Skocz do zawartości

Team Fortress 2


mateusz(stefan)

Polecane posty

Nie zamierzam po kimś totalnie jechać, chodzi mi raczej o to, że acziki są po to, aby je zdobywać, a nie zgarniać z palcem w myszce. Owszem, spora ich część wpada sporadycznie, o inne trzeba się nieźle nastarać, inne są kosmicznie ciężkie (Medyk). Dla mnie granie w takie gry tylko dla trzaskania aczików jest bez sensu. Po prostu czasem dobijają mnie teksty na serwerze w stylu : Szukam gracza który pomoże mi zrobić aczika. Czekam pod mostem. Takie rzeczy zabijają sens gry, podobnie jak : WTT DR for familliar fez itp. Ja do zdobycia niektórych aczików nie mam skilla/cierpliwości/innych predyspozycji i nie czuje potrzeby ich zdobycia - po prostu jestem za cienki na nie, i muszę się z tym pogodzić ;). Czapka mi z głowy nie dropnie (a szkoda).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

ja tylko powiem, że nie wiem, po co łapać tegoroczne acziki w ustawiony sposób, skoro one robią się praktycznie same :) Dynie pozostawione przez poległych walają się co krok. W 2 godziny zebrałem ok.50. Do aczika z NPCem też wystarczy tylko trochę postrzelać soldem lub heavym, a aczik wejdzie za samo zadanie mu dużej liczby obrażeń :)

Po 2 godzinach gry pozostały mi już tylko losowe acziki, czyli znalezienie prezentu i topora, oraz wycrafcenie halloweenowej czapki. Btw. Jaka jest receptura?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedinus, do każdej gry z aczikami podchodzisz z nastawieniem na ich wymaxowanie?

Jak widzę, sarkazm jest słowem ci obcym? "Nabijaniem" aczików nigdy się nie interesowałem i interesować nie będę - chyba, że mam do czynienia z przypadkiem "spełnione warunki, aczik niezaliczony" vide Clearcutter czy Number One Assistant (z którym nie tylko ja mam problemy), lub gdy dochodzi do wyzerowania (Jak w przypadku Peer Review/FYI I am a Medic, w których postęp spadł do zera z odpowiedniio 37/3 po zmianie peceta). Wtedy zwyczajnie nie chce mi się drugi raz ich zdobywać, bo to nieco frustrujące, że ja muszę cierpieć przez błędy w kodzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne są kosmicznie ciężkie (Medyk)

Czy ja wiem - trudne to były przed znerfieniem ich podczas Mann-conomy update. Lataliśmy z Aidenem po 2fort 24/7 i próbowaliśmy to zdobyć przez parę ładnych godzin, ale się udało :ok: Potem z Sedinusem też próbowaliśmy i w sumie tylko raz go zabili, gdy był blisko ich zdobycia - ale to było już po ułatwieniu tych achievów.

ja tylko powiem, że nie wiem, po co łapać tegoroczne acziki w ustawiony sposób, skoro one robią się praktycznie same :)

Może być i tak - tyle miesięcy gapiłem się na te puste pola, że wyobrażam je sobie jako nieosiągalne :) Muszę zobaczyć, czy są jakieś harvest_event wolne i sprawdzić, jak to idzie. Event będzie trwał chyba do ósmego listopada.

Po 2 godzinach gry pozostały mi już tylko losowe acziki, czyli znalezienie prezentu i topora

No właśnie - StalowyMis dziś grał i zdobył kilka nowych achievów, ale nie mógł zdobyć prezentu, bo zawsze ktoś inny dopadał pierwszy. Ja wszedłem pograć kilka minut i znalazłem przypadkiem (jako BLU, szła ofensywa na ostatni punkt w posiadłości), choć maski mi nie wydropiło. Mam nadzieję, że później się to stanie.

wycrafcenie halloweenowej czapki. Btw. Jaka jest receptura?

Widziałem na TF2 Wiki, że są jakieś receptury, sprawdź sobie tam.

Widziałem, że kilka osób goni z dyniami na głowie - też chcę to mieć :P Ale trzeba zabić Horsemanna najpierw.

Aha - kto ma Ghastly Gibusa, niech spojrzy na swój plecak :D

EDIT: wszedłem do gry obejrzeć nowe itemy w sklepie i na starcie wydropiło mi tę maskę ze znalezionego prezentu.

