Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mieszko24

Rozwiązany: Słuchawki do gier i muzyki do 600zł- 700zł

Polecane posty

Witam!

Tak jak w temacie poszukuję słuchawek do 600-700zł do gier i muzyki.

Od słuchawek wymagam dobrego pozycjonowania oraz tego żebym mógł je zabrać że sobą na dwór z telefonem.

Gram w gry typu CS:GO, BF, Wiedźmin 3 i inne, a jak chodzi o muzykę to Pop,Rock, Elektroniczna.

Słuchawki muszą być zamknięte i nauszne czyli również mają mieć dobre tłumienie hałasów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie poleciłabym AKG K612 Pro, no ale do telefonu ich nie podłączysz, bo brzmieć to nie będzie, a poza tym wyjść z nimi na dwór też nie ma większego sensu, bo praktycznie tłumienie mają szczątkowe.

Do czego będziesz je podłączał w domu? Mam tu na myśli czy masz jakąś konkretną kartę dźwiękową, czy tylko zintegrowaną z płytą główną. Bo jeśli masz tylko integrę, to nie ma sensu nawet pchać się w nic konkretnego, gdyż słuchawki z tego budżetu potrzebują już jakiegoś dobrego wzmocnienia czy odpowiedniego zabarwienia dźwięku, którego integra niestety nie dostarczy.

Z drugiej strony skoro i tak chcesz je wynosić poza dom i podłączać do telefonu, to w sumie niewiele będzie modeli godnych uwagi, które zagrają też z telefonu. Chyba, że patrzeć na słuchawki i od razu wzmacniacz przenośny pod telefon (typu FiiO E07K).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta pod kompa, ale co z telefonem? Układy w smartfonach to w większości dno i kilometr mułu, gorszy od zintegrowanych kart na płytach głównych. Wyjątków jest niewiele.

Kartę pod kompa można by wziąć Xonara DX i do tego Shure SRH440, ale nadal zostaje kwestia telefonu, z którym tak pośrednio się te słuchawki zgrają. Niby impedancji tylko 44Ohm, ale sam układ ze smartfona na wiele nie pozwala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem pierwszej wersji dostajesz badziewną kartę dźwiękową, więc nie warto dopłacać.

A same słuchawki są dosyć spore, więc jakoś wybitnie się do outdooru nie nadają, nie mówiąc już o odłączanym mikrofonie, który przy ciągłym demontowaniu pewnie prędzej czy później padnie.

I to telefonowe zastosowanie słuchawek to priorytet, czy tylko tak przy okazji? Bo tak sobie głośno myślę, że może ich temat załatwić kupując niezłe i tanie Maxell Retro DJ, wtedy nie będzie się trzeba przesadnie ograniczać wybierając "właściwe" słuchawki.

A jeżeli to przynajmniej równie ważne zastosowanie, to czemu temat E07K tak szybko upadł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czemu temat E07K upadł?

Z drugiej strony faktycznie niegłupie byłoby kupno dwóch par - jednych do outdooru, a drugich do domu. Z tych outdoorowych wspomniane Maxelle RetroDJ. Raptem 100zł z przesyłką wyjdzie.

Jeśli te domowe miałyby być do grania i muzyki, to albo Superlux HMC-631 albo HyperX Cloud (ale jedynki) + do obu wariantów karta np. Xonar DGX/DG czy nawet DX/D1. Wyjdzie ok. 600zł max w wariancie z HyperX Cloud + Xonar DX + słuchawki do outdooru za mniej niż 100zł. Da się zmieścić spokojnie w 700zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czemu temat E07K upadł?
Tak mi się wydaje, że sama go ubiłaś - nie każdy widzi różnicę między kartą dźwiękową, DACiem i wzmacniaczem słuchawkowym smile_prosty.gif
Raptem 100zł z przesyłką wyjdzie
Masz informacje sprzed dobrych kilku miesięcy - obecnie na allegro są do dostania za ~70 zł z przesyłką.

@mieszko24

Zakładając, że chciałbyś pójść tą drogą, to te domowe słuchawki muszą mieć mikrofon i być zamknięte/dobrze izolować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz informacje sprzed dobrych kilku miesięcy - obecnie na allegro są do dostania za ~70 zł z przesyłką.

