Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MLodyy

Rozwiązany: Klawiatura mechaniczna

Polecane posty

A pokaż mi test praktyczny MX gdzie automat nawala ciągle w klawisze i wytrzymuje tyle co deklaruję producent?

Nie zbaczaj z tematu bo gadasz głupoty jak Puri co też nie testowała.Kup przetestuj a potem sie wypowiedź dopiero ja testwoałem u kumpla klawe ma 2 lata nawala ją i działa i moje odczucia są takie same jak w testach PL i zagranicznych Bulwersujesz się bo nie masz pojecia o tych przełącznikach jak Puri a podnosisz głos i nabijasz sobie posty i tak testowałem sam klik i dłuższy czas przełaczniki bo jak bym tego nie robił to bym nie podnosił głosu w teamcie jak ty żeby zabłysnąć.To co podaje producent to są wartości zbliżone mogą a nie muszą wytrzymać tyle czy to będą MX czy inne jesteś ekspertem a czasem zadajesz głupie pytania.Jakoś nie widziałęm testów MX co pokazuję że tyle wytrzymują przełączniki co deklaruje producent.Po za tym udowodnji mi że MX wytrzyma tyle co deklaruję producent jak jesteś taki mądry?

Jesteś ekspert zrób dla nas videotest jak będą lepsze od przełączników firmowych zwróce ci honor i oficialnie napiszę na forum.

Green jest odpowiednikiem MX Blue ale reaguję szybciej jak wykazuja testy profesionalne który najnowszy jest na ehardware i tak samo jest w mojm odczuciu i nic nie wyolbrzymiam tylko potwierdzam słowa zawodowych testerów i nikt mi za to nie płaci.

Tu koleny test co potwierdza lepszą reakcje,głosność i działanie między MX jak napisał recenzent że korzyść przełączników Green widać nie tylko na papierze kto sam nie testwoał albo nawet nie macał nie ma pojęcia o ich działaniu

http://gadzetomania....-marketing-test

Przecinki mógłbyś zacząć stosować, bo inaczej możesz się dorobić moderacji postów. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Przeczytalem wszystkiw opinie. To teraz poprosilbym o pomoc w wybraniu najlepszej klawiatury do 400 i 500 zl osobno. Najwiecej bede uzywal jej do grania. Troche mniej do pisania (fb, poczta) . Obowiazkowe podswietlenie, mniej wazna ale super gdyby yla podporka pod nadgarstek no i mozliwosc zablokowania klawiszy windows :). Namieszaly mi w glowie te wszystkie przelaczniki i juz sam nie wiem..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inne przedziały cenowe się stosuje (specyfika rynku) - przy tańszej półce to masz Cooler Master Quickfire Ultimate / Qpad MK-70 / Ozone Strike Pro / Tesoro Durandal

Przy droższej półce: Qpad MK-85/ Tesoro Durandal Ultimate / Corsair Vengeance K70

@spinacz66

Primo: Razer nie robi sam swoich switchy, nawet nie zleca de facto swojego designu (w przeciwieństwie do Logitecha). Switche Kailha mają fatalną reputację (i o ile się orientuję, klawiatury na nich oparte dość często trafiają na naprawy gwarancyjne).

Secundo: "Zielone" switche, moim zdaniem, gdybym miał nowsze wersje "Czarnej Wdowy" recenzować, mają fatalne rozwiązania. Lubię w miarę silnie pisać na klawiaturze, ale... to, co zrobił Razer woła o pomstę do nieba - pewnie pomysłem było zrobienie czegoś na kształt klawiatur WASD-a, a wyszło...

Tertio: "Zielone" switche wytłumiają, owszem nieco dźwięk, ale z drugiej strony istnieją fabrycznie cichsze klawiatury oparte na Cherry MX (np. Aivia Osmium).

