broń biała, było sporo cheaterów ale lubię gdy uda mi się takiego ukatrupić, pewien pan miał rakietnicę vavle u solda( jak klikamy na kogoś "F" to pokazuje jakie ma itemy na sobie), jak zobaczycie jaki ma power ta rakietnica na TF Wiki to mnie naszła myśl z kąd on taką dorwał skoro ona jest tylko dla developerów ( z tego co pisze)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może grałeś na jakimś serwie gdzie był mod dający bronie o tych samych właściwościach, co

.

Kolejne wrażenia z update: to najgorsza aktualizacja TF2, odkąd zacząłem grać. Dlaczego? Bo gra zawiesza mi się średnio 3 razy na godzinę, czasem nawet 10 sekund po dołączeniu do gry. Pół biedy jeśli gram np. Demomanem, ale gdy gram engiem i mnie wywali, to wszystkie budynki ulegają zniszczeniu. Dodatkowo nie tylko ja mam ten problem, czasem wywala po kilka osób naraz.

Poza tym mod był mocno inwazyjny: popsuł wiele modów (np. na dogrywkę melee czy Saxton Hale mod), usunął możliwość customowych czapek - niektóre serwery oferowały możliwość ubrania dowolnej czapki w zamian za wsparcie finansowe, Valve uznało, że skoro samo sprzedaje czapki, to nie da sobie wykroić tortu. Kiedyś Valve miało reputację przyjaciela graczy, ale te czasy skończyły się już dość dawno temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie gra co prawda nie wywala, ale mój ping podskoczył do ok. 500 (sic!) na stałe. Co prawda nie spowodowało to pokazu slajdów, aczkolwiek zostawałem notorycznie wykopywany z serwerów, w końcu zostałem na jedym i udało się trochę pograć snajpem (próby scoutem i spy'em skończyły się 15 death, 0 kills :/, później nadrobiłem). GFL się posypało, tak samo jak Saigns, czyli de facto odpadły mi moje ulubione serwery... Na początku myślałem, że mam problem z TF2, ponieważ od niedawna gra coraz dłużej się ładuje itp. (Stąd to pytanie do ciebie, Mariusz ;) ) Chyba czas na reinstalkę systemu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to najgorsza aktualizacja TF2, odkąd zacząłem grać. Dlaczego? Bo gra zawiesza mi się średnio 3 razy na godzinę

U mnie wywala kiedy wybieram Scouta albo Medica. Jak gram inną klasą to też wywala, z tym że rzadziej. Przy tej dwójce mam crash po jakichś 3-5 minutach. Backpack odzyskałem, ale za to nie widzę niektórych czapeczek (tzn. są założone, ale nie widać ich na modelu postaci). I tak np. Soldier biega łysy zamiast uwidocznić swoje Killer's Kabuto. W dodatku "zniknęła mi się" lista ulubionych serwerów, więc od początku muszę je wyszukiwać i wklepywać. Co do zmian czysto gameplay'owych nie mogę się za bardzo wypowiedzieć, bo w dniu wczorajszym nie grałem prawie w ogóle. Trochę tylko na trade posiedziałem żeby zdobyć ostatnie dwa scrapy do wycrafcenia czapki.

A właśnie. Wytworzyło mi się wczoraj Chieftain's Challange. Podoba mi się ta czapka, ale dla Soldiera mam już Killer's Kabuto, więc jeśli ktoś ma na wymianę Scotch Bonnet albo Samur-eye, a chciałby pióropusz to z chęcią się zamienię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ legiss- nic takiego nie powiedziałem.

No i z tym updatem to coś rzeczywiście złego jest. Mi niekiedy nie działa nawet przeglądarka serwerów, a gdy się cudem z jakimś połączę, mam ping 700+. Noż kurna.

Jednakowoż nie warto psów na Valve wieszać za jeden zły update. Ja sobie poczekam, aż to naprawią, i może wtedy uda mi się opchnąć to cholerne Chieftain's Challenge.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że macie problemy z crashami gry ja takiego czegoś nie doznałem, po update gdy chciałem zagrać i steam zaczął skanować pliki TFa i wyszło mu na to że 4 pliki coś nie pasują, pobrał je na nowo i żadnych problemów nie mam, mogę grać każdą klasą bez problemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wywala kiedy wybieram Scouta albo Medica. Jak gram inną klasą to też wywala, z tym że rzadziej.

Wczoraj w desperackiej próbie zrobiłem update sterowników graficznych i na krótką metę pomogło, ale potem znowu zaczęło wywalać w bardzo krótkich odstępach czasu i miałem już dosyć.

Ponieważ serwery GFL padły i nie wiem kiedy wstaną, grałem wczoraj na payloadzie UKCS - z uwagi na większą ilość graczy Scoutem to tam się nie pogra, ale jako Demoman po pierwsze zrobiłem drugie +1 do achieva Scotch Guard, z czego jestem BARDZO zadowolony (bo już tylko 9 achievów do zdobycia mi zostało), po drugie wymieniłem się na czapki i zyskałem Vintage Tough Guy's Toque, czyli hat dla Heaviego, który chciałem mieć. No i grając demo czy szpiegiem udawało mi się być w czołówce tabeli (moje ulubione klasy to no-skille: med i engie), a na hoodoo nawet byłem pierwszy, aż sobie screena zrobiłem z czystej próżności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u ZdeniO - praktycznie żadnych problemów z grą. Raz mnie wycrashowało i tyle. UKCS mnie ostatnio denerwuje, bo w godzinach w których chcę grać moja ulubiona mapa Goldrush świeci pustkami. Jakby ktoś znał jakiś dobry, okupowany przez dużą ilość osób serwer Goldrush - dajcie znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynki są warte bardzo mało (zależnie od ludzi, widziałem jak po kilka za random weapon sprzedawali), a możesz znaleźć w środku broń, czapkę, lub unusual czapkę (bardzo mała szansa). Z tym że do otworzenia skrzynki potrzebujesz klucza, możesz go kupić w sklepie w TF2 jeśli masz kasę w Steam Wallet, albo spróbować kupić za ok. 2 refined metal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...