Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wysokiandrzej

Kepler-?452b

Polecane posty

No ale z drugiej strony popatrz jak od czasów średniowiecza zmienił się średni wzrost człowieka. Wtedy przeciętna to było ile 170cm? Dzisiaj to już 180, a ja w sumie zauważam, że obecnie dzieciaki, które są jeszcze w liceach, są w sporej części jeszcze wyższe.

No, ale to znów nie musi być wina samej ewolucji, a tego co się nam dodaje do żarcia. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z drugiej strony popatrz jak od czasów średniowiecza zmienił się średni wzrost człowieka. Wtedy przeciętna to było ile 170cm? Dzisiaj to już 180, a ja w sumie zauważam, że obecnie dzieciaki, które są jeszcze w liceach, są w sporej części jeszcze wyższe.

No, ale to znów nie musi być wina samej ewolucji, a tego co się nam dodaje do żarcia. ;]

No bo tak jakby nie jesteśmy już super łowcami :P

Also czynników może być znacznie więcej - ogólny lepszy stan zdrowia, bardziej różnorodna niż w takim średniowieczu dieta, możliwość poeszechnego i wygodnego uprawiania sportu.

Naprawdę może być tego dużo, więc może lepiej się zamknę i przestanę udawać, że mam Charles na imię. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to ewolucja, która zachodzi naturalnym biegiem - czyli nie jest przyspieszana nagłymi zmianami - zachodzi znacznie dłużej. Po 100 tysiącach lat nie oczekiwałbym jakichś gigantycznych zmian. :P

ewolucja zachodzi w sposób ciągły, a to, ile lat potrzeba, by powstał nowy gatunek, zależy od wielu czynników

o ile dobrze pamiętam z pszyry, to zięby Darwina wyewoluowały w różne gatunki w ciągu kilku tysięcy lat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewolucja zachodzi w sposób ciągły, a to, ile lat potrzeba, by powstał nowy gatunek, zależy od wielu czynników

Piszesz to, dlatego że moja wypowiedź temu przeczy, czy o tym nie wspomniałem?

napisałeś, że zachodzi znacznie dłużej, co jednocześnie jest prawdą (bo zachodzi cały czas, od powstania pierwszych organizmów), a jednocześnie dalsza część nie jest prawdą, bo po 100 tysiącach lat zmiany mogą być gigantyczne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może też ich w ogóle nie być.

i to miałem na myśli, a moja wypowiedź była jednoznaczna i zupełnie klarowna

brak zmian jest bardzo mało prawdopodobny

no still troszkę przesadził, ale przynajmniej prawidłowo odczytał mój post :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nenene

Biologiczne relikty to niekoniecznie dobry przykład. Jeśli sam zapamiętałem to dobrze z pszyry, są to gatunki wymierające. Giną właśnie na skutek ewolucyjnej stagnacji. Są jednak obecne, bowiem zaszyją się w miejscu na Ziemi, gdzie klimat i inne czynniki środowiskowo odpowiadają tym, które tolerują (odpowiednia temperatura, zasolenie wód etc.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że to, że kiedyś wyginą, to słaby argument? Istnieje naprawdę wiele czynników, które mogą ten drobny i niedogodny fakt wywołać. I dotyczy to każdego gatunku.

Dlatego właśnie mogę bez cienia wątpliwości stwierdzić, że w tej materii mam rację! 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...