Skocz do zawartości

Team Fortress 2


mateusz(stefan)

Polecane posty

Ja mam takie pytanie... Wyczytałem, iż w ostatnim update dodano możliwość... malowania przedmiotów (przynajmniej tak zrozumiałem "Dodano oznaczanie kolorem unikalności przedmiotów." ). Sprawdzał toto ktoś? Rzeczywiście działa, czy najnormalniej w świecie źle zrozumiałem (możliwe, oj możliwe...)? Jeśli to prawda, to wspaniale - nie ma to, jak pobiegać ze złotym Backburnerem, Nataszą, czy innym cudem. A jeśli ktoś ma jakąś farbkę, to mógłby sprawdzić? Farba się nie zmarnuje, ciekawi mnie tylko, czy da się pomalować broń =)

Właśnie... Niedługo Halloween. Ktoś z weteranów pamięta, czy Halloweenowy event był dostępny (znaczy, działające acziki, torba na głowę i co tam było) tylko w ten dzień, czy dłużej? Trzeba w końcu zdobyć halloweenową czapkę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Zależy, czego oczekujesz od gry. Team Fortress jest tyko bardzo gwyalnym, zabawnym, zbalansowanym sieciowym shooterem nastawionym głównie na współpracę, z świetną kreskówkową grafiką i doskonałym udźwiękowieniem. Nie wiem, czy komukolwiek się spodoba [/sarkazm] ;) A, co ja tam będę gadał. Przeczytaj to, pooglądaj gameplaye, filmiki z Meet the Team itepe.

tl;dr: Tak, opłaca się. Za 49,99 dostajesz kompletny pakiet Half-Life 2, Portala i TF2 (jeśłi mówimy o Orange Boksie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko w ten dzień, czy dłużej?

Według TF2 Wiki ten event trwał od 29 października do 9 listopada (źródło), mam nadzieję, że w tym roku też to odpalą. Brakujące 4 achievy po prostu muszę nabić, jeśli będą dostępne, bo nie będę czekał następny rok na okazję.

Przeczytaj to

Ohoho, trzeba będzie koniecznie zrobić nowy wpis na temat TF2 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też muszę bo z Hallowen nic mi się nie udało zrobić i trzeba to nadrobić. Muszę grać. Oj muszę grać. Trzeba torbę zdobyć.

I mam pytanie. Czy można zdobyć klucz do skrzynek Manco Co. (czy jakoś tak)? Bo mam dwie ale klucza nie mam. Chyba że mi ktoś kupi jeden jak dam mu skrzynkę. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena skrzynek chyba leci na łeb na szyję - głównie dlatego, że nikt nie chce tego brać. Na pełnym serwie na 28 ludzi nikt się nie skusił, nawet za scrap metale. Skrzynki są dla mnie bezużyteczne, bo za pieniądze na klucz to ja wolę sobie jakoś tanią/w promocyjnej cenie grę na Steam kupić. Fez dla szpiega w sklepie TF2 kosztuje drożej, niż podróbka rzeczywistego fezu (bo oryginalny, a nie głupotka dla turystów, to jednak jest droższy) :lol2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fez w grze: http://wiki.teamfortress.com/wiki/Familiar_Fez - kosztuje 17,49 ojro.

Fez prawdziwy (prawdopodobnie gorszej jakości, bo pierwszy wynik w google pokazuje fezy za ok. 40-50$, stąd moje przypuszczenie, że to "głupotka dla turystów"): http://www.hatsandcaps.co.uk/Fez-Hats-CFEZ/ - 16,95 ojro.

