Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NarutoWojti

Słuchawki 250-300zł

Polecane posty

Witam : ) Liczę na waszą pomoc !

- jakie obecnie używasz? Sony MDR-ZX100 (prawdopodobnie)

- czy używasz karty muzycznej/dac/amp ? Chipset zintegrowany na płycie głównej (MSI Z97 PC Mate) - Realtek ALC-887

- słuchawki mają być do gry i muzyki po równo (w sumie to bardziej mi zależy na jakości i barwie dźwięku niż np. na komforcie, przestrzenności, pozycjonowaniu - tak mi się wydaje xD)

- jakiej muzyki głównie słuchasz? rock, instrumental, klasyka, muzyka elektroniczna, metal (czyli w sumie dość uniwersalnie xd)

- maksymalny budżet? < 300zł

- stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? dźwięk

- jaki chcesz typ słuchawek: Nie jestem pewien sad_prosty.gif Otoczenie trudno określić. Ciche. Aktualne słuchawki słabo wygłuszają otoczenie - słyszę rozmowy i telewizor z innego pokoju. W mieszkaniu jest nas 3 osoby ,z czego 1 ze mną w pokoju.

- wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę)? Nie jestem pewien. Zdaję się na Was smile_prosty.gif Chyba większa scena lepsza , tak aby słyszeć kurczaki na respie przeciwnika. Chyba ,że to się odbiję na barwie dźwięku , to już nie za bardzo ;P

- gry w jakie gram: CS , BF, CoD

- czy będziesz często podróżował ze słuchawkami? Wszędzie chodzę ze słuchawkami. Muzyka musi lecieć 24/7 ,dlatego fajnie by było jakby były bez mikrofonu (ew. odpinany ,ale to niepotrzebne koszty)

- dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): nauszne albo wokół uszne ,które waszym zdaniem bardziej się nadadzą ^^

Wygląd nie gra roli.

Co myślicie o tych słuchawkach: Noontec zORO HD

Z góry dziękuję za pomoc biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z takimi wymaganiami masz do wyboru albo te Noonteci Zoro HD, albo Takstary HD6000. Z tym że te pierwsze wygłuszać będą słabiutko (nauszne), a te drugie dobrze (wokółuszne). Dodatkowo z pierwszymi mogą być, lecz nie muszą, problemy z jackiem 4-pinowym TRRS.

Jak znajdziesz Shure SRH440 w tej cenie, to też może być dobra propozycja, choć nie do elektroniki (pewne braki na niskim basie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem 3 recenzje tego Takstar'a i wygląda całkiem obiecująco :D Planowałem trzymać się bardziej progu 250 ,ale widać to nieuniknione i będę musiał celować w 300zł xD

A co sądzicie o tych słuchawkach:

http://www.morele.net/sluchawki-hyperx-hx-cloud-black-khx-h3cl-wr-636654/

Patrzyłem dzisiaj na te Shure SRH440 ,bo dużo ludzi poleca ,ale przekraczają budżet :(

Swoją drogą, a może nie ma sensu brać słuchawek za 300zł? W końcu będą one podpinane pod płytę główną kompa i pod telefon hm?

Hm, to zamiast tych zORO HD w których prawdopodobnie musiałbym wymienić kabel wezmę prawdopodobnie te Takstary :D

Ma ktoś jeszcze jakieś równie dobre lub lepsze propozycje ? ^^

O na morele.net HD6000 są za 270zł :D Morele nigdy mnie nie zawiedzie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, mnie HD6000 czarują swoim dźwiękiem, są jak dla mnie sluchawkami z jak narazie najciekawszym brzmieniem z jakim się do tej pory spotkalem w jakichkolwiek sluchawkach jakie mialem na glowie, a HyperX niestety nie sluchalem, ale zauważyłem, że dużej liczbie osób ich dźwięk nie pasuje (pewnie przez to, że słuchają ich na integrze).

