Skocz do zawartości

Podkręcanie złomu do gier


MeO

Polecane posty

Witam

Jestem tutaj nowy, ale chciałbym usłyszeć zdanie doświadczonych kolegów.

Na sprzęcie trochę się znam, ale nigdy nie robiłem jeszcze podkręcania, w sumie do końca nie wiem czy na moim gruchocie da się cokolwiek zrobić. W sumie, potrzebuję rady, czy podkręcać, czy jednak zarobić i dołożyć sprzętu.

Tak więc.

Plyta główna : Gigabyte H61M-S1

Procesor: Intel Core i3-2120 3300.0 Mhz

RAM : 6 GB

Karta Graficzna: NVIDA GeFroce GT 610

(tak wiem że to gruchot)

Zasilacz: wydaje mi się że to ATX 300 W, ale będę rozkręcał, to jeszcze zobaczę

Model dysku twardego: Hitachi HDS721010CLA330

Dysk twardy : 1 TB Serial ATA 3 Gb/s

Reszty nie podaję, chyba ze będzie potrzebne.

Zasilacz ogółem wiem, że do wymiany będzie, ale na tą chwilę bardziej mnie ciekawi czy da się to jakoś podkręcić, tak żeby np. CS:GO chodził na 100 fps (kolega mi mówił, że na takim złomi ponoć takie cuda da się zrobić) - oczywiście, wszystko na minimalnych, 1078x876.

Na tą chwilę gram na 60-70 fps. Po czyszczeniu kompa i dołożeniu programu do przyspieszania komputera w czasie gier powinienem mieć z 80. Ale czy ze sprzętem da się coś zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procka nie podkręcisz, ale to nie powinien być wielki problem, bo zapewne to karta jest hamulcem. Ją pewnie można by spróbować nieco podkręcić, ale prawdę mówiąc na zbyt wiele bym nie liczył - było nie było to konstrukcja przewidziana do wyświetlania pulpitu i jej wymiana na cokolwiek sensownego (choćby i jakąś używkę za 100-150 zł) powinna dać naprawdę solidnego kopa.

Oczywiście zanim zabierzesz się do kręcenia/wymiany karty, to podaj jeszcze model zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny za każdą pomoc, nawet w kwestii kupna/wymiany czegokolwiek w moim kompie. Jutro podam nazwę zasilacza.

Szkoda, że jednak trzeba wydać troche kasy, no ale cóż, nie ja kompa kupywałem. Żałuję, że mnie nie było przy kupnie, ale nic nie zrobię.

PS. Jedno pytanie - czy na tym modelu płyty głównej wejdzie mi GTX 750 i procesor z seri Core-i5 z intela? (4400) (oczywiście na lepszym zasilaczu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie, jedna odpowiedź - nie.

Jakby to jednak rozbić na dwa pytania, to tak, GTX 750 wejdzie, natomiast i5 z serii 4xxx nie. Wejdą za to i5 z generacji Sandy/Ivy Bridge, przy czym jeżeli po prostu liczysz na przyzwoity wzrost wydajności w CSie, to spodziewam się, że akurat wymiana procka nie będzie potrzebna (choć naturalnie nie zaszkodzi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi się bardziej przyda na przyszłość i tak, bo na pewno będę chciał mieć około 200 fpsów. No i też będę używał 144Hzowego moniotra, a do tego potrzebny raczej jest dobry procesor żeby odczuć różnicę (nieodczuwalną dla nieprofesjonalnych graczy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...