Ale ale - czytaliście newsa? http://www.shacknews.com/onearticle.x/66120

Ludzie, którzy stworzyli modele itemów sprzedawanych w grze, dostali tantiemy za pierwsze dwa tygodnie sprzedaży w wysokości od 39 do 47... tysięcy dolarów :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie zapomniałem, że istnieje świat poza monitorem ._. Myślałem, że w grze mamy dostępne dwa rodzaje fezów :D Ale to chyba nie jest pierwszy przypadek, kiedy wirtualna wersja przedmiotu kosztuje więcej od jego rzeczywistego odpowiednika, aye (Vide Old Guadalajara aka sombrero, ba, nawet prawdziwa ushanka kosztuje mniej). Co ciekawe, prawdziwe otolaryngologist's mirror kosztuje dużo, dużo (3x) więcej :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślenia na temat zysków modderów: skoro dostali taki procent od sprzedaży, to znaczy, że Valve zarobiło na wirtualnych przedmiotach jeszcze więcej. Czyli uznali ten krok za udany. Czyli w kolejnych grach coś takiego będzie, jest to raczej nieuniknione - już teraz mówi się o tym w przypadku Dota 2. Dziwi mnie, że jeszcze nie ma bajeru z itemami w L4D2, ale na X360 są dostępne jakieś alternatywne koszulki, więc pewnie wkrótce czymś takim zostaniemy uraczeni.

Dopóki będzie to w stylu TF2, czyli przedmioty wpływające na rozgrywkę można znaleźć w miarę sensowny sposób, to mnie to nie przeszkadza. Jeśli ceny byłyby wyraźnie niższe, to może nawet sam bym coś kupił (do 1 ojro :P ). Zarobek modderów oznacza, że będzie więcej zgłoszonych broni. To oznacza też, że będzie więcej update'ów i to zaliczam jako coś pozytywnego - nowe bronie zawsze dają nowe życie TF2 i chwile, gdy ludzie wypróbowują nowe rzeczy są świetne i tworzą nowy klimat. Choć chciałbym też jakieś nowe oficjalne mapy, bo hightower i upward bardzo mi się podobają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe i pokazuje jak jeszcze wiele może zrobić Valve w kwestii update'ów do swoich gier ;] Przyznaję, że w TF2 nie grywam ostatnio za często, ale może mi się to odmieni... nowa mapka wygląda naprawdę ciekawie i klimatycznie, ale bardziej scepytyczny jestem do zawartości tych itemów dla Medica. Jest potwierdzone, że coś będzie, ale czy to naprawdę tak ma wyglądać? Choć fryze ciekawe, wedle komentarza jakiegoś usera jeden pasuje do 'anime pervert' czy coś w ten deseń ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotki o Medic Polycount Update słyszałem gdzieś w okolicach samego Mann-conomy, ale nie było żadnego potwierdzenia i w rezultacie zapomniałem o sprawie. Tym razem koleś powiązał jakieś fakty i coś może z tego być, choć wolę pozostać sceptyczny - lepiej się mile rozczarować. Prawdopodobnie w najbliższy czwartek event powinien się zacząć, więc dowiemy się raczej niedługo. Ja będę zadowolony, jeśli tylko przywrócą możność zdobycia brakujących achievementów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej się słyszy o planowanym Polycount Update dla medyka. Jeśli ma być, to albo w ten czwartek, albo w przyszły. Na Steam Forums ktoś zebrał propozycje itemów dla medyka z forum Polycount. Który zestaw podoba wam się najbardziej? Oczywiście chodzi mi o opinie na temat modeli broni, bo właściwości TF2 Team wymyśli sobie samo. Dla mnie najbardziej efektowne zestawy to #1 z zalinkowanego tematu, przede wszystkim za The Cad Cadaver Chimera Chopper :D Na drugim miejscu #6 za kuszę i piłę, hełm troszkę taki sobie. Na trzecim #10, przede wszystkim za rewelacyjny kapelusz - gdyby dodali efekt wyładowań elektrycznych, to byłoby świetnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team Fortress mnie nie lubi... wycraftowałem sobie swoją drugą czapkę i okazało się, że to ta sama, co wcześniej :dry: (na szczęście wymieniłem się z kumplem)