EDIT2: muzyczka i ogólny wygląd menu głównego oraz klimat kojarzy mi się z poziomem

w grze Banjo-Kazooie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz się przekonałem, że te halloweenowe acziki nie są takie trudne, choć większość zdobywa się raczej przypadkiem (A zwłaszcza ten ze znalezieniem prezentu). Udało mi się odblokować sześć, z czego "kampiony" był tylko Attack-o-Lantern, gdzie celowo zaczajałem się na graczy i czekałem, aż "wlezą na dynię" - ba, jakimś cudem udało mi się jedną bombą zabić dwie osoby o_O Nie do końca rozumiem też, dlaczego nie zaliczyło mi "Gored!", mimo że uderzyłem dyniogłowego bronią melee, wycofałem się, a pozostali go zatłukli :C Mam nadzieję, że nie trzeba go osobiście wykończyć tego typu bronią, bo to jest raczej niemożliwe... Teraz pozostaje grać Heavim/Soldem/Demo i zabijać szpiegów przebranych za tę samą klasę, bo na "Sackston Fale" nie ma co liczyć.

Edit: okazuje się, że wszyscy mamy szansę na tego acziwmenta, bowiem maski SH nie trzeba koniecznie wycrafcić, wystarczy ją tylko mieć w ekwipunku. Jeżeli każdy aktywnie grających zbierze po 1 różnej masce z kompletu, to możemy się wspólnie złożyć na tę "wyjątkową"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sed - z tym crafceniem to serio nie trzeba? Mogę się dołożyć maską Snipera, Meda i Pyro. Potrzeba jeszcze 6, zbieramy? Ja mogę pierwszy przetestować :D

A co do update, to jest moim zdaniem świetny. Naprawdę dobra nowa mapka, Horsemann, klimatyczne czapy, kawałek zdjęcia z Engie update po aktywacji pewnego nagrobka... Fajniejsze niż Polycount Update :D

Acziwementy z poprzedniego roku bardzo łatwo było zdobyć, 2-3 godziny solidnej gry, został mi tylko ten z ubiciem przestraszonego wroga (grając Pyrem ciężko skasować kogoś, gdy obok grasuje Horsemann, a na Harveście nie grałem). Kampienie przy dyniach nie było mi potrzebne, wystarczy zabawa Grubaskiem, a ciastka dyniowe zdobywa się odpowiednio szybko. "Gored!" z tego co wiem uaktywnia się, gdy dziabniemy mocno z melee. Ja tak zrobiłem, HHH zaczął mnie gonić, a gdy padł po chwili - zaliczyło aczika. Została tylko czapka SH i wystraszenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obawy okazały się przesadzone - prawie wszystkie achievy odrobiłem dzisiaj w legalny sposób, brakuje mi tylko za maskę i za zabicie przebranego szpiega. Ja mogę się dołożyć maską szpiega, którą dzisiaj dopadłem, do żadnego następnego giftu nie mogłem się dorwać, widziałem może tylko raz jak wygląda, nim jakiś cwaniak go zgarnął. Co do "Gored!" to dziabnąłem dziada tuż przed jego śmiercią, możliwe nawet, że go zabiłem - i wpadło. Przyda się haunted metal gdy będę miał 2 refined metal, zrobię sobie ten topór :) Można mieć tylko 1 haunted metal naraz, więc czapkami specjalnymi nie będę się przejmował.

Wrażenia - jako event to jest po prostu świetne, wszyscy nawalają HHH niczym Tanka w Leftach, nawet ziemia się trzęsie, gdy nadchodzi. Bardzo fajna zabawa, siedziałem dzisiaj parę godzin przy tym i ani chwili mi się nie nudziło. Dodatkowo udało mi się zdobyć achiev solda za zabicie 5 "ogłuszonych" - przestraszeni przez ducha/HHH też są zaliczani jako "ogłuszeni".

Aha, jeszcze ta czapka - mogę zebrać maski i stworzyć ostatnią, problem będzie z tym, kto potem będzie ją dostanie, gdy event się zakończy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najuczciwiej będzie, jeśli czapkę dostanie osoba, która doda do mieszanki najwięcej składników :D Ale szczerze mówiąc, to ta maska jest potwornie brzydka i gdyby nie było za nią aczika, to w ogóle bym się nią nie przejmował. OT: Dzisiaj znalazłem dwa prezenty, co dało mi czapkę Scouta i Demomana (tę drugą oddałem Juromowi), więc mamy już sześć, które się nie powtórzyły - Demoman, Scout, Medic, Spy, Pyro oraz Sniper. Pozostaje nam maska Heaviego, Solda i Engiego. Propozycja: siedzimy cały czas na serwerach z wlączonym Manor i każdy okupuje jedno miejsce, gdzie się spawnią gifty (Ten obok drugiego CP, przy drabince, jest mój! :P) :chytry:

@MR27: Tak twierdzi Team Fortress Wiki - jeśli uda nam się zebrać 9 czapek i stworzymy z tego tą ultramegawypaśną, to wystarczy ją potem sobie poprzekazywać. Generalnie mi wisi, kto ją dostanie, byle nie padło na mnie. Właściwie ta czapka ma tylko jeden fajny ficzer - można ją nosić też po Helołin.

