Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

conti94

Rozwiązany: Monitor - gry/filmy

Polecane posty

Witam, planuje zakup monitora do komputera. Lubię grać w różnego rodzaju gry oraz oglądać filmy. Poniżej zamieszczam opis.

  • Cena. 500 zł ewentualnie droższy, jeżeli będzie warto.
  • Główne zastosowanie. Gry, filmy.
  • Rozmiar. coś około 24-26 cali.
  • Złącza. Tylko DVI.
  • Matryca. Dobrze gdyby to było FullHD.
  • Dodatkowe funkcje: Niekoniecznie, ale jeżeliby się udało to obracany ekran. Co do tunera telewizyjnego.. Myślałem nad tym, ale takie monitory są znacznie droższe, a nie jest to dla mnie konieczne.
  • Konfiguracja komputera. Komputer niebawem będzie wymieniany na nowy sprzęt, także karta graficzna będzie jak najbardziej wysokiej jakości.

Proszę o pomoc w wyborze i konkretne oferty. Co do firmy to myślałem nad LG, ale właściwie jestem zielony w producentach. Aktualnie posiadam monitor LG Flatron 19 cali. Korzystam z niego bardzo długo, bez żadnych zastrzeżeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, to tak (szczególnie jeżeli mówimy o monitorach za trzycyfrową kwotę). Mi to na co dzień zupełnie nie przeszkadza, no ale ciemniejsze sceny (głównie w filmach) wyglądają raczej mocno przeciętnie.

PS  Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie, czy ten monitor rzeczywiście jest wart kupna, czy nie lepiej dołożyć i kupić coś innego? Powiedzmy, że mógłbym zapłacić 700-800 zł.

I jak to jest z tą przejściówką. Czy nie utracę przez to jakości obrazu. Wydaję się, że bezpośrednio złącze DVI jest lepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ~800 zł pojawiają się dwie niezłe opcje - Dell P2414H na matrycy IPS z nieco lepszymi kolorami niż w AOCu, a także iiyama X2483HSU-B1 na matrycy AMVA+ (świetna czerń, ale nieco gorsze kolory i przede wszystkim nie tak dobre czasy reakcji). Jeżeli planujesz grać w sieciowe FPSy, to iiyamę raczej możesz sobie odpuścić, jak nie, to też się nieźle nada.

HDMI i DVI (a także DisplayPort) przesyłają obraz cyfrowo, więc stosując przejściówkę nie pogorszysz jakości obrazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich raz jeszcze.

Chciałbym zapytać, o połączenie miedzy monitorem AOC, który był wcześniej wymieniany. Mianowicie planuje wymianę karty graficznej i zapewne będzie miała ona złącze hdmi. Czy jest różnica między połączeniami hdmi-hdmi czy np. dvi-hdmi z przejściówkami. Ewentualnie czy jest jakieś lepsze połączenie. Słyszałem o nowym standardzie który ma być wprowadzany a mianowicie mini display port. Co możecie doradzić. Ewentualnie za dopłatą, ale żeby monitor spełniał standardy przez najbliższe parę lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie najlepszym złączem jest Display Port, ale w przypadku monitora tej klasy nie ma znaczenia czy użyjesz HDMI, Display Port czy DVI. Dopiero przy większych rozdzielczościach i np. monitorach 144 Hz trzeba uważać czym się podłącza, bo np. na wielu monitorach 144 Hz jest HDMI, które jednak nie pozwala przesłać obrazu przy takim odświeżaniu. Tutaj jednak takiego problemu nie ma.

Producenci kart też raczej nie odejdą od tych złącz - HDMI jest zbyt popularne by je nagle porzucić, podobnie jak DVI.

Co do przejściówek, to nie powinny wnosić one żadnych zmian, bo to w końcu sygnał cyfrowy który albo jest, albo go nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...