Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

webtom

Switch 50 zł/router 200 zł

Polecane posty

Witam,

Może przed wypełnieniem ankiety krótki wstęp - dotychczas miałem komputer A korzystający ze zwykłego połączenia kablowego. Ostatnio oprócz niego mam jeszcze komputer B. Głównie zależy mi na tym, żeby komputer A zachował dostęp do internetu, a także żeby A i B były ze sobą połączone (przy połączeniu przewodowym pewnie ciężko będzie zejść poniżej 100Mbps i taka prędkość w pełni mnie satysfakcjonuje). O ile mi wiadomo do tego bez problemu wystarczy switch, tyle że tak sobie myślę, że mógłbym przy okazji nieco poprawić zasięg sieci WiFi, stąd pomysł, by zainwestować nieco więcej i kupić router.

1. Powiedzmy 50 zł w przypadku switcha i 200 w przypadku routera (w obu przypadkach nie wykluczam przekroczenia budżetu, jeżeli będzie warto).

2. Osiedlowy dostawca wysyłający sygnał radiowo.

3. Od bardzo dawna nie zarejestrowałem prędkości powyżej 1MB/s.

4. Radiówka jest połączona z routerem #1 i do niego podłączony jest mój "kabel do internetu". Z istotniejszych elementów infrastrukturalnych jest jeszcze router #2 (który właściwie pełni tylko rolę Access Pointa, zresztą często dosyć nieudolnie) i drukarka łącząca się chyba z routerem #1 (nie zaszkodzi mieć do niej dostęp, ale nie jest to konieczne).

5. Zakładając router - poza tymi dwoma komputerami jeszcze pewnie góra 2-3 urządzenia po WiFi.

6. Dzielenie pasma mnie nie interesuje (sformułowanie warunku pominięcia tego punktu sprawia, że nie mogę tego zrobić wink_prosty.gif).

7. Naliczyłem trzy urządzenia w standardzie N.

8. Najchętniej kupiłbym to to w proline.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze. Kupując router chcesz zastąpić, któreś z twoich urządzeń, tj "router #1" lub "router #2"? Router numer jeden - wysyła on w ogóle sygnał Wi-Fi czy zamiast tego jest zwykłym klientem AP odbierającym sygnał z anteny twojego dostawcy (antena najczęściej wkręcona w router/AP zamiast fabrycznej)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, obecnej konfiguracji sieci nie chcę tykać - zawsze byłaby jakaś szansa, że coś popsuję, a mając własne urządzenie będę mógł eksperymentować do woli.

Oba obecne routery mają swoje sieci Wi-Fi - #1 właściwie nigdy nie robił problemów, tyle że jest w niezbyt szczęśliwej lokalizacji i miewa problemy z zasięgiem, natomiast #2 z reguły bardzo się nie lubi z urządzeniami mobilnymi (ostatnio co prawda pod tym względem znacznie się poprawił, ale to zapewne podobny mechanizm, jak w przypadku polityki i zbliżających się wyborów i wcale nie zamierzam się na to nabrać wink_prosty.gif).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że na fachową pomoc trzeba nieco poczekać, ale 2 tygodnie to już trochę przegięcie smile_prosty.gif

Samodzielnie wytypowałem dwa switche (100Mbps i 1000Mbps od TP-Linka), mógłby je ktoś jakoś ocenić?

Wpadł mi też w oko taki router od Asusa, byłby to dobry wybór? I czy on, albo jakiś inny w miarę niedrogi router mógłby działać jako switch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...