A, właśnie - wpadło mi to całe Costume Contest, ale w zupełnie inny sposób, niż się tego spodziewałem, bo zabiłem szpiega przebranego za Scouta o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja: siedzimy cały czas na serwerach z wlączonym Manor

tak

każdy okupuje jedno miejsce, gdzie się spawnią gifty

nie

Zresztą jest chyba wiele różnych miejsc, gdzie się spawnią gifty? Poza tym czytam w najnowszym update, że "Fixed trading the Saxton Hale Mask granting the achievement to the recipient" trollface.gif Tak więc generalnie "zabawa" w szukanie giftów trochę zajmie, bo na dobroć osób, którym nie zależy na achievie i oddadzą zebrane maski komuś innemu, raczej nie ma co liczyć. Ale mam pewien plan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno musi być 10 osób na manorze by sie gifty spawnowały. Tak slyszalem w grze jak jakis gosciu mówil. Moze założymy jakiś serw, zgarniemy 10 osób i bedziemy sie czaili na te gifty. Bo juz nerwica mnie bierze ze nie moge ani jednego prezentu zgarnac :/ Ale to tez ma wade, bo pewnie kazdy by chcial miec ta torbe z craftingu i dodatkowo 9 klasowych ( w kazdym razie ja bym chciał) u troszke sie zejdzie,ale to i ak pewniejsze niz latanie jak oszołom by pozniej i tak ci ktos zabral z przed nosa. Przemyslcie to i jak cos to ja sie pierwszy na takie cos pisze !! od 20.00 moge z wami cala noc siedziec dzisiaj, i cała sobote. Ustalimy jakas kolejnosc kto po kim bierze po prezencie,pogadamy sobie i bedzie elegancko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan ma pewną skazę, a nawet dwie. Pierwsza to znalezienie serwera, który obsłuży tak małą liczbę graczy, a druga to zebranie tej niewielkiej liczby graczy do kupy w jednym miejscu i to w taki sposób, by nie przypałętał się żaden nieznajomy nikomu random.

Dzisiaj miałbym na koncie kolejne dwa prezenty, ale drugi został mi zwinięty sprzed nosa. Niestety, pierwszy wydropił mi kolejną maskę Demomana. Postaram się ją komuś sprzedać, może da radę dostać inną... Przy okazji - Polacy bardzo, ale to bardzo bluźnią, kiedy ktoś inny znajdzie prezent.

Edit: właśnie sprzedałem maskę Demo za maskę Solda, czarną farbę i dueling minigame. Pozostaje Pyro i Engie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dariuszxq

Zauważyłem trzy miejsca pokazywania się giftów przy punktach kontrolnych A i B... porozglądaj się przy A, gdyż tam pokazują sie w aż dwóch miejscach... jeden w budynku (widać go z okna), a drugi jakby pod "mostem" na wprost tego budynku... przy punkcie B pokazuje się gdzieś pomiędzy nim, a wejściem do domu

qrde, nie umiem tego dokładniej powiedzieć xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się piszę na zaludnienie niezaludnionego serwera i tam "kolejnościowe" kampienie. Trochę to zajmie, ale powinniśmy zdążyć przed końcem eventu.

BTW: Dropnęło mi w końcu prezent i zdążyłem... Medic Mask :P

Aha - dałby się ktoś zabić dynią? Bo brakuje mi 1 killa xD...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może postąpimy uczciwie, każdy da tylko JEDNĄ maską, a na samym końcu, gdy każdy zdobędzie aczika się ją zniszczy? To chyba najlepsza opcja, moim zdaniem. I został nie Engie i Pyro, a Engie i Heavy :)

Co do miejsc spawnu prezentów... Ja znam przy drugim CP (dokładnie w samym środku tego punktu), też przy drugim CP (przy schodkach) oraz na tym kamiennym łuku, między CP1 a CP2. Ze znalezieniem serwa rzeczywiście może być problem, a raczej nikt nie ma na tyle potężnego neta, aby zrobić serw i utrzymać bez lagów 10 osób...

