Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PiT

Rozwiązany: Pierwsza konsola(Ps4 vs X One) dla zatwardzialego PCtowca

Polecane posty

Witam,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć że wiem, że takich tematów jest dużo i az głupio mi pisać kolejny zamiast wyśrodkować sobie odpowiedź z innych tematów. Jednak moja sytuacja jest na tyle specyficzna, że muszę ja dokładne opisać i wysłuchać co macie do powiedzenia.

Otóż przez moje prawie 25 lat życia do grania używałem PC.Kiedyś grałem dużo i często, jednak mój PC mimo że kiedyś był wymiatająca bestią teraz ma prawie 7 lat i nie ruszaj juz na nim nowe tytuły. Wiec siłą rzeczy nie gram juz za duzo.

Chcąc kupić nowy pewnie musialbym wydać 3-4 tysie na samego PC żeby być zadowolonym bo jestem wymagający. Niestety nie stać mnie na taki wydatek. Pomyślałem, że może kupując konsole taniej to wyjdzie.

Do grania zawsze używałem klawiatury i myszki, z padów korzystałem sporadycznie i nigdy nie moglem przyzwyczaić się do "grzybków".

Z konsolami przez całe życie mailem chyba styczność nie większa niż 5 razy i łącznie nie spędziłem przy nich nawet godziny.

Z obydwu poprzednich generacji. Kojarze tylko kultowe tytuły wyłącznie ze slyszenia. reszty totalnie nie znam Wiec to moze byc problem.

Co do gier na PC grałem w FPSy, gry akcji, RPGi jakies strategie czy RTSy.Zazwyczaj grywałem też single i mniej multi wiec takie gry jak Destiny czy titanfall czy inne masówki raczej mnie nie interesują . Nie lubie sciganek i gier "sportowych". Czyli wszystkie forzy, drive cluby, fify itp itd mnie totalnie nie obchodzą.

Wiem, że i na xboxie i na ps trzeba placic abonament ale miesięcznie są to chyba groszowe sprawy. Który ewentualnie byłby lepszy?

Z konsoli korzystałbym na telewizorze LG 55LA740S. nada się? Konsola ma też służyć jako odtwarzacz Blue Ray

Dodatkowo mam Sony Xperie Z3 i szybki router w domu, a słyszałem ze niby na ps4 można grać zdalnie???

Jesli byście mogli powiedzcie jakie tytuły polecacie itp itd coś co dalo by mi jakas wskazówkę bo co do tytułów konslowych jest zielony totalnie.

Wiem tę z PS4 niema kompatybilności wstecznej a Xbox one niby ma ale na razie lista tytułów wygląda tak trochę chyba żałośnie