Szczerze to narazie jedyną osobą z którą się spotkałem, której dzwięk HD6000 nie przypasował do gustu, jest Purpl z tego forum.

No a wykonanie HyperX jest bardzo dobre (HD6000 zresztą też).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według opinii HD6000 ma ostre brzmienie i do łagodnej muzyki średnio się nadają (czyli nie za bardzo pod klasykę i część muzyki elektronicznej).

Miałeś może styczność z Takstar Pro80? Są praktycznie w takiej samej cenie i mają wiele pozytywnych opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takstar Pro80? To jest bazowa konstrukcja do HyperX, więc to prawie te same słuchawki, tyle że HyperX mają lepsze pady i wykonanie.

Co to znaczy ostre brzmienie? smile_prosty.gif Kompletnie się to wyrażenie nie zgadza z HD6000, które wogóle nie kłują w uszy, bo cokolwiek na nich nie zapuścisz, to zabrzmi na nich świetnie.

Ostre są dla mnie wszelkie słuchawki studyjne, takie jak wiekszosc tanich Superluxów czy np. wspomniane Shure SRH440, Takstar Pro80. Które to wydobędą ci każdą wadę nagrania i zakłują w ucho wyższą średnicą. To ja nazywam ostrym brzmieniem. Takie brzmienie wymaga przyzwyczajenia.

HD6000 natomiast to typowa czasomuzycznoumilaczka do rozkoszowania się muzyką. Naprawdę niewiem skąd wziąłeś to "ostre brzmienie"?

Takstary Pro 80 mają też sporo negatywnych opinii. Tak jak każde słuchawki. Większość zależy od gustu, więc nigdy się nie dowiesz póki samemu nie posłuchasz.

Ja sam słucham baaaardzo zróżnicowanej muzyki, podobnie jak ty, i podobają mi się w niej tak ostre Superluxy HD669, Shure SRH940, jak i cieplutkie Takstary HD6000. HD6000 kupiłem, bo miały być w zamiarze odskocznią od całej tej studyjności, którą uwielbiam, i zadanie to spełniły bardzo dobrze, a nawet z nawiązką - gdyż nie spodziewalem się, że zagrają AŻ TAK dobrze. Każdy model ma w sobie coś co lubię, każdy gra inaczej, ale lubię wszystkie z nich. Trudno powiedzieć czy u ciebie będzie to samo, gusta są tutaj motorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FeX napisał w jednej dyskusji "HD6000 są w miarę takim uniwersalnym rozwiązaniem. W sumie to nieco przerobione Pro80, bo ten sam przetwornik, tylko z tego co pamiętam to jest tam sporo gąbki/jakiegoś materiału przez przetwornikiem, który łagodzi i dociąża przekaz, no i sama budowa inna." czyli HD6000 mają lepszą barwę?

Hm rozumiem. A co sądzisz o moim dolnym źródle? Tą zintegrowaną kartą wyciągnę brzmienie z HD6000?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to na integrze wszystko gra źle, cokolwiek ludzie powiedzą (wyjątkiem może być nieco lepsza ALC-1150, spotykana tylko w droższych płytach), więc raczej nie masz się czym przejmować, skoro nie słyszałeś danych słuchawek na czymś konkretnym i nie miałeś porównania. Na telefonie mógłbyś usłyszeć poprawę, ale raczej tylko na takim z wysokiej półki.

Lepszą barwę? To teraz zdefiniuj wyrażenie "lepsza barwa dźwięku", to postaram się odpowiedzieć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom czytałem gdzieś że Pro80 to podbudowa pod HyperX xD

Czyli walka teraz się toczy między HD6000 ,a HyperX Cloud.

HyperX są tańsze o 30zł ,ale są masywniejsze i przez to średnio będzie z nimi wychodzić na zewnątrz.