Quarto: Podświetlenie. Intensywność sprawia, że odechciewa się z niej korzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach i desingu nie powinno sie rozmawiać bo jednemu będzie pasował a tak jak tobie nie. Mi osobiście dobrze na niej sie grało ale każdy dobiera sprzęt pod siebie.Fakt podświetleenie ma agresywne bo to w końcu czarna wdowa ale jak komuś przeszkadza jest stopień regulacji albo wyłączenie całkowite. U kumpla jeszcze nie padłą i nie spotkałem się jeszcze w komentarzach ci co kupili żeby też reklamowali czy pisali o przełącznikach negatywnie.Więc nie powinno się sprzętu skreślać już na starcie każdy powinien przetestować sam własnoręcznie a potem się wypowiedzieć.Ja grałęm na wersji Ultimate 2014 na innych wersjach nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt podświetleenie ma agresywne bo to w końcu czarna wdowa
Być może to przez brak przecinków, ale ciężko mi wyłapać związek przyczynowo-skutkowy.
jak komuś przeszkadza jest stopień regulacji
Co prawda sam nie miałem z nią kontaktu, ale skoro Irenez narzeka na intensywność podświetlenia, to pewnie przeszkadza mu ono nawet na najniższej jasności.
albo wyłączenie całkowite
Czyli rada jest prosta - jak w nocy klawiatura świeci zbyt mocno, to wyłącz podświetlenie? Warto to przeboleć, bo w końcu da się je ustawić tak, żeby raziło nawet w ciągu dnia...
U kumpla jeszcze nie padłą i nie spotkałem się jeszcze w komentarzach ci co kupili żeby też reklamowali
A ile już ją ma(ją)? 3-4 lata? A nie, czekaj, 2014... Jeżeli chcesz wydać 500 zł i zostać testerem, to pewnie, nikt Ci nie zabroni, ale jednak wydaje mi się, że osobie zainteresowanej kupnem warto wspomnieć o niesprawdzonej (i ze względu na pochodzenie przełączników potencjalnie wątpliwej) trwałości. A fakt, że klawiatura za 500 zł działa ~pół roku ciężko mi nazwać jakimś wybitnym osiągnięciem.
czy pisali o przełącznikach negatywnie
Dziwne, tutaj i tutaj widzę kilka narzekań na zbyt głośną pracę (i tak prawdę mówiąc nie wiem, czy to wynika z tego, że rzeczywiście są bardzo głośne, czy może kilka osób postanowiło po prostu kupić tę klawiaturę, bo od Razera i droga, to na pewno musi być super i później się mocno zdziwili, że coś tam klika). Zresztą póki co widzę względnie mało opinii i raczej ciężko na ich podstawie wyciągać jakieś daleko idące wnioski.
Więc nie powinno się sprzętu skreślać już na starcie każdy powinien przetestować sam własnoręcznie a potem się wypowiedzieć
Skojarzyło mi się to:

1436212865_by_fajnytoster.jpg?1436220339

W jaki sposób w domowych warunkach chcesz przetestować trwałość przełączników?

A jak już oceniamy produkt na podstawie opinii, to mógłbyś mi streścić, jak ludzie oceniają Creative HS-800 Fatality (na podstawie choćby tego, czy tego)? Bo co prawda pojawia się kilka negatywnych ocen, ale one giną w tej całej masie niesamowicie pozytywnych opinii i chyba tak właściwie przyczepić się można tylko do kabla. Jest jakaś luka w moim rozumowaniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem jednemu będą pasowały MX a innemu Autorskie nie mam zamiaru nikogo przekonywać czy przekomarzać się bo to nie o to chodzi trzeba samemu wypróbować. Na morelach droższe jej odniamy mają jak i ona ma wiecej pozytywnych opini tak samo jak na komputroniki wersja 2014 i droższe dla mnie też jest ok a jak komuś nie podpasowała nie moja wina każdy ma inny gust. I co jak wydali 500zł i napisali pozytywne opinie razer im zapłacił za to?

Miałem te słuchawki swego czasu strzaskał plastik na nich i przy dłużeszej sesji cisneły w czerep. Nie jestem zwollenikiem kupowania sprzętu który jest desygnowany nazwiskami graczy bo im za to płacą.Po za tym nie podałeś mi praktycznego testu MX które wytrzymują tyle co podaję producent i z czego wnioskujesz że tyle wytrzymają z bajdużenia?

