Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Macieyon

Blackguards - Cena na Steamie i Saturnie.

Polecane posty

Witam.

Czasami przeglądam Saturn licząc na ciekawe przeceny gier. Zdarzało się, że znalazłem niezłe perełki typu Trine za 10 PLN i tym podobne. Lecz ostatnio znalazłem Blackguards: The Dark Eye po tej samej cenie. Spojrzałem więc na Steama i tam dokładnie TA SAMA gra kosztuje już 40 euro. Skąd tak wysoka rozbierzność cen? Myślę bardzo ochoczo o kupnie BG za 10 PLN i to w edycji pudełkowej, lecz Steam podaje mi takową cenę. http://store.steampowered.com/app/249650/?l=polish

Wie ktoś skąd to się wzięło? Bo nie wiem, czy na Steamie jest ta sama gra podana co w sklepie. Bo to dziwne, że gra w edycji pudełkowej kosztuje takie grosze, kiedy klucz na Steama już 4x tyle. Pytam, bo nie wiem czy brać BG: TDE ze sklepu, czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Skąd tak wysoka rozbieżność cen?

Steam i Saturn są dwoma niezależnymi sklepami i mogą sobie ustalać ceny jak im się żywnie podoba. Do tego Steam jest sklepem amerykańskim, który posiada ceny dostosowane do rynku amerykańskiego i krajów Eurolandu.

tl;dr - bierz gdzie jest taniej.

>że gra w edycji pudełkowej kosztuje takie grosze, kiedy klucz na Steama już 4x tyle

Czterdzieści Euro nie jest równe czterdziestu Złotym. Blackguards na steamie kosztuje około 14 razy tyle co w saturnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd. Więc 16x drożej wychodzi na Steamie. No ale skoro ceny są dostosowane "do krajów Eurolandu", to chyba ktoś nie zauważył, że w takiej Polsce w tym samym czasie gra jest w sklepie sprzedawana w edycji pudełkowej za 1/16 ceny ze Steama. To co to za dostosowanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jesli nie zauwazyles, to euroland obejmuje takze UK, Niemcy, Wlochy czy Szwecje. Steam naprawde nie bierze pod uwage, ze w takiej Polsce jakis lokalny sklep dal gre X na promocje, bo cena gier na Steam jest wspolna dla kilku roznych krajow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...