Z tą barwą już nie aktualne biggrin_prosty.gif Głupoty gadam ,bo średnio jestem obeznany w tym temacie xD

Nie no telefon to jakiś wypasiony nie jest xD Sony M2 xD

Kurde , biorę te HD6000. Jak mówisz ,że urywają dupe to Ci wierzę. Nie ma co się zagłębiać w to czy mają dobrą górę , dół czy środek biggrin_prosty.gif Mam nadzieję ,że mózg mi eksploduje gdy z tych tanich Soniaczy przerzucę się na te cudeńka biggrin_prosty.gif

O to tak na przyszłość. Jest sens brać kiedyś jakąś tanią kartę dzwiękową? Tak do 100zł? Może jakąś używkę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@autor - ja to bym tak bezgranicznie panu reznorowi nie ufała. Ma on zapędy do pisania rzeczy, których ktoś nie powiedział. Wciska wręcz ludziom na siłe słowa w ich usta.

Osobiście z pary HD6000 vs HyperX Cloud brałabym zdecydowanie HyperX. Mikrofon + welurowe pady + niższa cena. HD6000 też za bardzo poza domem nosić będzie głupio. One są nadal bardzo duże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież podałam. Nawet 3. Pady, mikrofon i cena. No i brzmienie choć to sprawa subiektywna co się komu bardziej podoba.

A co do HD6000 - nigdy nie powiedziałam, że są słabe. Za każdym razem przekręca się moje wypowiedzi. A ja po prostu mówię, że zamiast HD6000 wolałabym coś innego (czy to HyperX czy Superluxy HD668B czy HD669), co dla mnie gra lepiej. Tyle że akurat tu na forum rodzynek w postaci reznora ma tak zawzięty charakter, że choćbyś mu pokazywał cytaty to i tak powie Ci, że mówiłeś inaczej. No, ale to nie miejsce na sprzeczki i tłumaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma on zapędy do pisania rzeczy, których ktoś nie powiedział. Wciska wręcz ludziom na siłe słowa w ich usta.

Przykład, or it didn't happen. Narazie to tylko i wyłącznie nastawianie kogoś przeciwko mnie, bez żadnych dowodów. I co zresztą chyba nawet nie muszę mówić, że jest bzdurą. Co jednocześnie takie zachowanie raczej może nastawić kogoś przeciwko tobie.

Tylko ci raz zwróciłem uwagę, jak dla mnie wygląda twoje subiektywne opisywanie słuchawek na forum, patrząc z perspektywy 3 osoby, to teraz wciskasz mi, że przekręcam twoje wypowiedzi. Helloł. Właśnie o tym mówiłem, kiedy miałem na myśli, że kiedyś to dopiero zrozumiesz, bo narazie mojej puenty jeszcze nie pojęłaś, i dzięki temu zaczynasz rozpowiadać nieprawdziwe rzeczy innym ludziom, czym tak naprawdę jedynie zasłużyłaś teraz na moją wzgardę. Gdyby HD6000 ci się podobały, to nie polecałabyś zamiast nich czegoś co tobie się podoba, gdy autor wymaga czegoś innego. Tylko dlatego, że są tańsze i tobie się bardziej podobają? I to ma być pomocne?

PS. pierwsze moje wrażenie po odpakowaniu Takstarów HD6000 - jakie one małe. Interesujące!

PS2. Superluxy HD668 miałem (w dwóch rewizjach), przez bardzo długi czas, z czego większość przeleżały w szafie, gdyż za każdym razem jak zakładałem je na głowę to mówiłem wewnętrznie "kuźwa, co oni w nich widzą". biggrin_prosty.gif Ale to wciąż bardzo dobre słuchawki. Jedynie mi ich dźwięk totalnie nie przypadł do gustu.