To dla czego powiedz mi coraz więcej producentów wprowadza swoje nowe przełączniki taki SS czy Logitech i inni prościej by było dawać do każdej MX a nie kombinować z nie sprawdzonymi a zwłaszcza że tyle kosztują?

Ja i moi znajomi nie kupujemy sprzętu do testów ani dla szpanu jak twierdzisz bo chyba żaden tester na swiecie nie kupuję tylko żeby zrobić videotest za swoje.

A do że MX są dłużej na rynku nie znaczy że są lepsze czy trwalsze bo na nich też nie ma praktycznego testu nigdzie

Dziwie się tobie jako ekspertowi jak jesteś pewień że Razer robi szmelc i sam nie testowałeś a wyrażasz takie poglądy. Zamów dla nas przetestuj możesz oddać 14 towar bez podania przyczyny kase dostaniej spowrotem i podzielisz się wrażeniami i odczuciem czy masz takie same jak ja przy obcowaniu z nią. Masz Uprzedzenie do Marki Razer tak między nami ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, autorskie przełączniki są wprowadzane dlatego, że Cherry produkuje je w dość ograniczonej ilości i w zasadzie nie ma możliwości zwiększenia możliwości produkcyjnych. To dlatego producenci sprzętu dla mas poszukują alternatywy. Piszę sprzętu dla mas, dlatego, że ceny klawiatur od bardziej popularnych producentów wyższej klasy (Ducky, WASD) zaczynają się w strefie cenowej, którą Tesoro, Razer, czy Steelseries ledwo osiągają.

Po drugie, jakkolwiek moja opinia o przełącznikach Omrona (Romer-G Logitecha) jest średnia (średnio mi się podobają), to jednak jest w nich coś nowego, a nie próba naśladowania przełączników Cherry.

Po trzecie, w przeciwieństwie do Razera, Steelseries, mimo że używa switchy Kailh (w Apex M800) - widać, że próbuje wprowadzić coś nowego (niskoprofilowe mechaniki). Za 2-3 lat będzie można się przekonać, o jakości (ponoć powtórnie selekcjonuje QS1), ale cena nie zachęca (w podobnej cenie jest Corsair Venganece K70 RGB/K95, nie mówiąc już o WASD-ach, Ducky Shine'ach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ceny niekórych są kosmiczne. Jedną widziałem klawiature Ducky tylko nie pamiętam dokładnie modelu miała fenomenalne przejście efektu Fali w podświetleniu RGB. Dzieki że się podzieliłeś wiedzą co do Logitechów jak je testowałeś to masz własne odczucia co do ich działąnia przydatne info dałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romer-G mają kiepsko wyczuwalny moment aktywacji i jak dla użytkownika, który nigdy nie miał do czynienia z mechanikami jest to ok, tak dla kogoś, kto kiedykolwiek coś robił na Brownach/Blue to może dyskwalifikować.Orion Spark na plus policzyć można jakość wykonania klawiszy, dodatków; na minus - jak wykonanie klawiszy jest rewelacyjne, tak podpórki pod nagarstki pasowałyby bardziej do klawiatury z supermarketu. Logitech mógłby też, jak dla mnie, zrezygnować z oryginalnej typografii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że walka jak w moim poście. @webtom zrezygnuję, ponieważ sprzedawca mi mówi, że to "prawdopodobnie" Cherry MX, dodatkowo jest sprowadzona z Niemiec i gwarancja jest u niego...

Ozone Strike Pro : http://allegro.pl/kl...5541842828.html - KUSI! Ale dlaczego Blue sad_prosty.gif? No ale mamy 400zł z przesyłką za tą Ozone smile_prosty.gif (ciekawe, ma gwarancję na 3 lata)

EDIT. Przecież sklep SFERIS w praktycznie moim mieście. Zadzwonię tam jutro i spytam się czy są może inne przełączniki oraz czy można przyjść "poklikać" smile_prosty.gif