Drugą rzeczą, dla której mnie nie lubi to to, że przedmioty wypadają mi dosyć rzadko (i głównie to samo)... a i teraz mam już pięć skrzynek Mann Co i nie wiem jak się ich pozbyć, bo raczej real cashu marnować nie chcę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomia zawitała na dobre w społeczności graczy TF2 - a cena skrzynek poleciała na łeb, na szyję od momentu wprowadzenia update. Zresztą i tak dla wielu graczy są one bezwartościowe. Spodziewam się zmian związanych z nimi - może będzie je można przetopić na scrap metal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się - na początku jeszcze jakąś tam przyzwoitą cenę za nie można było dostać, a teraz trzeba ich mieć mnóstwo, żeby dostać zwykły przedmiot! I albo Valve wprowadzi możliwość wydropienia klucza (mało prawdopodobne), albo skrzynki będzie dało się wykorzystać, jak powiedział Saint, w craftingu. Zobaczymy.

Swoją drogą - mała poprawka podczas wymiany teraz jest. I więcej miejsca "handlowego". Aż taki przepływ? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyszedł spodziewany update, z niespodziewaną zawartością - zamiast bajerów dla medyka dostaliśmy nowe czapki! Dobra, przesadzam, ale takie było moje pierwsze odczucie. Update dopiero się ściąga, więc nie obadałem jeszcze walki z Horsemannem i nowej mapy (NPC w grze FPP? :huh: ), ale przynajmniej można się cieszyć możliwością zdobycia tak starych achievementów, jak i czterech nowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizys krajst, kolejny apdejt, i do tego mający pół gigabajta? Valve to potrafi zrobić niespodziankę... Nowe acziki nie wydają się specjalnie trudne (poza tym wymagającym wycrafcenia czapki). Wiem też, że nie będziemy chcieli czekać kolejny rok by je odblokować :D Proponuję zatem nieco sobie to poułatwiać :chytry:

Edit: Rany, jest jeszcze jakaś aktualka do L4D. Ciekawe, co tym razem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedinus, do każdej gry z aczikami podchodzisz z nastawieniem na ich wymaxowanie? Dla mnie umawianie się ze znajomymi i wspólne bezstresowe zabijanie się dla kilku głupkowatych aczików to zabijanie przyjemności z gry. Lepiej zrobić to z nieznajomymi na serwerach (co jest o wiele trudniejsze) niż bezstresowo nabić je sobie. Acziki jak sama nazwa wskazuje to osiągnięcia, a nie bezstresowe obowiązki, więc jeśli ktoś jest za mało wyskillowany (ach, ta dzisiejsza neopolszczyzna) by je zrobić nie powinien ich nabijać w taki sposób. Bo i po co? Pochwalić się przed kolegami, że zabiłem Pyrem szpiega (kolegę który stał jak kołek) zapalającego papierosa?

edit:

Na takie postępowanie na serwerach jest odpowiednie określenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sed ale ci pojechali z tymi achievami, na pewno ci głupio teraz.

Co do nowych - właśnie wlazłem kontrolnie na serw i najzupełniej przypadkowo trafiłem na prezent, który musiał się zrespić gdzieś pod moimi nogami, bo nawet nie zauważyłem go i nie wiem, jak wygląda. Gdyby ktoś chciał zazdrościć, to nie ma czego, bo nie wyrzucił maski - może później wyleci jako random drop. Nowa mapka jest moim zdaniem fajna. Wyleciał też Horsemann i zaczął pwnić, ale nie załapałem się na grupowe ubijanie go i nie dostałem achievów. Zarówno zeszłoroczne, jak i tegoroczne achievy wyjątkowo zamierzam zdobyć w sposób ustawiony i z premedytacją pozbawić się satysfakcji z ich osiągnięcia, bo za rok, gdy będzie (prawdopodobnie) kolejna okazja do ich zdobycia, to ja mogę już nie żyć albo - co gorsza - Valve zbankrutuje i zamknie serwery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...