No i po zabawie...

"Fixed trading the Saxton Hale Mask granting the achievement to the recipient" :(

No cóż, jeśli ktoś chce oddać za darmo swoje torby, to ja chętny... =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu ale macie problemy...ja wczoraj na luzie grałem z 4h i mi 7 masek wypadło, 6 rożnych i 1 powtórka która znajomemu oddałem..... Ale chyba mam farta bo 4 mi się praktycznie przed nosem pojawiły....

+ 1 zwykła tarba, ta "lekko niepokojąca maska hallowynowa" ale to chyba nie za prezent ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg opisu w grze, dynia i torby na głowę są tylko dostępne na czas eventu :/

Przynajmniej udało mi się zdobyć te osiągnięcia związane z zebraniem gifta, ubiciem Horsemana i zebraniem 20 dyń... gorzej z załatwieniem kolesi od wybuchu dyni (widać, że wszyscy ich unikają)

Muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba ta nowa eventowa mapka (poprzednia też jest świetna... ciekawe czy tam też pokazuje się Horseman, bo nie grałem...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "lekko niepokojąca" jest za zebranie dwudziestu dyń, wypadających z poległych.

Ja mam straszliwego pecha do prezentów. Po ok.4 godzinach siedzenia na Manor, widziałem ledwie 2 z czego jeden dał się złapać, dając maskę dla skauta. Nie sądzę, żeby chciało mi się dalej na nie polować przy takim szczęściu...a szkoda, bo jestem pies na czapeczki :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to ciężkie szczególnie że nie wiedziałem co i jak zamiast trafić w prezent myślałem że w niego trzeba wbiec :/ No i mi zabrano. No ale cóż. Życzę wam powodzenia w zbieraniu wszystkiego :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograł to ja w nowy update i jest dobrze :) Całkiem fajna mapka, udało już mi się ubić Jeźdźca Bez Głowy i Konia (oczywiście przy pomocy innych), coś mi wypadło... mapka fajna, klimatyczne menu i całkiem w porządku "aczivy". Na prezenty nie polowałem, bo pojęcie nie mam gdzie się spawnują a poza tym zawsze ktoś jest pierwszy :P Przy okazji stwierdzam, że patent takich NPC jak Jeździec, który nawala i jedną i drugą drużynę jest świetny, bo wprowadza element zróżnicowania ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wogóle ktoś mi wytłumaczy jak robić te "helołynowe" achievki ??? Mam tylko wystraszony na śmierć i konkurs na przebranie. Nie wiem też jak zdobyć dynie torby i ten topór. A co do updatu jest fajny :). A dzisiaj udało mi sie wymienić skrzynkę i vita-piłę za czerepołamacz szkota :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobyć dynię na łeb - ubij Horsemanna. Torby - znajdź na mapce prezencik, gdy się pojawi. Zdobyć Nawiedzony metal - ubij Horsemanna z broni białej. Zdobyć toporek - połącz Czerepołamacz, 2 metale rafinowane i nawiedzony metal. A z aczików - Gored! dostaniesz przed zdobyciem nawiedzonego metalu, jeden polega na ubiciu HHH (i od razu dynia). Proste :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha szpan, znalazłem 2 prezenciki, Ufff ale nerwówka była! Obydwa znalazłem na tym kamiennym mostku pomiedzy 1 a 2 punktem :) Nerwówka #1 - Przywaliłem demomanem z granatnika, a tu nic! patrze ze jakis scout juz leci, to ja bach szybko zmieniłem na miecz i udało się! Wypadła Torba Snipera. Nerwówka #2 lece do prezentu a przedemną drugi scout! On stoi przy prezencie a ja bach bach z dubeltówki i oczywiscie prezencik dla mnie :happy: Gosciu troche mnie wyzwał ale co tam, wypadł mi scout, ale wymieniłem na pyro. Kto wie może podczas całego eventu uda mi sie zebrac jeszcze 7 i zrobic torbe :wub:

@Oki, jestes dodany :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się dzisiaj znaleźć 3, dodatkowo dwie dostałem od Ortheona (jeszcze raz wielkie dzięki!). Powymieniałem się dublami i brakuje mi w sumie tylko Pyro, Engineera i Snipera. Jest jeszcze sporo czasu, by to zdobyć, więc może się uda. Dariusxq - dodaj mnie do znajomych na Steam (nick MSaint).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...