EDIT.2 Na czym polega dokładnie zwrot do 14 dni? Czy mogę ją po prostu kupić, a kiedy nie będą mi pasować przełączniki zwrócić do 2 tygodni? Jeśli tak jest to ją kupię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysylasz oswiadczenie o zwrocie w ciagu 14 dni i potem wysylasz towar. Oryginalne nieuszkodzone pudeleczko musisz miec:p. Ladnie zapakowac itp. Podpytaj w tym sklepie i daj mi znac. Moze tego ozone uda sie dorwac na redach albo chociaz brownach :P. Moze uda sie "sciagnac" np.. Strasznie mi sie ta klawiatura podobA. Ale czuje, ze nie sprawdzi sie az tak dobrze w grach. A jak nie to zostanie jakis qpad albo quickfire. Poczekam jeszcze moze ktos znajdzie ta klawke i zalinkuje:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wiem, wiem. Jeśli można byłoby ją oddać "używaną" to kupiłbym ją kurierem ( darmowy ), bo czekać się będzie tyle samo co na odbieranie w sklepie, a nie będę chociaż musiał płacić za paliwo smile_prosty.gif

EDIT. Jeśli klawiatura nie będzie w żaden sposób uszkodzona to można ją oddać do 14 dni. Tak więc ja chyba swoją już wybrałem :) Gdyby mi ( albo mojej rodzinie ) nie spasowały te przełączniki to mogę ją oddać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odswiezylem temat. Bo wlasnie chce zamowic klawke :). Sytuacja sie zmienila i chce zapytac czy najlepszym wyborem do 350 zl bedzie qpad mk 70? Podswietlenie mA czyli to fo najbardziej potrzebuje :) @betpay moze pytales w sklepie o ta klawiature? Bylem u mnie w miescie w Łodzi w media markt itp i nie moglem znalezc ani qpada ani innej klawiatury ktora chcialbym kupic. Jedynie jakies steelseries. Qpad mk 70 bedzie dobrym wyborem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem mozliwosc przetestowania qpada mk 70 i nie podoba mi sie dzielony shift. Jest za krotki... i bardzo mi to przeszkadzalo. spodobala mi sie rowniez http://www.morele.net/klawiatura-cmstorm-quickfire-ultimate-cherry-mx-brown-sgk-4011-gkcm1-615169/

Duza jest roznica miedzy redami a brownaMi? Nie klikalem nigdy tych drugich. Warto brac tego cm quickfire?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek690

Akurat coraz więcej osób woli kailhy od Cherry, z racji tego, że ich klik jest jakby delikatniejszy, imo to Kailh Browny są jednymi z najfajniejszych przełączników na rynku (bardzo uniwersalna, jak żadne cherry), pozostałe to wedle gustu ;). Pod kątem jakości nie ma co się bać Kailhów, bo nic nie wskazuje na to, aby były gorsze i miały krócej "żyć".

@MLodyy

tak, różnica jest duża pod kątem kliku, jakbyś chciał przełączniki, którym bliżej do MX red to kailh browny takie właśnie są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że większość klawiatur opartych na Kailh ma jedną bardzo niefajną cechę - nieprzewidywalność. W zasadzie tylko Steelseries rozwiązało ten problem poprzez bardzo mocną selekcję przełączników - niestety pisanie na Razerach, czy Tesoro opartych na Kailhach to jest mordęga.

Między bajki można też włożyć zapewnienia Kailh o 50 mln kliknięć, praktyczny brak oporu podczas pisania dobrze nie wróży.

Poza tym Kailh Brown to ani bliżej do Redów, ani do Brownów. Nie mają tak płytkiej aktywacji jak Redy, nie mają też tak wyraźnie wyczuwalnego momentu aktywacji jak Browny.

Są gdzieś pomiędzy i w tym leży problem, że są odrobinę jak letnie piwo - meh...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh. Myślałem, że to tylko zwykły wybór klawiatury;P. A w tej chwili już sam nic nie wiem. Raz odradzają razer'y, raz je w pewnym sensie polecają. Chciałem wziąć qpad mk70 ale ten shift trochę mi przeszkadzał(pewnie kwestia przyzwyczajenia, no ale nie wiem). Zostaje chyba CM QuickFire

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...