Skocz do zawartości

Team Fortress 2


mateusz(stefan)

Polecane posty

I dodatkowo trzeba było ściągać do tego patch mający ponad 360MB... Gdyby MNC byłoby wyraźnie tańsze (albo ja miałbym wyraźnie więcej pieniędzy :) ), to może nawet bym się zastanowił, bo rozgrywka wydaje się nawet atrakcyjna - ale i tak pewnie nie miałbym czasu na regularne granie, TF2 wystarcza mi w zupełności i po roku grania tylko mam ochotę na więcej. Fun fact: dodawanie itemów do TF2 wraz z kupnem innych gier musi działać, skoro robią to po raz kolejny. Ot, taki dziwny zamiennik reklam w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Tak jestem ciekawy, czy mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie można zgłaszać propozycje na nowe czapki/bronie do TF2? Mam troche pomysłow na czapki tylko nie wiem jak moge sie za to zabrac. To co chciałbym wiedzieć napiszę w punktach:

1. Gdzie mozna zgłaszać propozycje na czapeczki i inne itemki?

2. Jak ma wyglądać propozycja? Tzw moge cos narysować w paincie. gimpie czy to musi być zrobiona czapka z teksturami w 3d? A moze po prostu dam im zdjecie, screen, concept art a oni sie zajma reszta?

Strasznie jestem tym podjarany by dac cos od siebie do tf2, tylko nie wiem od czego zaczać? Jak ktos zna takie procedury to czy moglby mi je wyjasnic :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w okolicach Engineer Update'u (albo nawet troszkę wcześniej) na blogu TF2 pojawił się odnośnik do specjalnego miejsca, w którym zgłaszasz swoje itanzy (zaraz wygrzebię). Z tym, że te itanzy to już oteksturowany model, prawdopodobnie zarówno view- jak i worldmodel. Do tego jakiś opis (jeśli to broń) i inne takie. Jeśli nie posiadasz nic poza jakieś concept arty, możesz zapytać na forum TF2. Przy odrobinie szczęścia znajdziesz kilku fachowców, którzy zrobią dla ciebie model w odpowiednim formacie, i to za darmo.

I jest. Ślepym na oba oczy, że nie zauważyłem na głównej stronie. Onward to Contribution Site!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że na polycount też jest takie miejsce że ludzie mogą pokazywać swoje przedmioty(z TF2),ale nie mogę coś tego znaleźć.

A mam do was pytanie:

Dlaczego Bill's Hat jest tyle Warty?Z tego co się orientuję dostawało się go za kupienie L4D.

I dlaczego (jeśli bill taki drogi) Ellis cap tak mało kosztuje?W sumie i to i to za kupienie L4D było,tyle że Bill za jedynkę a Ellis za dwójkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapki Billa nie można już zdobyć w inny sposób, niż poprzez handel - dlatego jest tak cenna. Czapkę Ellisa i patelnię wciąż można "znaleźć", jeśli ma się kopię L4D2 - nieważne, czy od dawna, czy świeżo zakupioną, choć oryginalnie itemki miały one być przyznawane tylko tym, którzy zapoatrzyli się w kopię L4D2 przed 7 pażdziernika 2010. Kiedy odpalisz TF2 przedmioty powinny pojawić się w twoim ekwpipunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze prawo ekonomii - Bill's Hat występuje w dużo mniejszej ilości niż Ellis' Cap, dlatego jest cenny. Ellis' Cap ma bardzo wiele osób, dlatego jego cena jest raczej niska. Najmniej warty jest chyba Alien Swarm Parasite, bo praktycznie każdy może go sobie zdobyć.

PS

PPS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się pochwalę- przed chwilą wypadł mi Chieftain's Challenge. Zostałem natychmiast zasypany ofertami handlu przez wszystkich graczy na serwerze. Czy ta czapka jest aż tak pożądana?

No,w zasadzie na tf2tp.com jakiś kolega jest w stanie oddać za nią 8 rafinów.To chyba mówi samo za siebie.

@EDIT

Mam na zbyciu Milkmana.Ktoś zainteresowany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja.

To ciekawe, jak niektóre czapki są pożądane, podczas gdy inne są uważane za śmieci (większość czapek dla Pyra ma tą opinię), za które nikt nie da więcej, niż 2 ref. (STOUT SHAKO FOR 2 REFINED!)

