Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nico95

Rozwiązany: Restart przed władowaniem BIOSu

Polecane posty

Witam,

dzisiaj drugi raz zdarzyło mi się, że podczas uruchamiania komputera ten ciągle się restartował. Na ekranie monitora nie zdażył pojawić się nawet BIOS. a komputer cały czas gasił i zaświecał diode sygnalizującą działanie komputera na obudowie. Słychać też było rozruch wentylatora w zasilaczu. Jak myślicie co może się dziać? Dodam że po odpięciu kabla sieciowego i wyłączeniu zasilacza, komputer włączył się normalnie. Ze sprzętem jak już ruszy nie ma żadnych widocznych problemów. Sprzęt z sygnaturki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, komputer bez kręcenia, napisałem do morele ale nie mają pomocy technicznej i nie wiem co teraz, dostałem tylko informacje, że to może być coś z ustawieniami UEFI, to wczytałem fabryczne UEFI ale to byłoby dziwne bo nic nie zmieniałem sad_prosty.gif

Edit znalazłem, że może to byc coś z mobo. Ktoś ma pomysł jak to sprawdzić bez wymiany na inną, bo nie mam takiej możliwośći.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze poluzuj wszystkie śrubki które mocują płytę do tacki w obudowie (by wykluczyć naprężenia MOBO), nie odkręcaj ich całkowicie, wystarczy je zluzować z pół obrotu w przeciwną stronę do ruchu wskazówek zegara :)

Teraz spróbuj zresetować Bios. Aby to zrobić wyłącz komputer, odłącz kabel zasilający od zasilacza, zlokalizuj zworkę pod tytułem CLR_CMOS (lub podobnie) i przełóż zworkę z pinu 1-2 na pin 2-3 odczekaj kilka sekund i przestaw ją ponownie na zworkę 1-2. Podłącz kabel do komputera i go uruchom. Jak nie pomogło to możesz spróbować uruchomić komputer z jednym modułem ram (próbuj na jednym i drugim module) i zobacz czy problem się powtarza, jak wszystko jest w porządku na jednym module to problemem jest ram a nie MOBO (ale pierw przełóż ramy w inne sloty, jak miałeś obsadzone sloty 1-3 to ram włóż w sloty 2-4).

Następna sprawa, jak masz jakiś zasilacz to go podmień, uszkodzony zasilacz też może zawieszać kompa lub powodować jego restarty. Możesz też wymontować kartę graficzną i podłączyć monitor do grafiki na MOBO, ale nikłe szanse że karta powoduje restarty biosu smile_prosty.gif

W ten sposób sprawdzisz trzy komponenty bez podmiany MOBO smile_prosty.gif

Mam nadzieję że pomogłem :)

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówiłeś, efekt i jeszcze do tego wyjąłem jeden RAM i ogólnie troche nimi pożonglowałem, efekt restarty niezależnie od tego gdzie RAM sie znajduje. Po uruchomieniu komputera, dwa błędy

FW Status Recover Error and then 2 lines that say

ME Invocation Flow Error

Dzięki temu znalazłem to:

http://www.newegg.co...eviewID=3913923

A więc wygląda, że to płyta, bo ten zabieg z przesuwaniem tej zworki to chyba właśnie to czyszczenie CMOS co nie? tongue_prosty.gif Jest sens update'ować Bios czy reklamacja?

Edit: Co ciekawe znalazłem, że w takiej sytuacji mogą byc jakieś nieznane urządzenia w Menadżerze Urządzeń i rzeczywiście takowe posiadam :O

Edit2: Zrobiłem update UEFI do 2.20 przez IF. Niestety nic to nie dało :( Tak dla pewności sprawdze jeszcze zasilacz multimetrem, ale nie spodziewam się nic odkrywczego. W takim razie, to płyta :C Ktoś może wie jak to jest z reklamacjami w morele.net. Z tego co wiem, to musze im wysłać płyte w pudełku zastępczym.

post-70883-0-26614300-1445028312_thumb.p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...