Jesli ktoś doczytal az do tego miejsca to naprawde dziekuje i prosze o jakaś opinie i rady xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zatwardzialy pecetowiec, ktory stwierdzil, ze prawdziwym zwyciezca zostaje sie bedac graczem multiplatformowym i przerobil PS3, X360 i Nintendo Wii, bedac na Twoim miejscu kupilbym PS4. Oferta tytulow na Playstation jest moim zdaniem ciekawsza od tej na XBOX. Troche mnie tylko martwi opis gier, w ktore glownie grales na PC (FPS, gry akcji, RPG, strategie). W FPS da sie grac na padzie (przeszedlem tak kilka COD-ow i spedzilem kilkadziesiat godzin w multi), ale jesli wczesniej grales w nie na myszy i klawiaturze, to grajac w nie na padzie najprawdopodobniej tak jak ja bedziesz mial wrazenie takie, jakbys zupe jadl widelcem. Niby mozna, ale najwygodniejsze to nie jest. Gry akcji i action-RPG na konsoli to danie glowne, moim zdaniem w gry takie jak Assassin's Creed, Tomb Raider, Splinter Cell czy Wiedzmin 3 powinno sie grac na padzie. Tak samo roznego rodzaju platformowki i zrecznosciowe scigalki. Lipa zaczyna sie natomiast przy strategiach i RPG pokroju Pillars of Eternity, gdzie sterowanie mysza to podstawa dla wygody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu brał bym Ps4. Obydwie konsole odtwarzają blu-ray więc o to nie musisz się martwić. Ps4 wiem, że ma też youtube smile_prosty.gif Jak się zastanawiasz to zobacz co się działo na targach Paris Games Week. Moim skromnym zdaniem Xbox one został zmasakrowany pod względem gier ekskluzywnych. Warto też wspomnieć, że spora część gier w Xboxie One działa w 900p i jest przeskalowywane do 1080p gdzie Ps4 ciągnie wszystko w 1080p zapewniając nie raz większy framerate (przykładem może być wiedźmin 3 po ostatnim patchu). Co do abonamentu to tak, żeby grać w sieci musisz mieć wykupioną subskrypcje w przypadku ps4 jest to 69zł za 90 dni albo 179zł za 365 dni zarówno ps4 jak i Xbox przewiduje co miesiąc darmowe gry z tego tytułu. Tutaj też warto zwrócić uwagę ponieważ w przypadku ps4 mamy co miesiąc 3 darmowe gry i gdy daną grę pobierzemy jest ona już na zawsze przypisana do naszego konta i nawet jeśli zniknie ona z darmowej oferty nadal możemy w nią grać a z tego co się orientuje w Xboxie gra jest dostępna na miesiąc a potem znika bezpowrotnie. Kolejna sprawa przemawiająca na korzyść ps4 to ilość gier jakie trafią na ten sprzęt na chwile obecną mamy z tych większych tytułów tylko na ps4: The last of us remastered, Killzone Shadow Fall, Bloodborne, Uncharted Remastered, (3 części z ps3), Until Dawn, The Order 1886, inFamous Second Son, Knack, Resogun, Driveclub (który akurat cie nie interesuje). Dodatkowo tylko i wyłącznie na ps4 zmierza: Bloodborne The Old Hunters (27.11.2015), Uncharted 4 (18.03.2015) No i bardziej odległe premiery Detroit Become Human, Materfall, Ratchet & Clank, Horizon Zero Dawn, Wild, Gran turismo (też cie nie interesuje). Myślę, że z perspektywy gracza (bo nie kupuje się konsoli dla sprzętu ale dla gier) to lepiej wybrać ps4.

Jak masz jakieś pytania odnośnie ps4 to wal smiało jestem posiadaczem tej konsoli od dłuższego czasu smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FPS da sie grac na padzie (przeszedlem tak kilka COD-ow i spedzilem kilkadziesiat godzin w multi), ale jesli wczesniej grales w nie na myszy i klawiaturze, to grajac w nie na padzie najprawdopodobniej tak jak ja bedziesz mial wrazenie takie, jakbys zupe jadl widelcem. Niby mozna, ale najwygodniejsze to nie jest. Gry akcji i action-RPG na konsoli to danie glowne, moim zdaniem w gry takie jak Assassin's Creed, Tomb Raider, Splinter Cell czy Wiedzmin 3 powinno sie grac na padzie. Tak samo roznego rodzaju platformowki i zrecznosciowe scigalki. Lipa zaczyna sie natomiast przy strategiach i RPG pokroju Pillars of Eternity, gdzie sterowanie mysza to podstawa dla wygody.

Zdaje sobie sprawe że genre na konsole wygląda trochę inaczej i strategii czy klikanych rpg raczej tam nie uświadczę a FPSy bedą utrudnione smile_prosty.gif

Podziwiam twoja multiplatformowosc wink_prosty.gif

@ TheLegendNeverDies

Właśnie tez odniosłem wrażenie, że tych gier jest wiecej i są ciekawsze niz przy xboxie.

hmm Opłaca się kupic wersje terrabajtowa?

Z tego co czytałem aktualnie Sony sprzedaje terrabajtowki na starszym hardware które jest głośniejsze i mniej energooszczędne od nowej rewizji.

wyszły juz terrabajotwki na nowej rewizji?

Czy ktoś próbował remote play? da się tak grać?

Jak to jest z tym Psnem ? ludzie słusznie narzekają?

No i w koncu gry i ich ceny. wiem ze potrafią być sporo droższe od pecetowych ale słyszałem , że podobno można kupić taniej jakieś "używane" a co w tym chodzi?

Ogółem dziękuje za wyrozumiałość i długie, wyczerpujące wypowiedzi.

Jestem naprawdę wdzięczny smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Opłaca się kupic wersje terrabajtowa?

Opłaca się ale to zależy od ceny smile_prosty.gif Ja obecnie mam zainstalowane może z 6-7 gier i jeszcze 220gb wolnego Niestety same patche potrafią ważyć bardzo dużo. Jeśli lubisz kolekcjonować screeny i wideo z gier to lepiej brać 1T poniewaz nagrywanie i robienie screenów w ps4 jest banalnie proste i nawet jak ktoś nie przepada za tym to często coś nakręci na pamiątkę tongue_prosty.gif (np walki pvp w bloodborne)

Z tego co czytałem aktualnie Sony sprzedaje terrabajtowki na starszym hardware które jest głośniejsze i mniej energooszczędne od nowej rewizji.