BTW. Jak myślicie, czy 17 skrzynek ma wartość jednego kapelusza, czy nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się poszczesci to wymienisz skrzynkę w stosunku 1:1 za broń. Wtedy będziesz miał w zaokrągleniu 1 ref więc jakiś tandetny kupisz kupisz. Trophy Belt, Pyro's Beanie, Scotsman's Stove Pipe ,Mining Light, Handyman's Handle może wysepisz bo to nie są jakieś Elo czapki. W sumie to mnie to bardzo dziwi popularność Chieftana bo ja w tej czapce nie widzę nic niesamowitego,i nie wierzę że jest warta 8 ref. Później popatrze Steam forum . A z kolei większość czapek dla Pyro jest tandetna i wyglądają jakby miały się roztopic na jego łbie, bo wyglądają tak plastikowo.

A moze i nic nie dostaniesz, bo chyba cena craft hatow poszla w gore, no ale to juz twoj problem ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezaliczanie achievów w TF2 to temat-rzeka i chyba każdy, kto zwraca na nie uwagę, może coś na ten temat powiedzieć. Ostatni przykład: na

potrzebowałem zdobyć czwartą dominację... Po prostu próbuj dalej albo poproś kogoś, żeby pomógł ci odrobić wykonany, a niezaliczony achiev na pustym serwerze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkay doszedł nowy badziew zwiazany z gra Rift... Cena to tylko 50 euro phi, juz kupuje. Co dostajemy wzamian?

Jakąś maczugę dla Skauta i kolejny toporek dla Pyro. No i tyle ciekawego :P A i jeszcze jest nowy aczik Riftwalker, polega on na zabiciu przeciwnika w ciagu 5 sekund od wyjscia z teleportu :) Nic trudnego.

Jak ktos chce obczaic wyglad itemkow przosze tutaj

http://store.steampowered.com/app/91000/

PS O samej grze pierwszy raz slysze :ohmy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra to jakiś nowy MMORPG który nie dość że kosztuje prawie 50 euro, to jeszcze wymaga płacenia abonamentu. Ot, kolejny tworek który po kilku miesiącach zniknie bądź przejdzie do segmentu f2p. Co do itemów - nie ma czapek, nie ma gry :P. Prawda jest taka że to właśnie dla czapek ludzie kupują gry które są im w ogóle niepotrzebne, jak np. MNC. Dla dwóch zwykłych broni się nie za bardzo opłaca.

PS. Ciekawe jakie czapki dodadzą przy okazji przedpremiery DotA 2 :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TF2 Wiki wyczytałem że te bronie będzie można wycrafcić jak się skończy to całe promo Rifta :D

http://wiki.teamfortress.com/wiki/Sun-On-A-Stick

http://wiki.teamfortress.com/wiki/Sharpened_Volcano_Fragment

Wiec lajcik, uzbiera sie metali i zrobi sie w pierwszej kolejnosci Volcano Fragment. Fajny Bajer z tym podpalaniem, moze sie przydac na medievala hoho ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up- dla mnie te bronie są zbędne. Z tego co widzę żadna rewelacja. Już lepiej zostawić metal na haty lub lepsze bronie. Ostatnio Valve robi duże skoki na kasę i to mi się nie podoba. No ale cóż... Dla tak świetnej gry ludzie tracą sianko... W końcu ja zdecydowałem się na zakup Pokera dla nowych broni. Tylko, że jego cena jest dużo mniejsza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TF2 Wiki wyczytałem że te bronie będzie można wycrafcić jak się skończy to całe promo Rifta

To dobrze, bo mają całkiem fajne bonusy. Pewnie i tak można by je było kupić za jakiś śmieszny towar (albo Stout Shako :P), ale lepiej samemu wycrafcić to co będzie potrzebne ;). No i warto wspomnieć że valve strzeliło sobie w stopę informacją że będzie można wycrafcić te itemy, bo automatycznie ich obecna wartość spada. Mało kto kupi grę dla przedmiotów wiedząc że później i tak będzie można je dostać nie tracąc 50 euro.

Ostatnio Valve robi duże skoki na kasę i to mi się nie podoba.

Czapki IMO nie są skokiem na kasę co bardzo dobrą reklamą. Są to itemy które przecież nie są obowiązkowe, nie dają żadnych dodatkowych profitów poza lansem. Nawet bronie często pokrywają się statami z domyślnym uzbrojeniem (Pan). Pałki z Rifta są pierwszym przypadkiem dania broni z innymi statami niż pozostałe, ale valve jednocześnie zaznaczyło że będzie można je później normalnie zdobyć.