Mroczne pierd***ięcie? Czuję HD6000 nosem. Ja bym raczej określił to jako "granie z wykopem", bo "mroczne" to byłaby lekka obraza dla ich czystego i wyrównanego dźwięku. Ktoś mógłby niechcący pomyśleć, że grają "ciemno" a nie jest tak wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie odsłuchy byłyby tu najlepszą rzeczą, bo my może staramy się pomóc (przynajmniej ja, do dzisiaj się zastanawiam jakie motywy ma Purpl) ale tak naprawdę jedyne co możemy zrobić to próbować czytać w myślach, jaki dźwięk i słuchawki mogą ci się spodobać po opisie wymagań i gatunków muzyki. Ja postawiłem na dźwięk i budowę Zoro HD i HD6000 (z mocnym wskazaniem na te drugie ze względu na izolację+brak TRRS, bo sam wiem jakie te dwie rzeczy ważne), Purpl na HyperX, ale tylko ty masz tą "moc" by wybrać najlepsze dla siebie.

Wygrzewanie? Najlepsze chyba to słuchać na nich i słuchać, czyli po twoim opisie 24/7 nie będziesz mial z tym problemu wink_prosty.gif

Ja np. zostawiam je z zapętloną playlistą starannie przezemnie wyselekcjonowanych utworów przeznaczonych specjalnie do tego celu, ale nie traktuję tego za bardzo poważnie, raczej jako coś, co można zrobić, bo nie zaszkodzi.

A, i zapomniałem, pytałeś o kartę dźwiękową: do 100 zł sensowne propozycje to używane X-Fi XtremeMusic/XtremeGamer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom nigdy nie wygrzewałem programem słuchawek ,ale czytałem ,że szybko można wydobyć atuty słuchawek ^ ^

Poczytałem testy i HD6000 bardziej mi się podobają :)

Dużo ludzi kupuje HyperX Cloud - po mimo tego że są dobre, to jeszcze są promowane przez graczy (Cloud9 z CSa) - m.in. dlatego mają takie wzięcie ^^ Wydaje mi się ,że jeśli chodzi o muzykę, będą gorszę.

A HD6000 będą gorszę jeśli chodzi o granie np. dlatego że mają mniejszą, płytszą scenę.

Z racji tego ,że mnie bardziej obchodzi muzyka (<3) , stawiam na Takstar'y.

@Reznor wielkie dzięki za pomoc :) Dzięki ,że się zainteresowałeś i podpowiedziałeś wiele rzeczy ^^

Z kupnem zaczekam parę dni ,bo muszę jeszcze ogarnąć jakąś nową myszkę i klawkę.

Napisze jeszcze tuż przed zamówieniem i będzie można zamknąć temat : )

Bo może ktoś jeszcze do tego czasu, wyskoczy z ciekawą propozycją xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD6000 i HyperX mają ten sam przetwornik, ale ze względu na inną budowę muszli oraz jej strojenie zwyczajnie będą się dźwiękowo różnić.

HD6000 ma bardziej stonowany dźwięk, chodzi mi tutaj o złagodzoną górę, będą bardziej basowe/ciepłe w brzmieniu. HyperX/Pro80 to brzmienie bardziej agresywne, ostrzejsze na górze. Oczywiście, jak wszędzie znajdą się zwolennicy i przeciwnicy takiego brzmienia, to jest normalne. Fakt, że mi nie odpowiadają HD6000 nie oznacza, że ktoś też je zdyskredytuje.

@NarutoWojti

HyperX to taki trochę ewenement na rynku audio, bo firma zajmująca się głównie elektroniką związaną z PC przyswoiła sobie bardzo fajnie brzmiące słuchawki Takstar Pro80, które dały się poznać na rynku właśnie od strony świetnej jakości reprodukowanego dźwięku oraz ceny, która nie czyści kieszeni. Także te słuchawki z graczami nie mają za wiele wspólnego, bo intencja powstania tych słuchawek jest zupełnie inna. Fakt, że można je przyswoić na rynku dla graczy to dla mnie nie jest żadne zaskoczenie, bo dobre słuchawki sprawdzą się wszędzie, czy to gry, filmy czy muzyka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład, or it didn't happen.