Akurat patrzyłam na cenę w morelach, gdzie z przesyłką wychodzi minimum 86zł. ;)

Co do FiiO - ciężko było go ubić skoro nawet nie żył... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czemu temat E07K upadł?
Tak mi się wydaje, że sama go ubiłaś - nie każdy widzi różnicę między kartą dźwiękową, DACiem i wzmacniaczem słuchawkowym smile_prosty.gif
Raptem 100zł z przesyłką wyjdzie
Masz informacje sprzed dobrych kilku miesięcy - obecnie na allegro są do dostania za ~70 zł z przesyłką.

@mieszko24

Zakładając, że chciałbyś pójść tą drogą, to te domowe słuchawki muszą mieć mikrofon i być zamknięte/dobrze izolować?

Dla informacji Rocking Residence RR260 lub RR261 (z mikrofonem) to rebrand Maxelli (te same słuchawki), a często były po 39zł na allegro. Ja kupiłem prawie nowe za 25zł + KW. Żonie dobrze służą :)

Purpl co do telefonów to nie do końca to prawda, że mają słabe przetworniki, bo bardzo często w topowych modelach siedzą już przyzwoite Wolfsony czy AKM. Note 4 gra już całkiem nieźle, bo w Exynosach siedzą właśnie już nieco lepsze bebechy audio. Jedyne czego może brakować to mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę fajne rozwiązanie: Takstar HD6000 + Audiotrak Prodigy Cube Black Edition.

Naprawdę mi się podoba brzmienie tych Takstarów. Narazie grają najciekawiej ze wszystkich słuchawek jakie słyszałem. Się nie dziwię, że dla niektórych to ulubiony model Takstara. I do przenoszenia się nadadzą. Izolują też nieźle.

PS. na mój słuch to lepsze telefony grają lepiej niż większość integr. Nie ma nic gorszego niż typowa integra, chyba że jakiś budżetowy smartfon w którym producent oszczędzał na układzie (typu np. Samsung Galaxy Young)

PS. niska impedancja słuchawek nie ma żadnego wpływu na to, czy dane słuchawki zagrają dobrze z przenośnych źródeł. A nawet niska impedancja jest bardziej problematyczna dla źródeł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój pierwszy post:

Od słuchawek wymagam dobrego pozycjonowania oraz tego żebym mógł je zabrać że sobą na dwór z telefonem.

Gram w gry typu CS:GO, BF, Wiedźmin 3 i inne, a jak chodzi o muzykę to Pop,Rock, Elektroniczna.

Słuchawki muszą być zamknięte i nauszne czyli również mają mieć dobre tłumienie hałasów.

Pozycjonowanie będziesz miał zapewnione dzięki Prodigy Cube.

Będziesz mógł je zabrać na dwór.

Do takiej muzyki słuchawki idealne.

Są zamknięte, nauszne, dobrze tłumią hałasy.

Czego chcieć więcej? Jedynie może większej wygody, ale przy takich wymaganiach trzeba iść na pewne kompromisy. No i to wcale nie znaczy, że dla ciebie one wygodne nie będą, gdyż wygoda jest kwestią indywidualną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużą scenę mają tylko i wyłącznie słuchawki otwarte. A ty takich przecież nie chcesz. W pozycjonowaniu nie jest ważna duża scena, tylko jej równomierność (słuchawki zamknięte) i DOBRE ŹRÓDŁO DŹWIĘKU - masz te dwie rzeczy i masz dobre pozycjonowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze.

Wspomniane przez Purpl Shure SRH440 są warte też rozważenia. U mnie by nie przeszły ze względu na to, że mają braki w niskim basie, a pady są raczej średnio-kiepskie + legendarna już "jakość" plastiku Shure.

A Takstary tansze i dostajemy więcej w tej cenie. A ich brzmienie potrafi czarować (w odróżnieniu od monitorowych Shure)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład przesadzony to prawda, bo za tyle plastiku sobie nieźle policzyli, a często właśnie D600 w porównaniach wypadają po prostu lepiej, różne są głosy smile_prosty.gif Niemniej istnieją fanatycy tych słuchawek. One są dziwne bo grają lepiej z telefonu, słabego prądowo źródła niż z porządnych i konkretnych wzmacniaczy, gdzie łupią basem na lewo i prawo, bez kontroli smile_prosty.gif

Nie można wymagać nie wiadomo czego od słuchawek, bo nie ma uniwersalnych słuchawek do wszystkiego. HD6000 są w miarę takim uniwersalnym rozwiązaniem. W sumie to nieco przerobione Pro80, bo ten sam przetwornik, tylko z tego co pamiętam to jest tam sporo gąbki/jakiegoś materiału przez przetwornikiem, który łagodzi i dociąża przekaz, no i sama budowa inna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...