Podobnie z innymi przejawami skoków na kasę, czyli wprowadzeniem handlu pomiędzy graczami i Mann.co store. Też się na początku przestraszyłem że sklepy itd. wprowadzą straszne zaburzenie balansu, ale na szczęście się myliłem. Czapki może i można kupić, ale raz że ceny są mocno zaporowe, a dwa, nie można nimi handlować (bez gift wrapa, ale to wydatek kolejnych 2 euro). Nawet najbardziej krytykowany element, czyli wprowadzenie setów (również za kasę) okazała się nie być taka zła jak by się mogło wydawać, bo raz że sety są kosmicznie drogie, a dwa że w sumie nie dają jakichś wielkich udogodnień, ot jakiś większy resist na obrażenia czy 10 pkt życia. IMO Valve chce zarobić, ale wie jak to zrobić, żeby jednocześnie nie buntować przeciw sobie fanów i utrzymać balans rozgrywki (o fanatykach nie mogących przeboleć faktu wprowadzenia czapek nie wspominam, oni się nie liczą :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Up- w sumie to masz rację, ale takie promocje nie są zbyt fajne. Dajmy np. Pana X, który dla zabawy gra w TF2. Nie interesuje się takimi stronami jak TF wiki. Jednak wyskoczyła mu reklama, że jest właśnie taka promocja. Bronie mu się spodobały, więc zamówił grę. Nie wiedział o możliwości wycrafcenia tych przedmiotów. I co? Kasa stracona, także moim zdaniem nie jest to całkiem w porządku. Na całe szczęście nie jest to coś takiego jak Battlefield Heroes, bo to już jest wielka przeginka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO skrajnie naciągany przypadek. Jeśli Pan X gra tylko dla zabawy to podejrzewam że nie byłby w stanie wydać 50 euro (w Polsce to prawie 200 zł, trzy Orange Boxy i kilka bajerów o_O) na dwie bronie. Takie zakupy jest w stanie zrobić tylko fanatyk gry który wyda każde pieniądze, nawet na grę która mu w ogóle nie jest do niczego potrzebna żeby tylko otrzymać jakieś bonusowe przedmioty. Taki osobnik jednocześnie przegląda strony pokroju TF2 Wiki, albo chociaż bloga TF2, i zdaje sobie sprawę że przedmioty będzie można zdobyć w inny sposób. Ty podałeś mieszankę takich dwóch potencjalnych osobników którzy pewnie występują w przyrodzie (różne rzeczy widziałem, także nic mnie w świecie gier nie zdziwi :)), ale raczej rzadko, o ile w ogóle.

Eventy pokroju czapek czy broni są kierowane bezpośrednio w zagorzałych fanów TF2. Zresztą widzę to chociażby po sobie, bo jest to jedna z moich ulubionych gier, i nie wyobrażam sobie tygodnia bez jakiegoś meczu, a jednocześnie szkoda mi było 10 euro na MNC dla czapki. Trzeba być albo fanatykiem, albo mieć za dużo kasy żeby kupować inne gry dla czapek czy przedmiotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to masz rację trochę przesadziłem. Tylko jak dla mnie jest to trochę dziwne, ale dobrze, że nie jest to takie typowe wyciąganie kasy. Co do naszej gry, to kurczę nie wiem czy w ten weekend dam radę grać, bo zaatakował mnie System Tool 2011 (strzeżcie sie :tongue: ), przez co zmuszony byłem zrobić formata, a nie wiem czy dam radę ściągnąć aktualizacje. :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valve strzeliło sobie w stopę informacją że będzie można wycrafcić te itemy, bo automatycznie ich obecna wartość spada

Jedyna różnica jest taka, że przedmioty z okazji Rifta mają status "genuine", podobno śmierć od takiej bardziej boli :) Valve postępuje tak jak Kotick ze Starcraftem II - skoro ludzie są skłonni za coś zapłacić, to dajmy im to. Na razie ta chciwość jest rozważna, czyli nowe itemy/sety/sklepy nie psują balansu gry, a niektóre są wręcz niepopularne - najwyraźniejszy przykład używania Boston Bashera widziałem wtedy, gdy koleś dla śmiechu sam się nim zabijał podczas setup time :)

Gdy przeczytałem wczoraj o nowych itemach, tak szybko po Monday Night Combat, lekko się zbulwersowałem - wprawdzie itemy promocyjne jakoś mnie nie ruszają, ale była mowa o achievie i bałem się, że jego zdobycie będzie wymagać tych broni (nie wiedziałem wczoraj jeszcze, że będą one możliwe do scrafcenia w jakiś czas po premierze Rifta). Na szczęście achiev okazał się czymś prostym do zdobycia, a bronie i tak można będzie sobie później stworzyć. Went better than expected.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właściwie czym jest ten los, który dostaje się za to nowe osiągnięcie? MSaint w trakcie gry tłumaczył, że trzeba mieć tą grę (Rift), ale co się otrzyma (chyba jakąś czapkę, ale nie wiem na 100%) i jak go wykorzystać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...