Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

PC 2,5-3k

Polecane posty

  • Cena: jak w temacie, najlepiej jak najtaniej
  • Części: mam dysk 500GB i wysłużoną obudowę SilentiumPC Gladius 600, jeżeli będą pasować to chętnie je wykorzystam
  • System: bez systemu, zainstaluję Win7 x64 z dreamsparka i jakiegoś Archa
  • Sklep: obojętne, może być coś z salonem w Warszawie; najlepiej żeby mi to złożyli przed wysłaniem
  • Rozdzielczość monitora: 1680*1050
  • Zastosowanie: muszę nadrobić zaległości z gierkami, no i jakieś kucowskie zastosowania typu programowanie
  • Podkręcanie: nie wykluczam o ile nie trzeba dokupować dużo droższych wersji procka i drogich coolerów
  • Uwagi: póki co może być bez SSD, dokupię później, generalnie mogę RAM itp. dokupić za miesiąc lub dwa

thx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że jak masz obudowę i dysk, to i pewnie z ewentualnym napędem (na SATA) nie będzie problemu (a może i zasilacz się nada?).

Zestaw widziałbym jakoś tak - jakbyś był w stanie, to wcale by nie zaszkodziło dorzucenie do i5 4590, a jakbyś potrzebował płytę w formacie ATX, to trzeba by dorzucić do B85-G43.

No i pozostaje kwestia karty graficznej - można się zastanawiać, czy nie wziąć R9 390, która ma więcej (bezproblemowej) pamięci, tyle że przeciwko niej przemawia pobór energii, niska rozdzielczość Twojego monitora (Radeony zyskują dopiero powyżej FullHD, a w takiej rozdzielczości nawet 3.5+0.5GB vRAMu w 970tce nie powinno być żadnym problemem) i (o ile mi wiadomo) średnia współpraca Linuxa i czerwonych kart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście powinienem znaleźć jakiś napęd (tylko nie wiem na jakie złącze); co do kart graficznych, to do loonixa wolałbym nvidię, bo mam złe doświadczenia z radeonami

przydałaby się sieciówka wifi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddalem swojego Tagana 600W t3trisowi biggrin_prosty.gif. W takim razie chyba wezme zestaw webtoma, tylko potrzebna mi jeszcze sieciowka z wifi. Thx Ewentualnie jakis naped poleccie, bo stary chyba mam na tasmie ata

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu zwykłego usera główną różnicą między tymi płytami będzie rozmiar. Z poziomu takiego hakkera jak Ty to nie wiem.

EVGA jest jednym z lepszych wyborów, głównie przez dobry serwis gwarancyjny (w razie gdyby się coś z kartą stało)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, to jeszcze pytanie o te pamięci Mushkina - pokazuje mi że średnio z ich dostępnością w morele.net (tzn. trzeba czekać 4-6 dni, a mnie się nie chce), a chciałbym u nich wszystko kupić. Jest jakiś rozsądny zamiennik?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karty to jeżeli nie ma drastycznej różnicy w jakości/gwarancji to wolałbym jakiś nieco tańszy model GTX970, bo ten evgi podrożał do 1645zł (chyba że wcześniej też tyle kosztował a ja mam jakieś projekcje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagam, żeby nie były drogie i żeby się podłączyły pod mobo, które poleciłeś smile_prosty.gif. Do starej budy nie mam żadnych wentylatorków, więc pewnie kupię w jakimś najbliższym sklepie dwie sztuki żeby walnąć na przód i tył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...