Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jini3

Mass Effect - aplikacja nie została właściwie uruchomiona 0xc00007b

Polecane posty

Po instalacji gry, przy próbie uruchomienia wyskakuje mi ww. komunikat. Dzieje się tak na zupełnie nowo kupionym laptopie (instalacja gry w dniu dotarcia do mnie komputera). HP Pavilion 15 p-205 - Windows 8.1 64-bit, procesor AMD A10-4655M, karta graf. AMD Radeon HD 7620G, 8GB RAM. Zainstalowałem wszystkie Microsoft Visual C++ Redestributable i Neframwork. Czy wina może leżeć po stronie "ósemki"? Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wszystkie Microsoft Visual C++

Czy instalowałeś zarówno wersje 64- i 32-bitowe?

Skoro komputer jest nowy raczej odpada infekcja (czasami powoduje ten błąd), jednak możesz przeskanować komputer za pomocą Malwarebytes AniMalware (klik!), upewnij się też, że masz aktualne wersje sterowników.

Jeśli chodzi o problem z działaniem na Windows 8 - możesz spróbować odpalić grę w trybie zgodności, znalazłem też informację jakoby pomagała instalacja odpowiedniego patcha (klik!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zamieszczam jeszcze trzy możliwe rozwiązania problemu. Sprawdzaj po kolei czy jest jakiś efekt, jeśli nie, przejdź do następnego. Najlepiej będzie jeśli po wprowadzeniu wszelkich zmian (tj. aktualizacje/zamiany plików) będziesz uruchamiał ponownie komputer.

1. Sprawdź czy masz aktualne DirectX i NET Framework. Upewnij się też czy gra jest w najnowszej dostępnej wersji.

2. Pobierz tę paczkę plików .dll i wrzuć do katalogu C:\Windows\System32\.

3. Poszukaj i pobierz poniższe pliki:

  • xinout1_1.dll
  • xinput1_2.dll
  • xinput1_3.dll
  • xinput1_4.dll
  • xinput9_1_0.dll

Wrzuć je do katalogu C:\Windows\SysWOW64.

edit: Przeoczyłem, że w pierwszym poście pisałeś o sprawdzeniu NET Framework, upewnij się więc po prostu co do DirectX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...