Zgadza się ale tych prawie nie ma w sklepach a w polsce wersje 1T to w 99% już nowy model (nie tylko w wersji 1T ale także 500gb) jest już w sprzedazy i wypiera powoli starsze modele. Oprócz tego, że jest cichszy i ma mniejszy pobór prądu to niestety dotknęły go cięcia kosztów (matowa góra konsoli, luźno latające przyciski fizyczne oraz brak pięknego lustrzanego logo "PS") Sam bym kupił starszą wersje bo jest ładniejsza smile_prosty.gif Nowa wersja ma oznaczenie CUH-1200. Na każdym kartonie jest napisany model wiec w sklepie sobie będziesz mógł wybrać bo obecnie w magazynach są starsze jak i nowe wersje konsoli 500gb a 1T to jak pisałem wyżej 99% szans ze to model 1200.

Czy ktoś próbował remote play? da się tak grać?

Da się smile_prosty.gif Jeśli chodzi o vite to jest nieźle a jeśli chodzi o telefony Sony to patrz film. Ja telefonu Sony nie mam ale mam ściągniętą aplikacje playstation i czesto kożystam z telefonu jako klawiatury zeby szyciej odpisywac na wiadomości dla znajomych smile_prosty.gif

Jak to jest z tym Psnem ? ludzie słusznie narzekają?

Jedyne na co narzekam to wolne servery sony (download max 50mb/s) a reszta działa ok awarie albo prace konserwacyjne to teraz naprawdę rzadkość.

No i w koncu gry i ich ceny. wiem ze potrafią być sporo droższe od pecetowych ale słyszałem , że podobno można kupić taniej jakieś "używane" a co w tym chodzi?

Nówki zaraz po premierze to fakt jak na Polskę dość drogo bo ok 220zł. Używki po jakiś kilku miesiącach od premiery da sie kupić za 150zł. Są jeszcze wersje cyfrowe które można kupić na allegro bardzo tanio ale działa to na takiej zasadzie, że sprzedający udostepnia ci konto z grą na 1-2 dni ty ściagasz gre na swoją konsole przypisujesz do swojego konta i cieszysz sie grą. Minus jest taki, że jak sformatujesz dysk w konsoli to przepada ci gra. Gry w ten sposób daje się kupić nawet taniej od wydań PC tutaj masz przykładowe oferty http://allegro.pl/gr...ask[24629][2]=2 są to w pełni legalne gry nie musisz sie martwić, że ci zbanują konsole. Osobiście nie stosuje wole płakać i płacić te 220zł albo czekać aż gra stanieje do 150zł. Polecam też gametrade oraz znalezienie znajomego co też by kupił ps4 smile_prosty.gif Ja z kolegą regularnie sie wymieniamy grami co pozwala zaoszczędzić 50% kasy. No i na koniec porównanie nowej i starej wersji.

Aha no i moje gadanie możesz traktorwac troche z dystansem bo jestem fanboyem Sony tongue_prosty.gif Wszystkie to faty kupione nie długo po premierach :P

d2ODLzp.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony potwierdziło obniżkę cen w europie o jakieś 200zł więc możesz wypatrywać chociaż wątpie ze sklepy typu media markt ją wprowadzą (tam zawsze jest drogo) lepiej wypatrywać w internecie jakiejś okazji. Imo najlepsza oferta jest tutaj http://www.morele.ne...-1116b-707341/ (tylko tutaj akurat masz starasza wersje nie jest to 1200)ponieważ można odebrać osobiście i zapłacić na miejscu smile_prosty.gif Dla porównania http://www.mediamark...tion,id-1083801

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie musisz się obawiać starszego modelu. Jeśli akceptujesz fakt, że konsola będzie trochę głośniejsza to możesz śmiało brać. To nie jest w ten sposób, że poprzedni model był wadliwy i zastąpili go nowym smile_prosty.gif To już nie te czasy, że konsole masowo padały na YLOD czy RROD teraz mamy już trochę inny proces technologiczny tongue_prosty.gif Mimo wszystko jak ci się nie spieszy z kupnem to możesz zaczekać i przeglądać co jakiś czas czy obniżka już dotarła do polski :) 200zł piechotą nie chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...