Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zoldator

Odblokowanie portów VPN

Polecane posty

W tym roku uczelnia wpadła na "genialny" pomysł zablokowania stron z Torrentami, tak żeby studenci mieszkający w akademikach nie pobierali swoich ulubionych seriali czy coś. Problem polega na tym, że jednocześnie zablokowane zostały bez mała wszystkie gry online (wyjątek - CS:GO, ale jeśli mam wybór między CS:GO a niczym, to wybieram nic). Sprawdzane w League of Legends, Destiny, Battlefield 4, becie Battlefronta, King of Fighters 2002UM, Rising Thunder itd. na dwóch komputerach i PS4. Ktoś mi napisał, że ma to coś wspólnego z zablokowanymi portami VPN, ale moja wiedza na ten temat jest tak ogromna, że próba przeczytania o tym na internecie zaowocowała ścianą jakiegoś bełkotu, którego nie rozumiem. Mógłby mi ktoś w miarę ludzkimi słowami wyjaśnić, co powinienem zrobić? Jeśli potrzeba podać jakiś sprzęt czy coś to podam, po prostu nie wiem co jest do tego potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to związek z zablokowanymi portami i można to obejść np. za pomocą VPNa.

Chodzi o to, że gry nawiązują połączenie z serwerami/innymi graczami na jakimś porcie i jeśli te porty są zablokowane, to nie można nawiązać połączenia. Można spróbować się przetunelować przez takie łącze, np. za pomocą VPNa właśnie. W takim przypadku tworzona jest dodatkowa sieć w już istniejącej i dane są przepychane przez nią.

Pewnym problemem może być jednak znalezienie odpowiedniego VPNa (no chyba, że masz własny serwer, na którym możesz coś takiego postawić, wtedy w ogóle problemu nie ma).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...