Prosz:

Szczerze to narazie jedyną osobą z którą się spotkałem, której dzwięk HD6000 nie przypasował do gustu, jest Purpl z tego forum.

Nigdy nie pisałam, że ich dźwięk mi się nie podoba. Zawsze porównywałam je do innych i wtedy mówiłam które bardziej mi się podobają. Co nie znaczy, że ich dźwięk mi nie przypasował, bo grają sympatycznie, ale moim zdaniem konkurencja ma więcej do zaoferowania. Proste.

@Purpl a jakiej muzyki słuchasz? Może mamy podobny gust?

Trance, EDM, ogólnie elektronika, do tego muzyka symfoniczna, orkiestrowa, chóralna i trailerowa oraz pomniejszy pop i pop-rock.

Gdyby HD6000 ci się podobały, to nie polecałabyś zamiast nich czegoś co tobie się podoba, gdy autor wymaga czegoś innego. Tylko dlatego, że są tańsze i tobie się bardziej podobają? I to ma być pomocne?

Ale autor akurat nie wymaga niczego innego niż HD669, które w moim osobistym mniemaniu są lepsze od HD6000. Zarówno pod gry, o których autor pisał (bo lepiej pozycjonują) jak i pod gatunki których słucha (bo potrafią zejść nisko i z dużą mocą, a przy tym nie zamulić nawet na integrze). Sprawdzą się idealnie.

Ale ja bym jednak wolał coś trochę bardziej z mrocznym pierdolnięciem sad_prosty.gif

Do tego to bym jednak zalecała coś, co naprawdę urwie głowę dolnymi pasmami, czyli np. Superlux HD681 EVO MKII. Z welurowymi padami potrafią być megawygodne, a przy tym dźwiękowo pod elektronikę i mocniejsze brzmienia wręcz magicznie brzmiące.

btw. ile czasu powinno się wygrzewać słuchawki ? Macie jakiś fajny program do tego ? biggrin_prosty.gif

Tu nie ma reguły. Jedni twierdzą, że nie ma czegoś takiego jak wygrzewanie, tylko przyzwyczajanie się naszego mózgu do brzmienia danych słuchawek, przez co odbieramy je po pewnym czasie zupełnie inaczej niż na początku. I ja jestem raczej właśnie z tych ludzi, bo swoich słuchawek specjalnie sama nie wygrzewam. Faktem jest, że przetworniki dopiero po pewnym czasie "ustawiają się" w ten swój idealny dla siebie zakres i dopiero wtedy zaczynają grac tak powinny, ale nie każde słuchawki wygrzewania wymagają. Tu masz trochę w bardziej profesjonalnym języku o tym: http://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/

A, i zapomniałem, pytałeś o kartę dźwiękową: do 100 zł sensowne propozycje to używane X-Fi XtremeMusic/XtremeGamer.

Za 120zł można mieć nowego Xonara DG. Moim zdaniem lepsza opcja, tym bardziej, że ze sterami do używanych Creative'ów bywają problemy, a sam układ dźwiękowy w DG jest niezły.

Wydaje mi się ,że [HyperX] jeśli chodzi o muzykę, będą gorszę.

Nie będą. Maja przetworniki z Takstarów Pro80 (troszkę inaczej brzmiące, no i inne, lepsze pady, które dodatkowo brzmienie poprawiają), więc o jakość dźwięku za bardzo się nie ma co martwić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trance, EDM, ogólnie elektronika, do tego muzyka symfoniczna, orkiestrowa, chóralna i trailerowa oraz pomniejszy pop i pop-rock.

Hm, np. Two Steps from Hell? Arkasia? Future World Music? Blackmill ? coś w ten deseń? Jak Hypery Twoim zdaniem nadają się do czegoś takiego?

