Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jakasnazwatujest

Rozwiązany: Mała wydajność sprzętu

Polecane posty

Cześć wszystkim :D

Mam problem. Otóż wczoraj kupiłem nowy komputer (dane poniżej) i się zdziwiłem, że WoT na maksymalnych chodzi poniżej 20 kl./s.

- Intel Core i7-4720HQ (4 rdzenie, od 2.60 GHz do 3.60 GHz, 6 MB cache)

- 16 GB RAM

- 8 GB SSD SATA III

- 1024 GB SSHD 1600 Hz

- NVIDIA GeForce GTX 860M 4096 MB

- Intel HD Graphics 4600

Ktoś wie o co może chodzić? Dodam też, że po zakupie instalowało się coś od Nvidii, ale instalacja pod sam koniec na bardzo długo się zatrzymała (podczas instalowania DirectX). Instalację przerwałem. Nie wiedziałem, jak to potem uruchomić na nowo, ale niby wszystko działa.

EDIT: Po aktualizacji sterowników Driver Boosterem jest jeszcze gorzej, na maksymalnych ustawieniach jest 1,5 kl./s., a zalecane zmieniły się w niskie (wcześniej były wysokie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam też, że po zakupie instalowało się coś od Nvidii

A byłbyś w stanie to "coś" zidentyfikować? Bo jak przerwałeś instalację sterowników GPU to nie było to zbyt rozsądne posunięcie.

Jeśli to było coś w style GF Expirence, to odszukaj tego na liście zainstalowanych programów i ew. usuń.

Po aktualizacji sterowników Driver Boosterem jest jeszcze gorzej,

Nie przepadam za tego typu programami (takie skrzywienie) i postąpiłbym w sposób "ręczny" (w skrócie):

1. Wejście na stronę producenta laptopa i ściągnięcie sterowników tego modelu pod odpowiedni system.

1a. Gdyby na stronach producentów poszczególnych układów były nowsze, można spróbować ściągnąć je (ale nie koniecznie)

2. Zainstalować. Sterowniki graficzne najpierw warto usunąć przy pomocy np. DDU.

Na początek sprawdź w Menedżerze Urządzeń czy wszystek sprzęt jest poprawnie zainstalowany. Potem w ustawieniach ekranu używaną domyślnie kartę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hrabia93 - sprawdzałem, działała Nvidia.

MikaelDorren - wiem, że nie powinienem tego przerywać, ale już kilka godzin stało w miejscu, ale sprawdziłem i to wszystko jest zainstalowane. Driver Boostera już wywaliłem i faktycznie spróbuję pościągać sterowniki ze stron.

Ok, już wszystko działa biggrin_prosty.gif WoT na maksymalnych w kliencie HD 40-60 kl. Przy instalowaniu sterowników przełączyła się karta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...