Skocz do zawartości

Polecane posty

Jako, że zobaczyłem, że wreszcie znieśli loterię w Kancolle - sezon na grindowanie można uznać za otwarty. Szybki poradnik "co i jak" niżej.

1. Czym jest Kantai Collection?

Japońska browserówka, gdzie grindujesz zmoefikowane japońskie statki z WW2. Jeśli tego nie wiedziałeś, to i tak tu nie wlazłeś.

2. Jak się zarejestrować/grać/etc.?

Po pierwsze: na kancolle wiki jest wszystko ładnie opisane w tutorialach, pewnie i lepsze by się po sieci znalazło.

Po drugie: kancolle znajduje się na platformie dmm (możecie w miecze pograć przy okazji), wejść i działać według metody na ciasteczka (tutek proxy connection), a później się rejestrujemy (tutek register). Później odpalamy tutorial how to play. [spoonfeeding done]

3. O czym tu gadamy?

Która shipfu jest śmieciem. Also, misje/porady do grindu/eventy. No i która shipfu jest śmieciem.

4. Dobre rady wuja Andrieja.

Po uno: warto przestawić na czas grania zegar na strefę czasową tokijską.

Po duo: nie wklejać screenów z widocznym nickiem na internety. Bo mogą banować.

____________________________________________________________________________________

Na początek, mój aktualny shipfu squad: Inazuma, Naka (oni wiedzą co mi dać) i jakieś dwie jeszcze średnie.

#inazumabeststarter

ygDlPkn.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Teitoku journal #1:

- Inazuma już w dwóch wyjściach wytankowała cały dmg w finalnych starciach [awawawa intensywnie]

- masę klonów już w drugim dniu

- eventowy sprite Oboro jest wesoły (pozdrawiam pana bielika)

- expedition status: still failing with fuel draining

- pewien forumeowicz co zaczął później już znalazł jakieś programiki do obsługi kancolle, gdy ja bawię się tradycyjną przeglądarką. kids this day

- jest wesoło, kuma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murakumo a cute starter. Trochę tsun, ale kij z tym.

Trochę u mnie kicha z dropami, z fajniejszych to tylko Naka i 3 z 4 chibi DDków (mam Chibiki, Inazumę i Akatsuki).

Olso KCV master race.

Ja dzisiaj przy tym cholerstwie większość wolnego dnia spędziłem ;_;

http://i.imgur.com/xnMRFhp.jpg

Moja obecna flota #1. Co prawda skleiłem też sobie w dokach Fusou, ale jako BB zżera w tym momencie tyle, że wypuszczę ją na wroga tylko kiedy naprawdę będę potrzebował. Zastanawiam się też ciągle nad wymianą Naki/któregoś DD na Tenryuu, ale jak na CL ma dość słabe staty. Mam też ofc flotę #2, głównie z chibi DD i Tatsuta do towarzystwa.

Oslo Kiso best shipfu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to Tenryuu nadaje się tylko na części :v

Moja flota #1. Murakumo się dymi właśnie wróciłem z 1-4

3fLu53D.jpg

U mnie też Tatsuta w drugiej flocie + DDki. Dropnąłem jedną z 1-3 a zaraz potem dostałem drugą z questu. Kocham takie RNG.

Przynajmniej będzie co na ekspedycje wysyłać.

Też spędziłem nad KanColle większość dnia ;_;

Szkoda tylko, że nie idzie wyciszyć muzyki, ale zostawić głosów, bo słucham sobie Undead Corpo zamiast OSTa (który jest bardzo fajny swoją drogą).

https://youtu.be/J1EMUAfyQa8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zmuliło mnie z tym maksymalnie.

W zamian łapcie to:

Rs3XwN1.jpg

Wczoraj obejrzałem jakiś filmik, gdzie koleś mówił, że 12 i 14 działa są kiepskie, za to te 12,7 są całkiem w porządku jak na early game to też powymieniałem dziewczynom trochę uzbrojenia. Murakumo dostała drugą wieżę, Naka dostałą 12,7 w zamian za 14cm, ze wszystkich statków, których nie używam też pozbierałem te pukawki i porozdawałem innym. Dwom dodatkowym DDkom dałem jeszcze wyrzutnie i na próbę wybrałem się na 1-3 rozjeżdżając wszystko po drodze. Na 1-4 jeszcze jestem trochę za słaby.

Olso dropnąłem Kumę więc teraz mam 4 DD i 2CL w pierwszej flocie. Za to Tetsuta dzielnie prowadzi drugą flotę na ekspedycje.

Obligatory Kuma post, Kuma~~

fBWj69x.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 1-4 zrobiłem, ale tylko dlatego, że wczoraj w stoczni skleiłem sobie Fusou, a dziś rano próbowałem zrobić CA ale wyszedł CVL w postaci Jun'you. W sumie nic dziwnego, na większą wersję było tylko 12% szans. W każdym razie teraz wysyłam ekspedycje i farmię 1-1, własnie dla Kumy i Tamy. Zacznę chyba też farmić 1-3, bo expa jest wyraźnie więcej a jakoś do Kai trzeba dobić.

Oslo nie polecam od razu robić BB, przynajmniej w celu używania go non stop, tylko właśnie do przebicia się przez cięższe node'y. Żre to paliwa i amunicji tyle, ile 5 DD/CL razem. CVL trzymam, bo chcę jej podbić level i 40/40 da się przeżyć, 85/120 już nie bardzo.

Zastanawiam się też w sumie, czy trzymać Sendai we flocie #1 czy przerzucić ją do #2.

Uważajcie też na questy w rodzaju 'Zaopatrz statek x razy'. Dopiero po kilku próbach zauważyłem, że resupply 6 statków naraz gra bierze za jedną czynność. Dużo szybciej jest klikać statki pojedynczo, osobno uzupełniając paliwo i amunicję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, złamałem się i też spróbowałem. Póki co całkiem fajne, mam jedną flotę (Kuma, Fubuki, Inazuma, Akatsuki, Shirayuki i Isonami) i questy idą, muzyka ładnie gra, shipfus się wdzięczą. Całkiem możliwe, że spędzę przy tym trochę więcej czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano próbowałem zrobić dwa CA i dostałem dwa DDki. No ok, zdarza się.

Później odbiłem się trochę z paliwem i ammo, to pomyślałem, że spróbuję użyć recepty na BB, bo z nich też CA lecą, to dostałem BB.

Sasuga RNG.

Dostałem Yamashiro, na 1-4 robi co prawda niezły pogrom, ale DD i CL dostają mocny wycisk na bossie. No i jest tak jak mówił Fel, ona sama wcina tyle surowców, że głowa mała. Ciekawe co to będzie jak kiedyś dostanę Akagi.

5LbGHMP.jpg

Na razie wrzucam ją do doku, odbije się z surowcami i podleveluje resztę to będę kombinował.

WTB a CA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to będzie jak kiedyś dostanę Akagi.

Zapytaj Fela. Z tym tempem, to za dwa dni wróżę u niego craft LSC.

Meanwhile: z lepsiejszych dropów dzisiaj to tylko Big Boss Kiso się udał, no i Oichi-bait aka Kitakami z craftu. A tak to śmieci i nawet Yuudachen nie wypada. :mad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem Yuudachi do składu <ok>

A co do Akagi to dostaje się ją z dość prostego do zrobienia questa (bodajże zniszczenie przeciwnego carriera). Pogooglałem trochę i sama nie żre tak dużo (60/55, sporo mniej niż BB) ALE podobno bombowce zużywają sporo boksytu. Muszę się porozglądać jak to jest ze zużyciem surowców przez tego typu uzbrojenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...