Pop-rock? xD Na myśl przychodzą mi niektóre japońskie zespoły xD

Z tego co czytałem o HD6000 to przez swoją dość małą scenę , muzyka symfoniczna, klasyczna - brzmi jakby Ci muzycy grali tuż przed twoją twarzą. Nie wiem czy to źle. Doświadczyłaś czegoś takiego? Jak wrażenia? ^^

Natomiast jeżeli chodzi o HyperX , znalazłem w testach coś takiego: "O ile jednak w grach i filmach HyperX Cloud sprawują się bardzo dobrze, o tyle ciężko dawać im najwyższe noty w utworach muzycznych. Wynika to przede wszystkim z tego, że muzyka ma trochę większe wymagania, jeśli chodzi o czystość brzmienia. Zdarza się czasem lekki dysonans, który psuje harmonię dźwięku."

Przez to mam wrażenie ,że HyperX są bardziej uniwersalne o ogół ,a HD6000 są bardziej uniwersalne jeżeli chodzi o muzykę.

Sorry że wam tak zrzędzę ,ale zależy mi na czymś dobrym. Wielu poleca HyperX ,a z HD6000 nie mieli styczności. =(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, np. Two Steps from Hell? Arkasia? Future World Music? Blackmill ? coś w ten deseń? Jak Hypery Twoim zdaniem nadają się do czegoś takiego?

Pop-rock? xD Na myśl przychodzą mi niektóre japońskie zespoły xD

Na przykład TSFH, Globus, FWM, Audiomachine. W tym zakresie gatunkowym HyperXy spisują się moim zdaniem świetnie.

Jeśli chodzi o pop-rock i skojarzenia z japońskimi zespołami, to na nie jest osobne określenie "j-rock".

Z tego co czytałem o HD6000 to przez swoją dość małą scenę , muzyka symfoniczna, klasyczna - brzmi jakby Ci muzycy grali tuż przed twoją twarzą. Nie wiem czy to źle. Doświadczyłaś czegoś takiego? Jak wrażenia? ^^

No właśnie tu się pojawia ten problem, o którym piszesz. Reznor pewnie powie, że jest inaczej, ale moim zdaniem scena w HD6000 jest wąska i niewystarczająco oddaje "klimaty" utworów. Jak słucha się orkiestry symfonicznej, to chce się słyszeć skąd dobiegają dźwięki w przestrzeni. Chce się mieć poczucie, jakby ktoś grał zza głowy czy sprzed niej. A w HD6000 ciężko mi takie coś było uzyskać. Natomiast w Superluxach HD669 ten efekt już można śmiało odczytać. Pod tym względem także i HyperX lepiej się w moim odczuciu spisują, bo potrafią zagrać szerzej i z większą głębią. HD6000 owszem, fajnie brzmią, muzykalnie i "zabawowo", a przy tym potrafią zaczarować miękkim basem, ale to nie wszystko czego się od słuchawek wymaga. I choć nie powiem, by były złe (co mi się tu wciska w usta), to jednak szczytem niesamowitości bym ich nie nazwała. Zresztą Kingstonów tez nie, ale z tej pary zdecydowanie Cloudy bym jednak wybrała.

Przez to mam wrażenie ,że HyperX są bardziej uniwersalne o ogół ,a HD6000 są bardziej uniwersalne jeżeli chodzi o muzykę.

Popieram zdanie przedmówcy co do cytatu - trochę nie trafił z opinią moim zdaniem.

Co do samego już sedna zacytowanego przeze mnie fragmentu - nie powiedziałabym, ze HD6000 są bardziej uniwersalne w muzyce. Wręcz przeciwnie - mają mocniejszy bas, który nie zawsze znajdzie zastosowanie, a do tego są gorsze (moim zdaniem) scenicznie, co jest (mimo iż nie dla każdego tak ważną, ale jakby nie patrzeć kolejną) wadą.

@up - a to nie jest test Cloude "dwójek"? Bo przecież karta jest, a sama ta karta potrafi tragicznie pogorszyć brzmienie. Więc nie zdziwiłbym się, gdyby na niej testował słuchawki i pod nią takie wnioski wyciągnął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...